Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan neveljem meg a kutyám?

Hogyan neveljem meg a kutyám?

Figyelt kérdés
Sziasztok!Van egy 1 éves beagle kutyám.Nagyon rossz,egy perce se szabad egyedül hagyni a kertben,mert mindent elvisz!Sajnos a hintaágyunkról is letépte,és szétszedte a dolgokat. Ha pedig rászólok,csóválja a farkát,játéknak veszi.Hogy tudnám megnevelni rendesen,hogy ne higgye azt,hogy egy játék?Mert amikor rászólok azt magabiztosan,erősen teszem.+tudja már az "ül","marad"gyere ide" szavakat,de a feksziket,hogy tudom neki megtanítani?Előre is köszi a válaszokat!
2013. ápr. 16. 17:45
 1/10 anonim ***** válasza:
Sétáltatni kellene egy beagle-t, legalább 2-3 órát naponta. Nincs lefárasztva ezért virgonc a kertben. Ha jól kifárad egy kiadós séta után, akkor az udvaron nem rombolni fog, hanem pihenni. :)
2013. ápr. 16. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
De ha el is viszem,akkor is virgonc,mint mindig.Meg az ios baj,hogy mindent megrág!
2013. ápr. 16. 17:52
 3/10 anonim válasza:
15%
Ha legközelebb valami rosszat csinál, akkor jó erősen pofán vágod, akár többször is, amíg nem látod rajta, hogyha emeled a kezed akkor fél. csak ez a módszer van rá, szavakkal nem sokat érsz el, de miközben ütöd kiabálj is rá, had nyüszítsen. csináld mindig, amikor rosszat csinál. az ül, marad stb. azokat majd csak azután tudod megtanítani neki, ha a NEMet megtanulta. Ha nyugodtabb lesz, akkor próbálkozhatsz jutalomfalatkákkal, de ha a szájába adod, és kapna érte akkor üss az orrára, és majd lassan fog érte nyúlni akkor a szájába adhatod és simítsd meg. soha ne vidd túlzásba a "verést"! ha rágna valami bútort vagy hasonlót, dörzsöld be a bútort erős paprikával, ne félj, utána eszébe sem jut odanyúlni. :)
2013. ápr. 16. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Az a baj, hogy azt hiszi ő a falkavezér, és hogy azt csinál amit ő akar.Meg kell neki tanítanod hogy nem mindig az van amit ő akar(olvass majd ennek jobban utána).A "fekszik"-et én úgy tanítottam meg a kicsikémnek, hogy már tudta az "ül"-t, és az első két lábát előrenyomtam, vagy a hátát lefele, és közben folyamatosan mondogattam neki, hogy "fekszik". 1-2 nap alatt megtanulja. Sok sikert :)
2013. ápr. 16. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

A hármas válaszoló "tanácsait" jobb ha figyelmen kívül hagyod, hacsak nem akarsz egy idegroncsot csinálni a kutyádból. Valószínűleg unatkozik, így keres magának elfoglaltságot. Le kell fárasztani a kutyát, nagy séta, futtatás a természetben, taníts neki különböző trükköket, azzal szellemileg is lefárasztod.

Feksziket meg úgy tanítsd neki, hogy mikor leülteted, akkor jutalomfalatot tartasz az orra elé, elkezded a falatot a föld felé közelíteni,ő követni fogja a fejével, és egy idő után lefekszik, ekkor megkaphatja a falatot.

2013. ápr. 16. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
55%

Kettes, gratulálok az inteligens kutya neveléskez.

Kérdező a kutyád nincs lefárasztva. Milyen gyakran sétáltatod? A beagle egy igazi energia bomba, ráadásúl vadász kutya. Napi szintű foglakozást, és 2-3 óra sétát igényel. Mivel gyanítom ez nincs meg ezért ott vezeti le felesleges energiáit, és ott enyhíti az unalmát ahol tudja, rongál.

Szerintem mindkettőtöken jó lenne ha elvinnéd kutya suliba, és utánna olvasnál a fajta igényeinek.

2013. ápr. 16. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Bocs én is hármast akartam írni.
2013. ápr. 16. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
A legjobb valóban a kutyasuli lenne! Itt senki sem fog tudni megfelelő nevelési tanácsot adni látatlanul, a kutya bármiféle ismerete nélkül. Egy beagle-nek napi 2-3 óra szabad, póráz nélküli séta kell, és ezt valószínűleg csak segítséggel fogod tudni elérni, ahogy sok más probléma megszüntetését is.
2013. ápr. 16. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Általában 1 órát szoktam vele sétálna,vagy futni.Én is gondolkodtam a kutya sulin. Hát,mindenesetre megfogadom a tanácsokat.Azt olvastam az egyik Beagle könyvemben,hogy egy kutyakeksz segítségével meglehet a kutyának tanítani a "fekszik"-et.Kipróbáltam amit írt: üljön le a kutya.A kutyának mutassuk meg a kekszet majd lassan helyezze le a földre és csúsztassa előre.És ekkor kéne jönnie a varázslatnak,hogy a kutya követi a mozdulatot és lefekszik.Na,az én kutyám ragadta az alkalmat és elcsente a kekszet.Mostmár a mozgásával nincs semmi,de attól még jöhetnek a tanácsok!:(
2013. ápr. 30. 14:50
 10/10 anonim ***** válasza:
Ilyen esetben én inkább kis kocka párizsit használok, leülteted majd elé teszed a kezed a párizsival, úgy hogy ne tudja elvenni. Zárd laza ökölbe az újaid hogy csak a szagot érezre, majd finoman húzd a föld felé. Ha nem érti mint akarsz nagyon finoman nyomd a kutyust le a másik kezeddel, a párizsit mag tartsd előtte. Nem túl valószìnű hogy elsőre sikerűl, nállunk kb a 10-re jőtt össze. A jutit csak akkor add ha megcsinálja amit akarsz.
2013. ápr. 30. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!