Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A méhgyulladásnak mik a tünetei?

A méhgyulladásnak mik a tünetei?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Szuka kutyám a hétvégén elkezdett "tüzelni". azért teszem idézőjelbe, mert decemberben tüzelt, és azóta csak 4 hónap telt el. Ez lenne a 2 tüzelése.

De, az első tüzelésnél a kan kutyánk teljesen ki volt fordulva magából, (ugyebár elvoltak egymástól zárva, és kaparta az ajtót, meg nyüszögött, meg ha kimentem a szukával az udvarba, akkor rögtön ment utána, és az orra a lány lábai közt volt, és le se kopott onnan.)

Idegen kan kutyák is megszagolják most ott lent, de egy két perc után ott hagyják. szóval ha tüzelne akkor nem igazán így menne a dolog.

Hétfőn néztem, hogy nem tiszta vér folyik, hanem mintha vizes lenne, meg ilyen zavaros szín volt benne a piros mellett.

Mivel én úgy gondolom, hogy ez nem normális tüzelés, ezért ma elvittem dokihoz, aki meg se vizsgálta, hanem mondta, hogy még nincs beállva a tüzelés nála, és ezért lehetséges, hogy ilyen korán tüzel.

Amúgy a kedélyállapota teljesen jó, pörög, játszik, ugrál, rendesen eszik, szóval tényleg rendben van így.

Ami még észrevehető rajta, hogy sokszor leguggol pisilni, kb fél percenként(de csak sétánál, itthon nem) de nem is pisil csak leguggol, mintha jelölgetne( bár, ezt régen is csinálta, meg emelt lábbal pisil szuka léttére)

Holnap elviszem egy másik dokihoz, csak ma is már későn értem ki vele, és nem rendelt addigra senki.


Szerintetek ez lehet tüzelés, vagy esetleg méhgyulladása lenne?

Illetve, ha tüzel, tüzelés alatt lehet ivartalanítani? mert pont május elejére terveztem a műtétet, mert úgy volt tervbe véve, hogy június környékén tüzel, és azt már nem akartam megvárni:(

Kérlek mondjatok tanácsokat, hogy mi lehet, mert a holnap délután még messze, és amíg nem tudok semmit, addig tiszta idegbaj vagyok.


2013. ápr. 16. 21:02
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
A méhgyulladás inkább idősebb szukáknál jellemző, ez biztosan nem az. A tüzelés elején nem érdekli a kanokat különösebben a szuka, ez majd a 10. nap környékén fog megváltozni. Szerintem az ivartalanítással várjatok még 1-2 hónapot, tüzelés alatt nem ajánlott ivartalanítani.
2013. ápr. 16. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

hát, ez jó hír is meg nem is.

Nagyon remélem ,hogy csak tüzelés, csak az orvossal is úgy beszéltem meg, hogy május elején lesz pénzem, ezért akkor viszem műtétre. Meg, sokan azt mondták, hogy nyáron nem ajánlott ivartalanítani, mert hogy a baktériumok sokkal könnyebben megfertőzhetik, mint mondjuk télen.

De azért holnap elviszem dokihoz, mert úgy leszek teljesen nyugodt.

2013. ápr. 16. 21:11
 3/14 anonim ***** válasza:
Tüzelés alatt nem ivartalanítanak. Szerintem kicsi az esély a méhgyuladásra, mivel az általában többször tüzelt kutyáknál fordúl elő inkább. Persze lehet, csak nem valószínű. A tüzelő kutyák szoktak jeölgetni, igy értesítik a kanokat hogy hol tart a ciklusuk. Valószínűleg a kanok azért nem foglalkoznak vele a kanok, mert a ciklus elején van. Megnézik ugyan de még várnak. Egyébként a genyes méhgyuladásnál ha már váladékozik az bizony büdös, nagyon. A sógornőm macskjänak volt, akkor volt szerencsém a szaghoz.
2013. ápr. 16. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Valószínű,hogy tüzelés.Méhgyulladás még egy kutyát sem tett boldoggá.Tüzelés alatt nem lehet ivartalanítani,csak egy bizonyos idő után.(nem tudom mennyi)Vigyázz rá,mert egyik nap még nem érdekli a kanokat,másnap már lehet.a sűrű pisilés is a tüzelésre utal.
2013. ápr. 16. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

ő nem büdös. Most azért megnyugodtam, csak féltem nagyon, nehogy valami baja legyen. Annyit foglalkozok vele, meg olyan sokat vagyunk együtt, hogy elképzelni is rossz lenne, hogy szenved, vagy fáj neki:(

Lehet, hogy túlzásba viszem (sokan mondták már, hogy ennyit egy gyerekkel nem foglalkoznak, mint én vele) de nem érdekel, csak az a fontos, hogy ne legyen baj.

2013. ápr. 16. 21:19
 6/14 A kérdező kommentje:

Nagyon vigyázok rá! az első tüzelésnél is bent volt velem a házban, ha meg kimehetett az udvarra, akkor nem volt olyan lépése, amit ne figyeltem volna, főleg, hogy van egy ivaros kanom is, aki igen kitartóan próbálta ostromolni.

Nem szeretnék kiskutyákat.

2013. ápr. 16. 21:21
 7/14 sippara ***** válasza:

Abszolút gratula a hozzáállásodhoz :)

Valószínűleg tényleg nem méhgyulladás (hidd el, azt a szagot észrevennéd). Van doki, aki ivartalanít tüzelés alatt, de a legtöbben nem ajánlják, mert a szukák sokkal vérzékenyebbek ilyenkor - ezért érdemes megvárni a tüzelés végét, május végére így is beiktathatjátok a műtétet.

2013. ápr. 16. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :)
2013. ápr. 17. 06:59
 9/14 A kérdező kommentje:

Sziasztok megint. Nem tudom, hogy olvassátok-e, de képzeljétek, elvittem a kutyát dokihoz, mert csak nem nyugodtam meg, elmondtam, hogy mi a bajom, és közölte, hogy valószínűleg kezdődő méhgyulladás, de hétfőn mindenképpen vigyem vissza, mikor lesz a doki(mert ez csak helyettesítő volt) és majd megbeszélem a dokimmal az ivartalanítást, mert minél előbb kéne.

Szerintetek? Tényleg lehet méhgyulladás? mert az mondta, hogy gyanús nagyon.

Megmérte a lázát, 38.8 volt. azt mondták, hogy ez normális. tényleg az?

Meg amióta ezt tudom, azóta mintha kedvetlenebbnek látnám a kutyát, bár ezt lehet, hogy már csak én beszélem be magamnak.

Légyszi valami megnyugtatót mondjatok. Ha tényleg kezdődő méhgyulladás hétfőig nem lehet baja a kutyának? vagy utána? a legjobb az lenne, ha még a jövőhéten kipakolnák, de már oly mértékben kezdek parázni, hogy mi lesz ha a hétvégén pl drasztikusan romlik az állapota vagy bármi.

Pedig csak 10 hónapos, igazából én se hittem, hogy ilyen komoly baj is lehet:S csak aggódok.

2013. ápr. 20. 08:31
 10/14 anonim ***** válasza:
Kezdődő méhgyuladásnál valószínűleg lázas lenne. A másik amit nem értek, ha a doki erre gyanakszik, miért nem műtötte azonnal? Két nap alatt sokat romolhat az állapota. Nem mentség a diki részéről hogy csak helyetesí! A rosszkedv, bágyadtság a miatt is lehet hogy hirtelen jött a meleg. Ez megterheli a kutyák szervzetét, az enyémek is csak ténferegnek egész nap. Hol laksz? Esetleg tudunk neked másik dokit ajánlani aki megnézi a kutyát.
2013. ápr. 20. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!