Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan fenyítsem a kutyát...

Hogyan fenyítsem a kutyát ilyenkor?

Figyelt kérdés
Ha kinn elengedem a kutyámat és hívásra nem jön vissza hogyan fenyítsem vagy büntessem, hogy ne érezze úgy, hogy győztesként jött ki a helyzetből?
2013. ápr. 17. 21:32
 1/4 anonim ***** válasza:
76%
Hát leginkább sehogy, kicsit meg kergetheted de sok értelme annak sincs mivel valószínű játék lenne belőle. Elkapni úgy se tudod, ha meg bejön nagy nehezen akkor meg tilos büntetni. Próbáld pozítív dologhoz kötni a behívást, finomambnál finomabb jutalom falatokkal, amiket majd idővel persze el lehet hagyni :)
2013. ápr. 17. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Mindig viszek le magammal virslit, és 80%-ban jön is, de van, hogy az sem érdekli annyira szagol vagy figyel valamit. Itthon kaja nélkül is jön hozzám, de lenn már problémásabb. Néha jön néha nem.
2013. ápr. 17. 21:40
 3/4 anonim ***** válasza:
44%
Szia. Az én kutyám is ilyen 80-90%-ban behívható, többnyire mindig jön, de ha észre vesz valamit kikapcsol az agya, megsüketül, és ha mellémegyek van, hogy megijed annyira nem figyel. Én először szólok neki, hogy XY Hozzám, ha nem figyel, akkor kicsit mérgesebben szólok, erre már többnyire tényleg jön, de ha így se jön, akkor rácsapok a combomra, és n agyon szigorúan mondom, hogy hozzám. ez mindig beválik, egy alkalom volt, hogy nem vált be, akkor odamentem mellé, megfogtam a grabancát, mondtam hogy nem szabad, és utána mondtam, hogy hozzám lábhoz, és jött. leültettem magam mellé, egy 5 percig ott kellett maradnia, utána távol mentem tőle, behívtam, jött, és utána mondtam neki, hogy mehetsz! Azután már nem volt olyan, hogy ne jött volna, ha hívom.
2013. ápr. 18. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Köszi, hogy le lettem pontozva, de aki lepontozott, ha tud jobbat, akkor írja le, ahelyett, hogy a háttérben pontozgat. köszi
2013. ápr. 18. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!