Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért nem eszik? ( többi lent )

Miért nem eszik? ( többi lent )

Figyelt kérdés
Van egy törpe spicc kutyusunk, most lesz májusban 1éves. Lassan 4-5napja szinte nem hajlandó semmit enni, voltunk állatorvosnál azt mondta picit piros a torka, de minden rendben van vele. Most kapott szirupot és tablettát. De eddig semmi sem változott. Lehet hogy azért ilyen, mert a lányom akivel elég sokat együtt volt, most elköltözött itthonról és szomorú?
2013. ápr. 18. 07:07
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Széklete milyen meg a közérzete?
2013. ápr. 18. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Minden rendben van. Igazából ha kint az udvaron van vagy éppen sétálni visszük semmi gond boldog. De itt bent a lakásban egyik helyről fekszik a másikra, olyan mintha egyedül szeretne lenni...
2013. ápr. 18. 07:23
 3/11 anonim ***** válasza:
Próbáljatok neki adni valami pépeset, amit könnyebben megeszik. A lányod mikor költözött el otthonról? Az előtt hogy a kutya kedvtelen lett? Tehát akkor 4-5 nappal ezelőtt?
2013. ápr. 18. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Igen egész pontosan szombaton. Azóta szinte semmit nem eszik, már mindent próbáltam de elfordítja a buksiját. Bár tegnap este tettem a szájába kicsi konzervet amit azért megevett. Vizet is csak úgy ivott hogy bevizeztem a kezem és arról lenyalogatta. De máskor szinte addig evett amíg nem lett üres a tálkája. Most meg semmi :(
2013. ápr. 18. 08:26
 5/11 anonim ***** válasza:

Szerintem elég valószínű, hogy a lányod hiánya miatt nem akar enni. Szép lassan majd megszokja és akkor eszik majd rendesen megint.

Addig is valami nagyon jó minőségű tápot adj neki, hogy az a kevés amit megeszik, legalább tápanyagban gazdag legyen. Esetleg főzhetsz neki valami olyat amit nagyon szeret. Kis hús, zöldség, rizs. Ez egészséges és tápláló is.

2013. ápr. 18. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat! Remélem hamarosan enni fog...
2013. ápr. 18. 09:14
 7/11 anonim ***** válasza:
Szerintem hagyjátok először is hogy elfogadja a helyzetet, csináljatok mindent úgy mint eddig. Nem jó ötlet hogy kézből próbálod etetni, itatni ebből később még gondotok lehet. Tudom hogy sajnálod és jót akarsz neki, de ha sajnálgatod, vígasztalod csak rögzíted azt hogy jól van amit csinál. Tedd elé az ételt és ha nem eszik vedd el. Vidd nagyokat sétálni hogy eltereld a figyelmét, és séta után etesd. Nem tudom hogy van-e előtt étel, vagy hogy miképen etetitek de ha van akkor ne maradjon előtt.
2013. ápr. 18. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Általában van előtte, mert a konzervet keverem a táppal, először a konzervet eszi ki majd a tápot nassolgatja. De megfogadom a tanácsod! Most akkor fogom és elviszem sétálni, mert akkor mindig nagyon boldog ill. ha kint van az udvaron.
2013. ápr. 18. 09:24
 9/11 anonim ***** válasza:
90%

Egy picit olvass utánna a kutya nevelésnek. Soha nem szabad a kutya előtt ételt hagyni, mert gondot okozhat pl a falkavezérsésgben. Nem tudom hányszor eteted egy nap de vegyünk 2 alkalmat. Elé teszed az ételet ha öt perc mulva nem eszi meg elveszed, legközelebb csak este van evés, ha megint nem eszik ismét elveszed. Ne aggódj, és ne sajnálgasd nem fog éhen halni:-)

3-4 napot simán kibír evés nélkűl, de általában 2 nap után feladják.

2013. ápr. 18. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
A lányod milyen gyakran látogat majd haza?
2013. ápr. 18. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!