Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyi idő után lehet érzékeln...

Mennyi idő után lehet érzékelni a kutya iskola hatását a kutyán?

Figyelt kérdés

egyenlőre még csak terápiára járunk, mert a kutyám más nagytestű kanokkal agresszív, de a suliban meg úgy viselkedik mint egy kis angyal. Holnap lesz az utolsó ilyen terápiás foglalkozásunk, május elejétől meg kezdjük a kutya sulit aztán hiszem 5 hetes a suli kb.

Olyan problémáink vannak h nem tudom vissza hívni, hogy nagyon domináns és ő érzi magát falkavezérnek, ha valami érdekes illat van akkor elekzd húzni, és nem tudom pl erdőbe szabadon engedni mert félek h neki megy a többi kutyának. Csak a nyugodt kutyikkal jön ki. Az lenne a kérdésem h mennyi idő amíg elfogom tudni engedni az erdőben végre anélkül h a pulzusom az egekbe lenne?



2013. ápr. 18. 10:29
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
34%
Melyik kutyaiskoláról van szó?
2013. ápr. 18. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
Nállunk is volt ilyen gond. Magamon vettem azt észre hogy a kutya akkor fogadott szót amikor bennem tudatosúlt hogy képes vagyok kontrol alatt tartani a kutyát. Amig izgultam, idegeskedtem, és attól féltem hogy balhé lesz nem sikerűl behívnom.
2013. ápr. 18. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
Látatlanba nem lehet megmondani. a probléma mértékétől és tőled függ, lehet hogy már a tanfolyam végén egyből, de az is lehet hogy nem segít semmilyen tanfolyam.
2013. ápr. 18. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

népszigetibe járunk, eddig voltunk 2 terápián, ez lesz a 3dik, most a városligetbe kijön az oktató h ott is megfigyelje a kutyánkat. A suliba kb 15 perc alatt megértette h mi a szitu, h nem lehet balhézni ,és h most nem ő diktál hanem én.

Tény h mikor csak egyedül vagyok a kutyámmal nem merem elengedni , főleg iylen forgalamasabb erdőben, mert attól rettegek h mikor szalad el mellettünk egy vizsla és a kutyám meg utána. A másik h nem merek hangosan rá kiabálni utcán. Tudom ez hülyeség, mert lekéne szarnom h mások mit gondolnak rólam, de nem tudom egyszerűen kiereszteni úgy a hangom mint egy csendesebb helyen ahol ismerősökkel vagyok :/

Amúgy hamar tanul a kutyám, talán a kérdés az h én milyen hamar fogok rájönni a helyes technikára? már otthon elkezdtük a falkavezérséget felálítani, 2 nap alatt megtanulta h a lakás bejárati ajtón nem mehet be csak engedéllyel. Az utcainál még azért rákell szóljak h ne lépje még1szer át a küszöböt engedély nélkül.

2013. ápr. 18. 11:30
 5/18 A kérdező kommentje:
11:03- as válaszoló, és hogy érted el magadon, hogy bátor legyél, és h elhidd, hogy tudsz "uralkodni" a kutyán???
2013. ápr. 18. 11:31
 6/18 anonim ***** válasza:

Hát az, hogy mennyi idő, amíg látsz változást, sok tényezőtől függ.

Az én kutyám is nagyon domináns, erős védőösztönnel és terelőösztönnel.

Nekünk pl az alaptanfolyam semmilyen szintű javulást nem hozott, mivel az ott oktatott dolgokkal tisztában vagyunk, kötődési problémáink pedig nincsenek, ezért olyan irányú tréninget nem csináltunk.

Elvileg közép szinten tanulja meg az ember azokat a technikákat, melyekkel rendesen kordában tudja tartani kedvencét. Nem mellékes, hogy tükör iskolában csak ez után lehet járni bármilyen sportra - ennek megvannak az ésszerű okai, de egy, az ösztöneit kiélt domináns kutyával nagyságrendekkel könnyebb, mint egy energiabombával.


Amíg nem bízol magadban, nem fogod tudni behívni. De tudnod kell, hogy ha tudod a korlátaitokat, akkor az már elég, hogy elengedhesd pl az erdőben. Ha tehát tudod, hogy a kutyád menthetetlenül rámozdul más kutyákra, de egyébként be tudod hívni, akkor csak annyit kell tenned, hogy figyelsz, és hamarabb észreveszed a másik kutyát, mint ő. Ha tudod, hogy csak egy 100 méteres körön belüli kutyákra mozdul rá, akkor már az is elég, ha azelőtt pórázra veszed, hogy beérne ebbe a körbe.

A kutyasétáltatás nem egy andalgós, pihentetős művelet, mert mindig figyelni kell. Ha nem figyelsz, megérzi. Ha beteg vagy, fáj a hasad, fáradt vagy, rossz napod volt, ideges vagy, akkor a domináns hajlamú kutya azonnal megérzi, hogy gyenge vagy, s onnantól úgy veszi, ő irányít. Sőt, ha szürkületben mész sétálni és bizonytalankodsz, hogy most jön-e egy ember szemben, vagy csak egy árnyék, már akkor ő akar rendezkedni.


Szóval: legjobb esetben 7 hét, szerintem inkább 14 hét, vagy több, míg eljutsz odáig, hogy akkor is hatni tudj rá, ha már rámozdult valamire.


De ha ismered és figyelembe veszed a korlátaitokat, képes vagy figyelni a sétákra és képes vagy elhinni, hogy a határaitokon belül mindig tudod kezelni a helyzetet (ezáltal nyugodt vagy és nem bizonytalankodsz), akkor akár már ma elengedheted.

2013. ápr. 18. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
Persze, ha a kutyádnak mással is vannak problémái (madarak, emberek, mozgó levelek, távoli szagok stb), tehát nagyon szűkös határaitok vannak és nem tudod a közeledben tartani, akkor az már túl sok lehet.
2013. ápr. 18. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
Nem lehet, hogy (ne vedd sértésnek) veled vannaka problémák? Miért nem mersz rászólni az utcán (nem kell kiabálni). Lehet, hogy ciki, de ha azt tartod észben, hogy ezzel teszel a kutyának jót, és lehet neked csak a büszkeséged, neki meg az idegei és a ti kapcsolatotok sínyli meg. Helyezd most magad elé a kutyát, ne arra gondolj, hogy mások mit gondolnak, mert sokszor nem értenek hozzá az információ hiánya miatt. Egyébként se kell kiabálni, csak erélyesen rászólni. A kutya azt is megérzi, hogy idegeskedsz és befeszülsz. Tudod, önbeteljesítő jóslat, mert félsz, hogy ráugrik egy kutyára, befeszülsz, ő ezt érzékeli, és a végén tényleg nekiugrik a kutyának.
2013. ápr. 18. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 Szilvi & Argos ***** válasza:

Egyes kutyáknál akár 2-3 alkalom is hozhat látványos változást főleg otthoni környezetben inkább, másoknál sok-sok hét, akár hónapok kellenek ahhoz, hogy kint is biztonságosan szabadon sétáltatható legyen.

Ez elsősorban A GAZDÁN MÚLIK, hogy Te hogyan tudod alkalmazni a suliban tanultakat, mert elsősorban Téged fognak oktatni, és Te fogod tanítani a kutyádat a suliban tanultak alapján!


Otthon, sétán, állatorvosnál, tömegközin, MINDENHOL alkalmazni kell a tanult technikákat, és gyakorolni-gyakorolni-gyakorolni.

Különben könnyen járhatsz úgy, mint sokan: hogy elvégzik a tanfolyásokat, panaszkodnak, hogy a suliban működik, levizsgáztak, de utcán csődöt mond...hát persze, mert a béna gazdi otthon nem alkalmazza a tanultakat! Pl. egy nőci egy nj keverékkel. Órákig lájtosan, lagymatag módon fordulgat a "póráz szabály" miatt, de semmi eredménye hetek óta, ugyanis sokszor hagyja, hogy feszüljön a póráz, aztán megunja, fordul egyet, de előbb a kutya húzza még pár lépést...közben dumál neki...ja, feszes pórázról engedi el játszani

Másik, szintén német juhász, miért ne...mindenki nj-t vesz első kutyának, nevelni kevesek hozzá, aztán majd fűt-fát betámad Szóval kb. 4 hónapos kölyök, pórázon, mert behívás 0. De húz, mint a franc, gazdi kezében klikker...gondolom oviban javasolták...Kutya lelkére beszél, húzigálja vissza hasztalan...Vagy klikkelget a vizslájának, hogy láb mellett megy, de ha szólok, hogy hívja vissza, nem tudja és én terelem vissza gazdinak...

ilyenkor úgy odaszólnék, hogy a klikkelgetés mellett azért lehet a pórázon rántani is forduláskor, illetve ha következetlenül csinálja, cart sem ér vele...Meg rá kéne szólni a kölyökre, ha bizonytalanságból kivakkantgat másokra, nem fapofával állni feszes pórázon...

2013. ápr. 18. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

Amióta elkezdtük a sulit, mindig gyakorolok vele. Már most sokat tanultam. Az oktató azt mondta , hogy engem kell felhoznia olyan szintre h tudjam irányítani a kutyát. Amugy bulldogom van, szóval nem egy nagy testű kutyus :)

Sétánál mindig ott a klikkker meg jutalom falat, és amiket mondtak hogy miket csináljak csinálom folyamatosan. Meg az otthoni szabályokat is betartjuk, h nincs játék ha oda hozza a játékát, stb, stb...

Az az igazság, hogy van amikor vissza tudom hívni, de van h nem. Ha egyedül vagyok félek h baj lesz,és valszeg ezért nem megy a vissza hívás. De pl otthon van egy óriási parkos rész a házak között ott simán elmerem engedni, úgy h egy millio gyerek rohangál, és autó, stb... mert valah ott tudom h ha annyit mondok h marad, akkor ott fog maradni. Vagy pl egyik nap a suli után kijött az egyik kutyus a gazdájával, 4esben sétálgattunk még a nép szigeten, póráz nélkül, és jöttek kutyák, de mikor oda nézett, egyből rászóltam h menjen tovább, ne nézzen arra, ott megint hallgatott rám. Szóval érdekes.

Este viszont rémálom a séta, elöjöttek a macskák és a kutyám vadászik. SZörnyű, mert azt mondják a bulldogokról h nincs vadászösztöne, de neki meg...jajj...


A kiabálással kapcs: persze, rászólók séta közben, vagy rámorgok kicsit ha valamit nem úgy csinál ah kéne, csak a suliba azt mondták h jól eressszem ki mélyen a hangomat, és mondjam h héj. Hát ott szépen sikerült is, de az utcán este pl nem igazán merek kiáltozgatni.

De elvileg annyi is elég lenne h erélyesen rászólok h fejezze be, v hhéj, stb szavak?

2013. ápr. 18. 15:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!