Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Jók a Pedigree kutyanasik...

Jók a Pedigree kutyanasik vagy a Friskies Dental Fresh vagy Select Gold Stars Mini?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy a tápjaikat sokan szidják, de attól még a jutalomfalatok, fogtisztítók lehetnek jók?

Vagy inkább más márkát javasoltok? Ha igen mit?



2013. ápr. 18. 12:12
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
29%
Ha nem tömöd belé nagy mennyiségben és a kutya szereti, akkor jó. Mivel nem táplálék, hanem jutalom, ezért kizárólag motivációs célt szolgál, tehát nem eszik meg belőle túl nagy mennyiséget a kutya. Én mondjuk jobban szeretem azokat, amik nem teljesen szárazak, hanem kicsit rugalmas tapintásúak. Ha sétálni megyünk, akkor általában Kitekat macska jutifalatot viszek. Tanításhoz viszont inkább párizsit, virslit, sajtot, almát, diót, májat használok.
2013. ápr. 18. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Imád mindent ami ehető :) sőt még azt is ami nem az..... szóval ezzel nincs gond :) Csak nem akarok olyat adni neki, ami esetleg "káros"...
2013. ápr. 18. 12:28
 3/11 anonim ***** válasza:
64%

Kutyanasinak én a füstölt-szárított dolgokat veszem neki a kutyaeledelesnél. A bikacsököt imádja, de jó a marhafül is, meg ilyenek. Az legalább nincs tele mindenféle adalékanyaggal, és még sokszor olcsóbb is.

Fogtisztításnak meg csontot kap.

2013. ápr. 18. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Eddig olyan kis cipőt vettem neki ami simán szárított bőr, de most nem lehet olyat kapni a kutyás boltban. A többi nasival az a gond, hogy nagyon nagy, a kutyám meg nagyon kicsi :) nincs még 2 kiló...

De köszönöm a tippeket!

2013. ápr. 18. 12:45
 5/11 anonim ***** válasza:
44%

Csont alakú pedigree-s nasit kapnak a kutyáim. Egyszerűen imádják. Nem tonnaszámra eszik, így szerintem nem árt nekik, mivel jóízűen eszik egy kicsit bűnözünk.:) Nem hiszem, hogy bármi baja lenne egy kevéske pedigreetől. Eddig még semmi sem volt velük egy kis nasi miatt.

Egyébként lehet venni márkásabb jutalomfalatokat is, viszont azok szerintem nem érnek annyit.

Tanításhoz virsli, kis párizsi, esetleg gyümölcs.

"Desszertnek" a pedig szárított húsok nagyon jók, sokáig elrágcsálják.

2013. ápr. 18. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
65%

állateledelesnél füstölt csont, malac orr, szárított malacfül, bikacsök, nyúlfül.


Esetleg 1-1 vacsira száraz helyett egy farhát, nyak de sok hentesnél lehet kapni olcsón kutyának csontot.

2013. ápr. 18. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
16%
A dentastix nekünk bevált. Amin viszont megdöbbentem: azok a szárított-préselt csirkenasik, amiket jó drágán lehet kapni, és Kínában gyártják. Nos, azokról olvastam, hogy mérgező anyagokat is találtak bennük több vizsgálat során. Én azóta Kínábsn gyártott nasit nem adok a kutyáknak - akkor már inkább pedigree.
2013. ápr. 18. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
51%
mert a krumpli keményítő annyira jó a kutyának csupa "hasznos" dolog van benne :D
2013. ápr. 18. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
74%

A dentastix és hasonló fogkő elleni dolgok nevetségesek. Nasinak jó,egyéb haszna nincs.Az én kutyám minden nap kapott dentastixet,és mégis fogköves lett.

Utána magyarázta el az állatorvos,hogy a dentastix és társai is csak reklámfogás,mert ugyanúgy fogköves lehet a kutya.De ha nem lesz fogköves,az sem a dentastixnek köszönhető,hanem a jó fogaknak :))


Fogkő ellen a nagy cupákos bazi nagy csontokat ajánlotta,amit mindenféle pozícióban rágcsálgat.Most heti 1x azt kap,a fogkő még adott,jövő hónapban megyünk UH-os fogkő eltávolításra.


A jutalomfalatokkal is hasonlóan vagyok,inkább virsli,sajt,vagy bármi,amit akár én is megeszek.Ezeket az előre gyártott dolgokat nem szeretem.Bőven elég,hogy a rendes tápoknak adok egy bizalmat azzal,hogy feltételesen elhiszem,hogy mi van benne:))

2013. ápr. 18. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
jutalomfalatba is inkább hús-máj párti vagyok. virsli párizsi tele van szójával ami nem kifejezetten jó szintén a kutyának.
2013. ápr. 18. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!