Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lusta és néha szófogadatlan a...

Lusta és néha szófogadatlan a kutyám. Mit csináljak?

Figyelt kérdés
Rotweiller-keverék, 2 éves múlt, és van egy kölyke (kb. 4 hónapos, még nem tudtuk elajándékozni.) Sajnos nem tudjuk sokszor kiengedni, egész nap kennelbe van, és majdnem minden nap kiengedjük, de akkor se csinál semmit, csak szaglászik, nem szalad a labda után, és nem hallgat a nevére. Csinálhatok akármit, kiabálhatom a nevét, hívhatom hogy jöjjön, fütyülhetek, semmire se hallgat. Nagyon lógós, ha 10 percig nincs kint vele senki akkor megszökik. Ezért hogyha bejövünk vissza kell zárni, hogy ne lógjon meg. De akkor se akar bemenni, ilyenkor kajával csaltuk be eddig, most már az is nehezen megy. Régebben ezzel nem volt probléma, télen-nyáron szaladgált, örült, hallgatott a nevére és engedelmes volt. Mit csináljak vele? Nem vagyok erős, 15/L vagyok, de a szüleim alig vannak itthon :/

2013. ápr. 18. 14:42
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
95%

Ahol ennyire nincs idő a kutyára,oda minek kutya?


Baromira unatkozhat szerencsétlen egész nap a kennelben.Semmilyen inger nem éri,ha végre kiszabadul,még jó,hogy nem a labda érdekli.

Le kell fárasztani fizikailag is és agyilag is,és borzasztóan sok időt van egyedül a kennelben.

Ez így nem élet...

Pont olyan,mintha téged börtönbe zárnának és napi 1x fél órára kiengednének :)

2013. ápr. 18. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Amikor kaptuk, akkor még anyukám nem dolgozott, de mostmár van munkája, mert egy idő után már nem lehet úgy megélni, hogy csak a nevelőapum dolgozik. Most későn érnek haza, itthon vagyok egyedül, és nem akarom, hogy megszökjön, de tényleg csak lefekszik és nem csinál semmit, és akkor már unom az egyedül kint létet, úgyhogy beviszem. Én szívesen lennék vele kint órákat, de nem fogad szót és nem csinál semmit, ha meg kint hagyjuk akkor meglóg, egyszer már annyira ellógott hogy 2 napig nem volt itthon, és a facebook-ra tettünk ki róla egy képe s úgy találtunk rá.
2013. ápr. 18. 15:21
 3/17 anonim ***** válasza:
63%

De ha nem csináltok vele semmit,akkor mit vársz tőle?

Hogy kiengeded és majd ő magától szaladgál meg játszik?


Sétálni menjetek el,hogy érjék új szagok meg ingerek.

Utána próbálj vele játszani.


Amúgy nagyon felelőtlenek a szüleid,egy kutya nem 3-4 évre szól,hanem 10-11-12 és felette.(Jobb esetben)

Ha majd 7 éves lesz és te 20,egyetemen leszel vagy elköltözöl akkor mi lesz vele?

2013. ápr. 18. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

Sajnos most ez van. Anyukámnak s dolgoznia kell, mert a nevelőapum ahol dolgozott az a hely bezárt, és egy negyed annyit fizető helyen dolgozik most, és úgy kb. annyi pénzünk lenne, hogy éppen éhenhalnánk. Ezért kell dolgoznia neki is, és nem tudom hogy mi lesz akkor vele. A mamámat megkérdeztük, hogy nem tudna e ő vigyázni rá, de azt mondta hogy nem, mert hogy szétszedi a kertet meg hogy már nagy...


Most nem azt kell vesézni hogy sok évre szól a kutya, de sajnos ez van. Amikor hazajön anya és a nevelőapum, akkor ők is kiengedik, de akkor én már rég alszom..

2013. ápr. 18. 15:41
 5/17 anonim ***** válasza:
nyakörv,póráz, jutifali és irány sétálni és nevelni a kutyát. Mivel középsulis vagy, ezért 3nál nem tarthatnak tovább az óráid, legkésőbb 4re otthon vagy, kimentek egy órára sétálni és tanulgatni aztán hazamész és leülsz tanulni. ennyi. Nem kell erősnek lenni, foglalkozni kell vele..
2013. ápr. 18. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

arra értettem hogy nem vagyok erős, hogy nem igazán tudom segédeszköz nélkül a helyére vinni :/


köszi :)

2013. ápr. 18. 15:50
 7/17 anonim ***** válasza:

De azt is lehetne vesézni,mert az ilyen felelőtlen felfogás miatt vannak kutyák ezrei sintértelepen,a "szerencsésebbek" meg menhelyen.


Amit te tudsz csinálni a kutyád érdekében az a napi rendszeres séta,és a játék.Azon kívül taníthatod is,hogy agyilag lefáraszd.Valamelyik kutya játékkal,valamelyik kajával inspirálható,ezt neked kell tudni.


Az,hogy szófogadatlan,a nevelés hiányosságára vezethető vissza.Következetes,határozott módon kell bánni a kutyával.Tehát,amit egyszer nem lehet,azt máskor sem lehet.És nem szépen elgügyögünk valamit,hogy nem szabad,hanem határozottan rászólunk,hogy "NEM". De ennek folyamata van...


Olvass sok neveléssel kapcsolatos könyvet,magyarok közül Csányi Vilmos könyveit ajánlanám.De nagyon jó pl. Cesar Millan könyve is.Mind a 2 letölthető internetről,nem muszáj megvenni.Valamint a youtube-on rengeteg magyar Cesar Millan - A csodálatos kutyadoki adás van fent.Szerintem biztos találsz olyan részt,ami illik a problémádra,de mindegyik rész nagyon hasznos.

2013. ápr. 18. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
De ha nem vagytok hajlandóak felelősen gondolkozni, nem vagytok hajlandóak a kutya minimális igényeit sem kielégíteni, inkább keressetek neki egy sokkal jobb, normálisabb gazdát! Semennyire nem érdekel titeket a kutyátok, ez világosan látszik, csak így minek is tartjátok? Hogy lássátok minden nap mennyire szenved? Hogy szaporíthassátok?
2013. ápr. 18. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
köszi :)
2013. ápr. 18. 15:54
 10/17 A kérdező kommentje:
Nem kell lehordani! Minden nap kiengedem, amikor anyum nem dolgozik vagy éppen takarít, akkor ő is vele foglalkozik! Minden nap kiengedem, és próbálok minél többet kint lenni vele, és azért kérdeztelek titeket, mert jót akarok neki. Nem kell szidni, nem azért írtam ki. És mondd már meg, hogy a mai világban hol lehet neki normális gazdát találni, egy felnőtt kutyának! a kicsinek is alig találunk gazdát. Ráadásul albérletben lakunk, és alacsony a kerítés, ezért nem engedhetjük ki, mert egyből átugorja és meglóg ha nem vagyunk kint vele folyamatosan, sőt, akkor is, ha mondjuk kint beszélgetünk a teraszon addig ő meglóg.
2013. ápr. 18. 15:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!