Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy tudnám elérni, hogy...

Hogy tudnám elérni, hogy "kisebb területen" legyen körülöttem a kutya, mikor elengedem?

Figyelt kérdés
A kutyám jól behívható (még azért dolgozunk egy-két gyengeponton) ill. ha észreveszi, hogy nem lát, akkor magától bejön. Ugyanakkor az én komfortzónám, amiben még úgy érzem, hogy nincs "túl messze" tőlem és kézben tudom tartani, ha jön egy kutya vagy gyerek vagy biciklis vagy bármi, kisebb azért, mint ahogy ő elszokott távolodni tőlem. Hogy tudnám elérni, hogy maradjon pl. a 20 méteres körzetemben? Általában behívom, mikor már úgy érzem, hogy nem okés, de miután iszonyú gyors a kutya (pillanatok alatt újra elmegy, mikor elengedem), ezért percenként vissza kéne hívnom, azt pedig azért nem szeretném, elvégre pont azért nincs pórázon, hogy kicsit futkározzon, szaglásszon, stb. Javaslatok? /Kan vizsláról van szó egyébként/
2013. ápr. 18. 18:09
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Hát ezt tiltással lehet elérni.


Úgy a könnyebb ha nem a 20méterből csinálsz 10et, hanem ha el megy tőled két méterre akkor letiltod hogy tovább menjen(nem behívod) mondjuk menjetek el 5méterig 1hét alatt, aztán told ki 10méterre még 2-3hét alatt.

2013. ápr. 18. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

ehhez első sorban idő kell.


amikor a kutya eléri azt a bizonyos határvonalat egyszerűen rászolsz mondjuk "hova mész"? nem fontos hogy odamenjen hozzád, az sem hogy teljesen megvárjon míg odaérsz, de az az x méter ne legyen több közöttetek. tehát ha ő elindul anélkül hogy te hozzáértél volna minimum x méternyire akkor tiltani kell. esetleg ilyenkor még meg is állni és magunkhoz hívni. ha bevár dicséret és útjára engedni. a fő lényeg azon van hogy soha de soha ne engedd elhaladni távolabb annál az x méternél. ha percenként kell rászólni akkor percenként. én még azt javaslom hogy az általad említett 20 méter a maxi legyen ebből menjen le egy x méter mínuszba most csak mondok valamit 5 méter. tehát a legjobb ha minden 15 méternél már szólsz. így ha olyanja van hogy nem akar megállni még bőven van öt méter hogy a kutyára parncsolj és nem is esel kétségbe ugyanis még benne van a komfort zónádba. egy idő után a kutya tökéletesen meg fogja érteni hogy mindig maradjon abban az x méteres körzetedben. távolabb menni engedély nélkül szabályszegésnek minősül. ezt nagyon következetesen be kell tartanod. illetve szükséges lesz még egy parancsszó arra az esetre ha nem kell a kutyának erre figyelnie. az én esetemben ez az oké. ez azt jelenti hogy józan kereteken belül elmehet távolabb is. amikor rászóltam és megállt abban az esetben a "menj" szót használtam. ez azt jelentette hogy az x körzeten belül kell maradnia de mehet, nem kell teszem azt megvárnia. tehát kettő nagyon fontos dolog van:


1) figyelmeztetéskor semmiképp sem mehet tovább egy lépést sem. vagy ott helyben megvár parancsszóig, vagy pedig visszamegy hozzád.


2) különbség elengedés és elengedés között. tehát ahhoz hogy x méteren közlekedik új "elengedő" szó kell. a régi megmarad a távolabbra mehetsz verzió.

2013. ápr. 18. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 zsuzsabazsa ***** válasza:
46%
Még annyit azért hozzátennék, szoktasd rá arra, hogy figyelje a kezedet. Ha túl távol van akkor a kezeddel is jelezd neki húzd magad felé a kezedet. Ha oldalt van és távol akkor is a kezeddel mutasd neki az irányt persze szóval is értesd vele.
2013. ápr. 18. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Szilvi & Argos ***** válasza:

Hűha, én nem ilyen tudományosan csináltam, igazából azt sem tudom, hogy csináltam :D

Valszeg jaja, visszahívtam, ha túl messzire ment...mostanában is nagy zöld placcon el szokott ügetni akár 50-70 méterre is. Ha nincs ok, amiért nem mehet arra, akkor hagyom.

Szoktam szólongatni, hogy "gyere már", vagy "haladj"...ezeket akkor, ha nagyon elfele megy, vagy sokat lemarad. Van a "tovább", amit továbbküldésre használok pl. kutyák mellett...ha olyan a kutya, akkor "kerüld ki", és nagyobb ívet tart.

Sűrűbb, lakott területeken, ha a belátható részről el akar menni dolgát intézni, vagy mondjuk járdán akar átmenni, ahol emberek vannak, akkor nem engedem, egy sima "vissza"-val elintézem. Akkor tudja, hogy tovább nem mehet, de kolbászolhat a körzeten belül kedvére...

Valahogy kialakult ez a rendszer az idők során

2013. ápr. 18. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a tanácsokat, akkor megpróbálom ezek alapján lassan kialakítani a dolgot!

(Őszintén szólva, a tiltás valahogy eszembe se jutott, ilyet gyakorlatilag csak akkor alkalmaztam eddig, ha pl. készült belerongyolni a jeges patakba vagy felenni valamit, stb.)

2013. ápr. 18. 23:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!