Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért viselkednek így a...

Miért viselkednek így a kutyámmal?

Figyelt kérdés
Közép-nagytestű kölyök kutyám (6 és fél hónapos) kan, és azt vettük észre, hogy nagyon jellemző, hogy kistestű kan kutyák kekeckednek vele, de minden ok nélkül. Nem csinál semmit, és mégis odarontanak a kistestűek, és acsarognak rá. Ez vajon miért lehet?
2013. ápr. 18. 20:19
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
A neveletlen kistestűek már csak ilyenek. Nagy kutyák kis testben, amit persze ők nem vesznek észre. :)
2013. ápr. 18. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Kedve Első!


Azért ez nem ennyire sarkos, ahogy állítod.


Mondok egy példát: Nekem kistestű, jól nevelt, 3 éves ivartalanított,fajtáját meghazudtolóan nyugodt, jól szocializált, a mai napig nagy kutyák között jövő-menő kutyám van.


Viszont amikor sétálunk és azt látja, hogy egy nagy testű kölyök kutya rohan felé, vagy netán nagyon ugra-bugrál amikor a közelében van, akkor leugatja. Nem acsarkodik, csak "felhívja" a figyelmet, hogy viselkedjék a kölyök.


Sokan nem figyelik meg a kutyák viselkedését, pedig gyöngyörűen lehet "olvasni" belőle. Nagyon sok ember félreért helyzeteket. Én nem mondom, hogy a kistestű kutyák mindegyike angyal, függetlenül ettől elfogult sem vagyok ez irányban sőt, de nagyon sokszor félreértelmeznek dolgokat, aztán ráhuzzák arra, hogy mert kicsi, vagy mert nagy...

2013. ápr. 19. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Hmm. Namost az én kutyám nem ugrabugrált, nem is rohant, hanem szépen jött mellettem! Elhaladtunk a tacsi mellett és az nekirontott. Szoval nem ilyen "fegyelmezős" dolog volt a tacsi részéről. Inkább a tacsit kellett volna erősen megfegyelmezni... De mondom, kanok csinálják csak ezt és csak kistestűek. Valaki azt mondta, hogy pl az ő kutyája (jack russel) szerinte azért acsarog az enyémre (akkor is csak sétáltunk a parkban, a russel meg felénk rohant őrjöngve...), mert hogy látja a kutyája, hogy van az enyémnek önbizalma és látja rajta, hogy nem egy anyámasszony katonája lesz belőle.
2013. ápr. 19. 14:45
 4/5 anonim ***** válasza:

Második:

ezért írtam, hogy a neveletlen kistestűek...

2013. ápr. 19. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Hozzáteszem nekem is kistestű kutyám van és nem megy neki minden arrajárónak.
2013. ápr. 19. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!