Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Láttam hogy volt már pár...

Láttam hogy volt már pár hasonló kérdés, de most a jelenlegi helyzet szerint kötelező a kutyának jegyet venni buszon?

Figyelt kérdés
Akár távolsági buszra, villamosra, hévre is értem, ha felszállok akkor alap h nekem van budapest bérletem, de neki külön kezelni kell mindig jegyet? Kistestű kutya, szóval akár a kezemben cipelhetném mindenhova, ebből kifolyólag szájkosár is kötelező rá, ezért büntethetnek?
2013. ápr. 19. 11:04
 1/8 anonim ***** válasza:
Ha porázon viszed akkor nagyon is megbüntethetnek, ha hordozóban akkor nem. Ez ki is an írva mindenhol, a bkv honlapján pedig részletesen le van írva meddig lehet jegy nélkül utazni(az a biztos, én is tévedhetek, olvass utána). A hordozoban/táskában azért nem kell, mert az kézipogyásznak számít. Ha olyan kicsi, vegyél neki váltáskát, abba te is tudsz pakolni, és alibinek is jó. Amúgy bérletet is kaphat, árulnak, ha jól tudom. A szájkosárért is szolnak, mert ha véletlenül rálépnek és harap, akkor neked kell fizetni, mert nem tartottad be a szabályokat.
2013. ápr. 19. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

[link]


ide minden le van írva

2013. ápr. 19. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

[link]


"c) szájkosár és póráz nélkül közforgalmú közlekedési eszközön - vakvezető, illetve mozgáskorlátozottakat segítő kutya kivételével - szállítja" a szájkosarat meg törvény írja elő, hogy kötelező.

2013. ápr. 19. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Ha kézben, ölben viszed és nem teszed le, akkor nem kell se szájkosár, se jegy. Én mindig így viszem őket, sosem volt gond belőle. Vagy hordozó táska, az kényelmesebb utazáshoz.
2013. ápr. 19. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
utolsó: lehet, hogy nem volt még belőle gond, de attól még ölben se lehet jegy/szájkosár nélkül. ez van.
2013. ápr. 19. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Ölben tényleg lehet vinni, ha sehol (se jegyvizsgálás közben, se metrón leülve) nem teszed le. Nekem ezt több ellenőr is elmagyarázta, sőt az egyik szólt is hogy a váltótársa szivatni fog, ha miközben bányászom a bérletemet, lerakom a földre a kutyát, mert akkor mégsem annyira öleb az öleb. Úgyhogy egyik kezemmel fogom a kiskutyát, másikkal szerencsétlenkedek a bérletemmel:D De ezt a kis kellemetlenséget simán elviselem, ha egyszer így kell.

Szájkosarat csak egy ellenőr említett nekem, aki még nem nézett rendesen végig a kutyámon:D Aztán belátta, hogy a turcsi orra miatt nem is lehet rá semmiféle szájkosarat rakni, maximum egy szalaggal tudnám átkötni:D

2013. ápr. 19. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Előző vagyok: ez Budapestre vonatkozik, távolsági buszokon nem tudom mi a helyzet.
2013. ápr. 19. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

lehet neki bérletet is venni.. ellenőr válogatja. Szájkosár egyébként nem kell hogy rajta legyen a törvény csak azt mondja hogy szájkosár nélkül nem lehet szállítani azt nem hogy legyen is rajta a szájkosár...


Ezt az állatorvosom mondta akinek pincsije van és nem engedték fel a buszra, mert nem volt szájkosara. Azóta hord magával egyet (hozzáteszem hogy pincsire nem is igen lehet kapni :D)

2013. ápr. 19. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!