Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ide tévedt "kóbór" kutyák!...

Ide tévedt "kóbór" kutyák! Mit csináljunk?

Figyelt kérdés

Akárhányszor tüzel a szomszéd kutyája, folyamatosan idecsődül 2-3 kutya és napokig gyakorlatilag szerintem el sem mozdulnak mellőle ugatnak, idegesítik az én kutyáimat, akik persze tombolva ugatnak ilyenkor naphosszat.

Falun élünk, kaptunk ár letolást azért, hogy hangosak a kutyáink (akkor csak "beszélgettek"), én időt és fáradtságot nem kímélve, rengeteget éjszakázva megtanítottam őket arra, hogy éjszaka csönd van. (Anno egyszer patkánymérget is találtam az udvarunkban, tehát gyanítom valakinek nagyon nem tetszett a dolog)

Lényeg, jó 2-3 éve nincs ilyen gond, de ha ezek a kutyák itt vannak, akkor hiába szólok rájuk 10 perc múlva ugyanúgy megy a hepaj. Az egyik kutyáról már kiderítettük, hogy nincs gazdája, néhány házzal arrébb van egy kis helye, ott etetik, de amúgy egésznap utcán van. Az önkormányzatnál is szóltunk már, nem tesznek semmit. Ha nem lennék olyan állatbarát és nem tudnám mi zajlik a helyi sintértelepen, már rég kihívtam volna őket, de eddig sajnáltam őket. Elvégre nem ők tehetnek erről az egészről.

Ellenben baromira féltem a kutyáimat, révén, egyszer már képes volt valaki mérget bedobni hozzánk, bármikor megteheti újra és lehet ezúttal nem én találom meg előbb.


Még is mi a fenét csináljak? Mérges vagyok és dühös, legszívesebben jogi lépéseket tennék, nyilván nem csak engem zavar, hogy ugatnak a kutyáim (meg az ittlévő két kutya) éjjel nappal. A kutyáknak viszont nem akarok rosszat, de a sajátjaimat meg féltem annyira, hogy ez így nem mehet tovább. Most akkor ilyenkor mivan?


2013. ápr. 19. 21:59
 1/7 Firestorm ***** válasza:
Nem lehet a szomszéddal megbeszélni,hogy ivartalanítsa a kutyáját?Mert,ha ez megtörténne többé nem lenne éjszakai zenélés.
2013. ápr. 19. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 sippara ***** válasza:
A legegyszerűbb megoldás az, hogy ha beengeded a kutyáidat éjszakára, amíg kint tart a ramazuri.
2013. ápr. 19. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Bent is ugatnak ugyanúgy, ha hallják, hogy a kintiek ugatnak. Mondjuk akkor legalább csak mi nem alszunk. Ilyenkor hétvégén még hagyján, de 1-1 hétre az sem megoldás, dolgozunk, a gyerekek iskolába járnak.


A szomszéddal nem lehet beszélni. Egy bolt van itt, ez a kutya örül, ha enni kap, nem hogy "ekkora" összegeket ráköltsenek. A "gazdája" megérne egy külön misét.

2013. ápr. 19. 22:20
 4/7 sippara ***** válasza:
Hát de bent a lakásban csak le tudod tiltani őket az ugatásról...
2013. ápr. 19. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Sajnos nem. Biztosan rossz gazdi vagyok, de ilyenkor annyira hisztérikusak, hogy nem. Rájuk szólok, abbahagyják, aztán megint megneszelik, hogy vakkantott 2-t valamelyik kinti, előröl kezdik.

Hozzáteszem sosem alszanak bent, van saját helyük. Mi az emeleten alszunk, egyszer próbáltuk "bent altatni" őket, nagyobb hiszti lett belőle, mintha kint lettek volna, pedig lent aludtam (volna) velük. Kaparták az ajtókat (terasz és bejárati) váltva, nyüszögés, nyafogás, sírás, ugatás egyfolytában. Ha rájuk szólok 10 perc csönd, aztán megint. Ez a legnagyobb probléma. Én is nehezen bírom idegileg, de mégjobban aggaszt, hogy a gyerekek sem tudják kipihenni magukat.

Nem vagyok tökéletes gazdi, a neveléssel is vannak gondok biztosan, de már nem gondolom, hogy én lennék a hibás. Én erőmet meghaladva próbálok megtenni mindent a nyugiért.

2013. ápr. 19. 23:56
 6/7 Firestorm ***** válasza:

2 megoldás van még.

Ha jól vettem ki a szavaidból félsz,hogy megmérgezik a kutyáidat.Meg kellene tanítani őket arra,hogy senkitől ne fogadjanak el ételt csak tőled és azoktól akikkel együtt éltek és arról is le kell nevelni őket,hogy a földről bármit felegyenek.

Másik dolog: Látszik,hogy rosszak a tartási körülményei a kutyának a szomszédban?Sovány nagyon?Mert,ha látszik akkor állatvédőknek kell szólni ez ügyben és ők majd gondoskodnak a kutya elhelyezéséről.

2013. ápr. 20. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Azért jól néz ki, bár egy alapos fürdés, fésülködés ráférne, de vékonynak nem vékony. Hétvégén ha nem látok mozgást, hogy valaki jött volna etetni, akkor én is szoktam neki adni ezt azt, nagyon sajnálom szegényt. Ő is ugrik a labda után, ha kint játszok a mieinkkel, szerencsétlent csak házőrzőnek tartják, foglalkozni nem foglalkoznak vele. Kerítésen keresztül is eszméletlenül tűri a simogatást, nagyon igényelné...
2013. ápr. 20. 15:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!