Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Póráz és kiskutya?

Póráz és kiskutya?

Figyelt kérdés
A kutyánkra a napokban raktam először pórázt, gondoltam lassan illendő lenne hozzászoktatni. Az első percek úgy teltek ahogy képzeltem, először megijedt hogy valami visszatartja, kapálózott, de megnyugtattam, viszont nem akart sehogy sem elmozdulni, bevetette a cölöp-taktikát. Ez nem is lenne gond, úgy is indultam neki hogy szépen lassan szokik majd hozzá, de mikor másodjára rátettem a pórázt, azóta állandóan hátraveti magát, lefekszik és szó szerint halottnak tetteti magát a kis mocsok. :) még a nyelvét is kilógatja, és képes addig így feküdni míg le nem veszem róla...nem engedtem neki, próbáltam felállítani, hívni, kivárni hátha megunja, de nem! Még el is aludt közben. Esetleg valakinek volt hasonló problémája, vagy tudna tippet adni? Előre is köszönöm.
2013. ápr. 20. 12:25
 1/8 anonim ***** válasza:
Akkor tedd rá a pórázt, mikor valami nagyon izgi dologgal van elfoglalva. Pl etetés előtt/közben vagy játék közben. Addig meg se fogd a végét, míg már nem érdekli, hogy rajta van, aztán meg csalogasd magad után.
2013. ápr. 20. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
A nyakörv legyen rajta állandóan, a pórázt ráteszed, de nem fogod és elkezded csalogatni finom jutalomfalattal. Futni fog hozzád, bár először nem érti, mit húz maga után. Aztán meg fogja szokni, hogy megfogod a pórázt és felemeled.Táncolni fog, a felénél a szájába veszi, összevissza megy, de jutalomfalat csak a helyes viselkedésért jár neki. Meg fogja tanulni, csak türelem. Amúgy mennyi idős?
2013. ápr. 20. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
A nyakörv már régóta rajta van, de azzal első alkalommal sem foglalkozott sokat. Ma kipróbálom a tippeket, ráteszem, és megpróbálom úgy csalogatni valami finom falattal hogy nem fogom a póráz végét.:) Mikor ráraktam, és lefeküdt, épp akkor jött hozzánk ismerős kocsival, és persze egy pillanatra egyből felült ugatni, de aztán mintha észbe kapott volna és visszafeküdt.:D Egyébként hétfőn lesz 5 hónapos.
2013. ápr. 20. 14:36
 4/8 anonim ***** válasza:
Jutival csináld, nagyon könnyű úgy elterelni a figyelmét- Mutatod neki a jutit, és közben úgy sétáltok szépen. Persze ne a séta végén akard neki odaadni a jutalomfalatot, mert úgy nem fog sikerülni... Hanem úgy legyen nálad 10 db falat és úgy adagold ahogy haladtok előre.
2013. ápr. 20. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
De eddig azért sétált már, ugye? Vagy még nem is volt kint közterületen soha? És miért csak most raktad rá először a pórázt?
2013. ápr. 21. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Kipróbáltam a tippeket amiket kaptam (itt is) és beváltak, a jutifalatos csalogatás is nagyszerűen motiválta, így egy kicsit vezetgettem már tegnap.:) Egyébként a várostól kissé kintebb eső részen lakunk, és mindig kint volt szabadon, szomszédunk annyira közvetlenül nincs, mert a mellettünk lévő ház is a miénk és mivel sok lovunk van, így a ház körül is nagy legelők vannak nekik fent tartva, szóval volt hol levezetnie az energiáit. Épp ezért nem gondoltam hogy el lennék késve a pórázos témával, eddig hagytam vele, általában a közös séta az hogy mindenhova kísérget a legelőkön, meg az istálló körül is.:) Persze nem azt mondom hogy ez így volt tökéletes, nem tudom hogy előbb kellett volna-e ezt a lépést megtenni...de igyekszem most már szoktatni.
2013. ápr. 21. 11:49
 7/8 anonim ***** válasza:
Városban sem járt még soha életében? Más, idegen kutyákkal, emberekkel sem szokott találkozni?
2013. ápr. 21. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Nem, nem járt városban, idegenekkel és kutyákkal viszont sűrűn találkozik...:D
2013. ápr. 21. 19:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!