Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Az új kiskutyám ( 4 hónapos),...

Az új kiskutyám ( 4 hónapos), akit ma kaptam, nagyon bátortalan, nem eszik, mozogni se nagyon mozog. Mindig valahova bebújik. Mit csináljak vele?

Figyelt kérdés
Eddig 5 testvérével és az anyjával volt együtt, és most nagyon bánatos. Inkább hagyjam, vagy legyek mellette és simogassam? Iszonyatosan bánatosan néz. Legalább már 2 órát simogattam, de nem mutat túl sok fejlődést. Magátől bement a házába, ahol sőtét van. Félek, hogy ha a sötétben üldőgél, akkor még rosszabb állapotba került.
2013. ápr. 20. 12:33
 1/6 anonim ***** válasza:
szerintem simogasd továbbra is,egy kicsit próbálj vele játszani,találd meg a testén a csikis pontját,vagy ahol neki jól esik,és valami finomságot is vigyél mellé!és ami a legfontosabb h beszélj hozzá!:)
2013. ápr. 20. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ez teljesen normális. Hiányzik neki a családja, új és idegen számára a környezet. Az én kiskutyám is ilyen volt, amikor hazahoztuk, éjjel meg vonyított a pici megállás nélkül, de idővel jobb lesz, megszokja, főleg ha sokat foglalkozol vele, játssz vele sokat, beszélj hozzá és tölts vele sok időt. Ne aggódj, sokkal jobban fogja magát érezni. :)
2013. ápr. 20. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Én 3 és fél hónaposan kaptam a kutyámat és elôször bepisilt a félelemtôl. Legyél vele, hagyd hogy saját maga közeledjen, legyél türelmes. Finom falatokkal kedveskedhetsz neki. Ne aggódj, ahogy a többiek is írták, ez normális.
2013. ápr. 20. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Először is hagyd hogy megnyugodjon! Viselkedj normálisan mint egy átlag napon. Ha egyfolytában nyugtatod és simized amikor fél csak azt rögzíted benne hogy normális dolog amit érez. Kicsi még és nem érti mi ez a nagy változás. Idővel felenged, ne aggód túl magad. Az hogy nem akar enni az is normális. Csak mi gondoljuk úgy hogy rögtön ennie kell. Majd este felé kináld étellel, és ha nem eszik akkor sincs gond elveszed ellőle és reggel újra kínálod. Azzal sincs gond hogy a házábam ücsörög, néhány nap és megnyugszik.
2013. ápr. 20. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ma kaptad, eddig a mamival és a tesókkal volt, persze hogy hatalmas változás ezt most neki. Az én kutyám anno 3 napig nem evett, csak nyafizott folyamatosan, sírt, kereste a mamit, az ismerős szagokat. Amikor hazaértünk és letettem a fűbe vagy 20 percig megmozdulni sem mert.

Teljesen természetes ez most nála, ne aggódj. Nagy változáson megy át, teljesen új környezetbe került, a mami pedig sehol. Legyél mellette minél többet, ülj le a fűbe, hívd magadhoz, beszélj hozzá mosolyogva sokat, próbáljatok játszani, labdázni. Húzzatok egy rongyot, vagy bármi. Érezze, hogy mellette vagy, de ne sajnáld, ne simogasd agyon, csak játszatok, mókázzatok amennyit lehet. Néhány nap és majd mintha kicserélték volna, meglátod. :)

Még talán annyi, hogy este próbálj neki enni adni, ha tálból nem kér, akkor kézből egyen legalább pár szemet. Ahogy enged fel, úgy egyre inkább elhagyhatod a kézből etetést is. Hozzáteszem az én kutyám pl a táljától is félt, mert látta benne a tükörképét... :D Hetek teltek el, mire rájöttem, hogy ezért nem eszik a táljából és nem azért, mert nem éhes. :)

2013. ápr. 20. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Mind igaz,amit írtak.

Állatorvosnál voltatok már,ahogy elhoztátok?

Egy általános egészségügyi felmérést csinálhatna,az pl nálunk 500 Ft kölyökkutyáknál.Akkor biztosan kizárnád,hogy bármi baja van :)

2013. ápr. 20. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!