Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Fegyelem problémák?

Fegyelem problémák?

Figyelt kérdés

Pár hónapos kiskölyökről van szó. Eddig minden nagyon jól ment, de sajnos egyre gyakrabban fordul elő, hogy ha hívom nem jön, illetve habozik aztán úgy dönt, hogy nem jön. Valamikor odarohan hozzám ha hívom, de nem marad velem, hanem egyből rohan vissza el. Ha leültetem, és kérem hogy maradjon, akkor kb 1 percet bír ki ott ülve, ha nem vagyok a látóterében simán elsétál ha valami eltereli a figyelmét.

Mit csináljak?

vagy túl sokat várok egy ilyen kicsi kutyától?


2013. ápr. 21. 01:00
 1/5 anonim ***** válasza:
14%

kéred hogy maradjon... nekem még csak 3 hónapos a staffom de már le is szokott az általad említett viselkedésről.

ha azt akarod hogy maradjon ott akkor ha kell lépj közbe fizikálisan is. amint újra el akar indulni akkor megint... aztán jön a hiszti de te nem törődve vele továbbra se engedd! ha úgy érzed hogy valamennyire megbékélt akkor engedd el de továbbra is tartsd rajta a szemed. és a kutya természetesen csak akkor mehet el ha te megengeded neki!

ezt meg kell ismételni pár százszor és nem lesz gond;)

2013. ápr. 21. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Pár hónapos kiskutya!!!!!! könyörgöm, ne kelljen már mindent tudnia. Ne a helybenmaradást tanitsd neki, hanem hasalj rá a behivásra. Ha hivod, és odarohan, ne tartsd magad mellett, hanem dicsérd meg, adj neki valami jutalmat, és engedd tovább felfedezni. Tanulja meg, az emberhez menni jó dolog. Egy séta alkalmával többször hivd, dicséret, és már mehet is . Az ületetéssel ráérsz később foglalkozni. És azt is ugy, hogy leülteted, távolodsz tőle. Visszamész hozzá, megdicséred, megjutalmazod ha ott marad, és ismét eltávolodsz. De 1 percnél tovább teljesen felesleges ezzel nyüstölni.
2013. ápr. 21. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Utolsó jól írja, nem kell, hogy melletted maradjon. Így persze, hogy nem szívesen megy, hogy ott kell dekkolnia melletted, ne viccelj. Behívod, hatalmas öröm és/ vagy jutifalat, játék, aztán mehet. Csinálj néha olyat, hogy elbújsz előle, ezzel is erősíted a kötődést.
2013. ápr. 21. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm. :) Hát, mindenki mindenhol írja mennyire fontosak ezek a dolgok, én meg akkor gondoltam hajrá... Van is egy kérdés ezzel kapcsolatban. De már tudta ezeket, csak most kezdett el virgonckodni.
2013. ápr. 21. 10:42
 5/5 A kérdező kommentje:
2013. ápr. 21. 10:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!