Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Rosszul csinál valamit?

Rosszul csinál valamit?

Figyelt kérdés
Anyám mindig csak úgy odaadja a csontot, húst, bőrt a kutyáknak hagy rágják egész nap. A kölyök kutyánk ma mikör hozzáértem amikor rágta a csontot akkor eléggé elkezdett morogni! Tudom, hogy eről azonnal le kel tiltani. De úgy hogy állandóan el vannak látva ilyen finomságokkal? Ráadásul így állandó a harci készültség mert több kutyánk van, és összevesznek a csontokon ill. mindenki eszi a másikét. A másik h egyetlen fésűnk van amit kutyára is macskára is használunk.
2013. ápr. 21. 12:30
 1/6 A kérdező kommentje:
Én amikor látom h morog az egyik, vicsorog netalán odakap akkor el szoktam venni a kaját, de anyám meg mindig visszaadja annak a kutyának aki éppen ette (aki morgott).
2013. ápr. 21. 12:32
 2/6 A kérdező kommentje:
ez volt az első eset h morgott komolyan a kölyök kutya és elééggé meglepődtem, ezért hirtelen nem is csináltam semmit hagytam a a fr*ncba. de ha legközelebb ilyen lesz már csinálnom kell valamit, ezt nem engedhetem! Nem csodálom, hogy ilyen, hiszen állandóan a többi kutyával is küzdeni kell, ők is morognak rá a kajánál így ezt szépen eltanulta.
2013. ápr. 21. 12:37
 3/6 anonim ***** válasza:

NEM! mond neki. És ha folytatja akkor mindenkitől vedd el és így megtanulják hogy ha az egyik balhézik mindenkinek vége a hami-nyamizásnak.


Az oké hogy kapnak finomságot de ha morog és elveszed akkor anyád Ne adja vissza..... Mert abból nagy baj lesz később.


Írj privibe

2013. ápr. 21. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Az úgy jó ha te elveszed ha látod,hogy balhé van belőle..., de anyukáddal is beszélni kéne, mert így rendesen elrontja őket, te meg hiába csinálsz bármit, ha utána meg visszakapják.

Szóval első körben anyukáddal üljetek le ezt megbeszélni mindenképpen!


Fésűt meg bárhol tudsz venni , nem akkora összeg ;D és akkor lesz külön macskának, kutyának.

2013. ápr. 21. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Csak gerjeszted a rossz viselkedést így és az előző válaszolók tanácsaival! A kutya azért morog, mert félti a csontot. Ahogy látod, ha elveszed még jobban fogja félteni, még jobban fog morogni, idővel tovább is megy majd.

Alapvetően normális nevelés mellett is el múlik ez a probléma, ha elég tekintélyt szerzel, de mivel fiatal még, ezért szoktatni is lehet ehhez. Nagyon jó módszer, hogy tartod a csontot, miközben ő rágja. Időnként elhúzod, ha nincs morgás akkor menjen egy simi vagy jutalomfalat és pár másodperc múlva megint nyújtod felé, hadd rágcsálja tovább.

2013. ápr. 21. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Légyszi ne sértődj meg, de anyukádat kéne megnevelni, hogy hogy kell kutyákat tartani. Különben bármit is csinálsz hasztalan lesz.

Nálunk a kutyák mindig egyszerre kapnak enni. Kellő távolságra egymástól. És amíg kicsik voltak folyton simogattam őket evés közben. Így nincs veszekedés, mert mér megszokták a rendszert.

2013. ápr. 21. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!