Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutya való nekem?...

Milyen kutya való nekem? Többi lent

Figyelt kérdés
12-éves vagyok,most még csak 5-6-7 órám van,de később ugyebár tovább leszek suliba/máshol.olyan kutya lenne jó,ami kibírja az egyedüllétet,amikor suliba vagy máshol vagyok,vagy tanulok,és utána ugye vele lennék,de addig kikéne bírnia...segítenétek?

#kutyafajta #12éveseknekkutya #kutyagyereknek #gyerekbarátkutya
2013. ápr. 21. 14:41
 1/6 anonim válasza:
4%
legegyszerűbb ha két kiskutyát veszel mert ameddig nem vagy otthon ők ketten eljátszanak aztán ha hazaérsz játszol velük.
2013. ápr. 21. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
Az előző vagyok. Elfelejtettem leírni hogy nincs olyan kutya aki tovább bírja egyedül. Minden kutya szereti ha vele van valaki. Például a kisgyerekek se szeretnek egyedül lenni de van olyan aki kicsit jobban kibírja. Azaz ez nem fajta függő hanem egyén függő.Ezért ajánlom a 2 kiskutyát.
2013. ápr. 21. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ha szobakutyát vesszük alapul akkor;

-reggel suli előtt mindenképp le kell vinned sétálni (min.30perc) amiben pisi kaki benne kell hogy legyen.

Ha nincs meg a reggeli mozgás,szétszedi a házat,mire hazaérsz/tek.

-suli után hazaérsz,rögtön lemész vele,szintén pisi kaki,viszont ennek már egy hosszabb sétának kell lenni.

-este ugyanezt megcsinálod,itt is hosszabb séta a célszerű,különben nem bírja ki az éjszakát.


Ez egy átlagos felnőtt kutya napirendje,ha szobakutya és napközben senki sincs otthon.


Amíg kölyök,ez az egész sokkal nehezebb.Többször kell lemenni,mert nem tudja még visszatartani se a pisit,se a kakit.Többször alszik,kevesebbet,és többször is játszik,de szintén kevesebbet.Az elején olyan,mint egy kis csecsemő.


Ja,és olyan fajta kutya nincs,aki születésétől fogva egyedüllétre szokott.Mivel a kutya társas lény.Az egyedüllétet egy jó szoktatási módszerrel és mellette rengeteg foglalkozással lehet elérni.


Szüleid mennyire támogatnak a kutyával kapcsolatban?

2013. ápr. 21. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Az elsőnek mondom,nagy butaság,amit írtál.2 kiskutya dupla annyi felelősség és energia,mint 1.

Ez a legegyszerűbb,hogy veszel 2 kutyát,és majd lefoglalják egymást,és a "gazdi" hátradőlhet elégedetten.Hát ez nagyon önző felfogás,ahol egyáltalán nem az állat jóléte a szempont.

Lehet 2 kutyát tartani,de nem azért,hogy lefoglalják egymást.A gazdának kell mind a kettőt lefárasztani agyilag is és fizikailag is.Ami 2 kutyával dupla annyi idő.Ráadásul 12 éves a kérdező...

2013. ápr. 21. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Kezdő kutyásnak nem kellene rögtön két kölyök kutyát ajánlani. Sokkal több odafigyelés, külön séta, nevelés, stb. A költségeket ne is említsük.

Kérdező szerintem ha csak nem ragaszkodsz fajriszta kutyához ajánlanám hogy menj el menhelyre és onnan hozz el egy másfél két éves kutyát. Elmondod hogy mennyi időd van, és azt is hogy kezdő kutyás vagy és egy nyugodtabb tipust szeretnél, mondjuk közepes méretűt. Persze legelőször is beszéld meg a szüleiddel.

2013. ápr. 21. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
köszi szépen:D
2013. ápr. 26. 13:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!