Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tudtok olyan kutyafajtát...

Tudtok olyan kutyafajtát ajánlani, mint pk labrador, golden, vagy berni, de házőrzésre is jó?

Figyelt kérdés

2013. ápr. 21. 16:10
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
50%
Német juhász? Nagyon okosak, szeretik a vizet, hűségesek, és házőrzésre is jók, a szocializációt hamar el kell kezdeni és oda kell rá figyelni, de amúgy ként nagyon jó kutyák! :))
2013. ápr. 21. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
63%

házőrzésre riasztó berendezés!

egy kutyát 2 perc alatt ki iktatnak ha beakarnak menni..

lefújják,mérgezett húst dobnak be stb stb..

manapság egy ház őrzésére elég kevés egy kutya..a kezdő betörők egy tacsitól se mennek be,de akik komolyan tervezetten törnek be vhová kaukázusid is lehet bemennek!


jelezni jeleznek ezek a fajták is.

Bnőmnek egy bernije és egy labija van ha vki elmegy a ház előtt akkor ugatják,bár ha egy idegen betörne akkor halálra puszilnák :D

2013. ápr. 21. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

Németjuhász

Itt egy videó a fajtáról

[link]

2013. ápr. 21. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Sem a labi sem a berni de azt hiszem a goldi sem való házőrzőnek.Mindenkit imádnak maximum jeleznek, ha valami idegen jön.Riasztó a jó megoldás házőrzésre, a három kutya bármelyike házi kedvencnek nagyon jó, mert bűbájos fajták.
2013. ápr. 22. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Nekünk rotweilerünk és labink van, mindenki fél a rotitól, aki nem ismeri. Akik viszont már többször jártak nálunk, azok nagyon szeretik, mert még a labinknál is sokkal barátságosabb és türelmesebb. Pusztán a tekintetével félelmet vált ki, de ha valaki bejön az udvarba és megsimogatja, rögtön "eldobja" magát, a lábait kifeszíti és majd megörül azért, hogy valaki a hasát simogassa.. Nagyon aranyos. Ha meg már vége a simogatásnak, akkor folyamatosan a lábunkhoz dörgölőzik, olyan mint egy macska. Viszont csatlakoznék az előttem hozzászólókhoz, házőrzésre inkább riasztót ajánlanék.
2013. ápr. 22. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Hovawart. A cukiság-faktor megvan, ugyanakkor jóval karakánabbak, mint pl. a goldenek.
2013. ápr. 22. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a hozzászólását. Értem én, hogy a riasztó feladata, hogy megvédjen a betörőtől, de egy kertes háznál ugye nem csak a házban van érték. Hanem pl melléképület, garázs, virágok, akármi a udvarban stb. Igazából az amatőr betörők elleni védekezésre kellene. Ha valaki nagyon beakar jönni, az úgy is betud, és azt hiszem nem is erre szükséges alapozni egy kutyavásárlásnál. De azért mégis jobb volna az arany középút, tehát ha nem azt várná el a kutyuska a leendő betőrőtől, hogy simizza már meg a kerítésen keresztül, hanem mondjuk erősen ugassa meg és mondjuk egy 17éves kis "fűnyírótolvaj" inkább adjon fel a lopással :) Remélem értitek.


A németjuhász-t látom lepontoztátok, pedig már többször olvastam róla, hogy megfelelne az igényeinknek, de külső alapján nekem annyira nem az esetem.


Rottweiler-ről azt olvastam, hogy olyan helyre, ahol émg pici gyerek van/lesz nem igazán való. Meg páromnak annyira nem tetszik, már beszéltünk róla.


Hoawart-nak meg most utánaolvasok, eddig nem is hallottam róla :)


Tehát a felsorol fajták is mondjuk egy idegent megugatnak? Ha mégis ebből a 3-ból választanék, akkor melyiket ajánljátok a házőrzésre talán kicsit alkalmasabbnak a 3 közül? Ha lehetne sorrendet állítani pl, bár gondolom nehéz, mert hasonló kategóriák.

2013. ápr. 22. 18:06
 8/16 anonim ***** válasza:

bnőmnek és unokatesómméknak is berni pásztoruk van,a termetük a nagy szőr miatt eleve egy kicsit macis hatást kelt és a mély erős ugatás szerintem ilyesztő,én tuti nem mennék be :D


bnőmnek szukája van,uncsitesóméknak kan és a kannak sokkal erőteljesebb az ugatása,de ha vki beakarna menni vagy matat a kerítésnél hangos csaholással jelzi szóval nem hinném,hogy a sutyók bemennének :D


a golden és a labi között szinte csak a szőr hosszúsága a különbség jellemben ugyan az

2013. ápr. 22. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

19:38-as vagyok

eleve ahol kutya van oda a kezdők be se mennek hiszen épp elég,hogy ugat a kutya és felveri az egész házat/utcát..

2013. ápr. 22. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
5/9-es vagyok. Ha sorrendet kell felállítani, akkor egyértelmű: berni inkább alkalmas. (bár nekem meg a berni nem tetszik, a hosszú szőr mindig macerásabb) A mi labink szinte sosem ugat, még akkor sem ha a többi kutya ugat az utcában. Ja, a golden és a labi természetileg teljesen azonos.
2013. ápr. 22. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!