Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » BARF-osok, milyen alternatíva...

BARF-osok, milyen alternatíva van szárnyasra allergiás kutyának?

Figyelt kérdés
Szimpatikus nekem is ez az etetési módszer, de sajnos kutyánk minden szárnyas alkatrészre allergiás. Arra lennék kíváncsi, hogy milyen olyan hús adható a kutyának, amit nem kell főzni, mert ugye ha jól tudom a sertést, vadakat érdemes minimum leforrázni. (Megvallom őszintén máshogy nem is merném adni neki.) De vajon nyersen nyúlhúst lehet-e adni a kutyának?

2013. ápr. 21. 18:49
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Én őz/szarvas nyesedéket adok nyersen, semmi baja tőle, vaddisznót nem szabad nyersen adni neki.

Szerezhetsz neki marhát is v nyulat is ehet egész nyugodtan!

2013. ápr. 21. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

mindenféle szárnyasra allergiás? vagy csak a csirkére? voltál allergia teszten? Csak mert nagyon ritka h kacsár, pulykára allergiás legyen egy kutya.


Amúgy igen ahogy Szandi mondja, őz/szarvas, nyúl, marha adható nyersen persze 1hét fagyasztás minimum. Ha marhát találsz valahol akkor írjál nekem is :D

2013. ápr. 21. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Orvosi teszten nem voltunk, mert a doki horribilis összeget mondott rá. Annyi pénzünk egy ivartalanítás után rögtön nem volt, de könnyű volt itthon kideríteni egy full csirkés etetéssel, hogy bizony nincs vele jóban.

Utána kapott kacsa farhátat, attól hatalmas folt lett a hátán, és ment is a hasa, úgyhogy azzal sem próbálkoztunk tovább.

A főtt marha és sertés belsőségek helyre rakták utána, majd a Kennel's bárányos rizses tápja sem váltott ki allergiás reakciót, viszont attól meg fogyni kezdett, és ahhoz, hogy szinten tartsuk a súlyát jóval többet kell adni neki. Ezért próbálok valami más megoldást találni neki. De valahogy nem merek adni nyersen neki sertést és marhát. Ezért gondolkoztam a nyúlhúson, de bele fog telni egy jó időbe míg találok megbízható helyet.

2013. ápr. 21. 21:37
 4/15 A kérdező kommentje:

[link]

Nem tudom, hogy érdemes-e mondjuk rendelni?

2013. ápr. 21. 21:44
 5/15 anonim ***** válasza:

őő nem feltétlenül a kacsától lett a baj az még simán lehetett a csirke hatása. persze kockáztatni nem érdemes, de ha adtok neki mondjuk pulyka farhátat attól nem hiszem hogy baja lesz. ha adtok neki egyszer akkor ha allergiás az kb egyből kijön.


Sertést és vadat amúgy tényleg nem adunk nyersen. (a vadat a lehetséges vaddisznó hús miatt nem viszont ezeknek nem elég a forrázás jó alaposan meg kell főzni :)) de ha találsz valahol őzet/szarvast azt simán lehet..

A marhát meg még mi emberek is megesszük nyersen :D a kutyának semmi baja nem lesz tőle.

2013. ápr. 21. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
am innen a cupákról mit rendelnél ? a darált kajákba én nem annyira bízom meg tök gusztustalan.. a többi meg csirke kb
2013. ápr. 21. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

nyúl darálékon gondolkozom :) De igazad van, tényleg nem bizalom gerjesztőek a darált cuccok. A marhával kapcsolatban még gondolkozom.

Na majd akkor nyitott szemmel járkálok a henteseknél, pontosabban mindet kifaggatom a lehetőségekről :) De az tuti, hogy állateledelesnél nem veszek így húst, mert anno vettünk neki vad nyesedéket, de az még fagyasztottan is iszonyat büdös volt, nemhogy megfőzve. :/

2013. ápr. 21. 22:15
 8/15 anonim ***** válasza:
lehet találni jó állateledelest is csak nem egyszerű. elsőre mindenből csak egyet érdemes venni, megnézni hogy jó e. :)
2013. ápr. 22. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Én a pulykának adnék azért egy esélyt + sok esetben nem is a csirkére allergiás a kutya, hanem a benne levő növesztőszerekre. A kacsa és a csirke adása között mennyi idő telt el? Bő 2 hetet érdemes várni, akkor lehet biztosat mondani, h tényleg a kacsára volt allergiás.

Én pl. pulykafarhátat innen szoktam venni:

[link]


Emellé persze kell nyesedék hús, ahogy írtam, én őzet/szarvast szoktam adni.

2013. ápr. 22. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Nem emlékszem már pontosan, hogy mennyi idő volt a kettő között. De nem szeretném szerencsétlent újra egy tortúrának kitenni, úgyhogy ezzel a kettővel biztos nem kísérletezünk. Szerencsére van még, amik közül választhatunk :)

Érzékeny a gyomra, ezért is vacilálok még, hogy mit adjak neki, mert korábban adtunk neki főtt sertés lapockát rágni és akkor előfordult hogy savat hányt. Mióta nem adunk neki csontosat, azóta egyszer sem hányt. Ezért lenne még az a kérdésem, hogy nem gond, hogyha csak színhúst adnék neki?

2013. ápr. 22. 13:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!