Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi lehet a baj a kutyámmal?

Mi lehet a baj a kutyámmal?

Figyelt kérdés

Már régebben írta, hogy nem hallgat ránk, nem fogad szót, ugat és morog ránk. Mindenki azt hajtogatta, hogy tuti velünk van baj. Sokat járunk kutyás közegbe és mások szerint sem feltétlenül velünk van a baj, mert látják, hogy hogyan viselkedik a kutya és mi hogyan kezeljük.

És akkor a másik gond...szobatisztaság. De nem a szokásos gond van. 3 óránként visszük le a kutyust, mégis ebben a 3 órában 2-3x minimum bepisil, de óriási tócsákat (az ágyba is). Itt elsősorban a mennyiséggel van gondom. Normális, hogy 3 órát nem bír ki fél évesen és, hogy a ezalatt az idő alatt 2 séta között 2-3x hatalmasat pisil itthon? És oké, hogy többet isznak, de nála akkor is ez van 1-2 hete ha alig iszik. Nem lehet valami gond vele? Agresszív, neveletlen minden erőfeszítés ellenére és ennyit pisil. Kutyasuliba elmegyek vele jövő héten, de ez , hogy ennyit pisil érthetetlen számomra. Mások 3x viszik le a kutyát és nincs gond. Mi meg napi 6-7x ebből 2 órás szabadon futkozós és mégis 5-6x emelett bepisil úgy hogy sétáknál is mindig pisil.


2013. ápr. 21. 19:11
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Dokinál voltatok? Problémás kutyás kiképzőnél voltatok? Ne hallgass az utcai kutyásokra, mert tapasztalataim szerint ők olyan dolgokat vesznek normálisnak, amiktől a haja égnek áll annak, aki csak egy kicsit is ért hozzá.
2013. ápr. 21. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Ez totál falkavezérségi probléma, méghozzá nem is kis mértékbe.

A vizelés is ezért van, az egész házat , ágyastól mindenestől, veletek együtt a saját birtokának tekinti.


Hogy a kutyasuli nyújt e erre megoldást, az közel sem biztos, ha jó a képzés, akkor igen, de sok olyan helyet ismerek, ahol csak kiképzés megy, az meg pont szart se ér ilyen esetben.

2013. ápr. 21. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Mióta kiírtam a kérdést még 2x hatalmas tócsát pisilt....
2013. ápr. 21. 19:47
 4/17 A kérdező kommentje:
Nem voltunk még sehol, mert a környéken csak sima kutyasuli van, nincs olyan amelyik a viselkedési gondokkal foglakozik. Ezért nem vittem eddig oda, mert itt más a gond...állatorvoshoz rendszeresen járunk, de eddig nem volt ilyen durván sok pisilés...:S
2013. ápr. 21. 19:48
 5/17 A kérdező kommentje:
Kislány kutya egyébként, és nem értem honnan jön ennyi folyadék belőle...
2013. ápr. 21. 19:49
 6/17 anonim ***** válasza:
Nem az a kérdés, hogy jártok-e állatorvoshoz, hanem hogy voltál-e nála azzal, hogy sokat pisil a kutya, vizsgálja meg. Nincs röntgenszeme, ha nem mondod, hogy gond van, nem látja :)
2013. ápr. 21. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Nem voltam mert akkor nem volt ilyen gond, és nem minden nap ilyen...pár napig ez van, aztán szinte normális és megint előjön.
2013. ápr. 21. 20:39
 8/17 anonim ***** válasza:

Ez szerintem már nem a szobatisztaság miatt van, hanem valami más van a hátterében. Egyáltalán nem normális, hogy nem tudja visszatartani.

Nem használt korábban kutyapelenkát? tudod, amit így le lehet tenni a földre.

2013. ápr. 21. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Akkor nosza, mutasd meg dokinak, mert ilyen esetekben jó kiképző is először oda küld, hogy a szervi bajokat kizárják. Ha valami húgyúti fertőzése van pl., az ellen nem hat a kiképző, viszont elfajulhat a fertőzés nagyon csúnyán. Nézesd meg, és ha biztos nem beteg, akkor lehet viselkedési problémaként kezelni.
2013. ápr. 21. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Elviszem mindenképp a héten. De egyébként többet is iszik a meleg miatt de ez akkor is hatalmas mennyiség. De éjjel amikor velünk alszik akkor este 10-11től reggel 7-8ig alszik nyugodtan és nem pisil éjjel. Nem értem, mert ha szervi baj lenne akkor nem kapcsolna ki éjjelre nem? De persze visszük orvoshoz mindenképp. De amúgy nem látszik levertnek meg semmi, sőt túl sok energiája van inkább a sok futkozás ellenére is.
2013. ápr. 22. 07:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!