Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » S. O. S. Lehet tenni valamit...

S. O. S. Lehet tenni valamit a kan kutya ellen?

Figyelt kérdés

Van 3 szuka kutyánk és sajnos egyik sem ivartalanított (a családom nem képes felfogni, hogy a kutyáknak sokkal jobb utána) de ez most lényegtelen. Nagyon vigyázunk rájuk, atombiztos kerítéseink vannak, vagyis eddig úgy gondoltam. A kutyáink nem járnak ki, csak ha sétálunk.

Namost itt jön a probléma: Az egyik kutyánknak hamarosan kölykei lesznek az apuka pedig 3 szomszéddal arrébb lakik. Egy idegbeteg az a kutya, mindenkire támad, este pedig szökik. Bár nem is csodálom mert láncon van+egy pár négyzetméteres kennelbe van "benyomva".

Mi nem tudtunk a kölykökről, nem látszott a kutyánkon ma közölte velünk az állatorvos. Már nem ivartalanítatható nem sokra vagyunk a végétől. Enyhén szólva ledöbbentett minket a dolog, nem tudtuk hogyan következhetett ez be. Eszembe jutott, hogy valamelyik reggel ez a kutya nálunk dekkolt és semmi kedve nem volt elmenni. Támadott mikor megpróbáltuk kizavarni, vesszővel sikerült kikergetni(persze nem bántottuk).

Nagyon nem akartunk kölyköket, tavaly szeptemberben volt már nálunk kiskutya, épp elég volt ismét más "piszkát eltakarítani" akkor is. 2(!) kerítés is védi a kutyáinkat az eszem megállt mikor közölték velem, hogy itt volt ez a dög de akkor nem gondoltunk semmi rosszra mert azt hittük hogy szuka. Sosem fordult még ez elő velünk, most fizettünk ki több mint 20 000ft-ot az állatorvosnak. Csak azt nem tudom, a kölyköket miből tartjuk majd el. A szomszéd macskáit is mi etetjük, ráadásul most rühesek, bolha elleni cseppek, nyakörvek.

Ezzel a kutyával korábban is voltak gondok mivel nincs kerítés felünk sétálni vinni a kutyáinkat, nehogy megtámadja őket. Másnak nem hiszem, hogy van ezzel a kutyával problémája de engem már nagyon felidegesített, sok gondot okoz nekünk. Nem akarok neki rosszat, de ez már elviselhetetlen. Mit tehetnénk ellene?

Félek, hogy egyszer eltörik a mécses valakinél itthon és nekiront annak a szegény állatnak....ezt azért nem szeretném viszont ezt a problémát hamar orvosolnunk kéne, nem szeretnék többé ilyen helyzetbe kerülni. Gondolkodtam már hogy sintért hívok, viszont ilyen szívtelen én sem vagyok, a menhelyek dugig vannak és előbb utóbb úgy is visszahoznák szerintem.


2013. ápr. 21. 19:26
1 2 3
 1/23 sippara ***** válasza:
80%
Először is a szuka mindaddig ivartalanítható, amíg meg nem indul az ellés. Mindenféleképpen jobb lenne mindhármójukat ivartalanítani - erre senki semmilyen más megoldást nem fog tudni mondani, ha a kan eddig beszökött, máskor is be fog.
2013. ápr. 21. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
84%
Az orvosodnak nem volt igaza. Az utolsó pillanatig lehet vemhes szukát ivartalanítani. Így nem születnek meg a kölykök . Ha a család nem képes az ivartalanításra, annyit csak képesek felfogni, hogy tüzeléskor el kell zárni a szukát . Nem a kerítésben bízni, ami , ahogy a példa is mutatja, nem biztonságos.
2013. ápr. 21. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
96%

Így van, ivartalaníttatható még most is!

Keressetek másik állatorvost!

Ha a többit nem akarják ivartalaníttatni a szüleid, akkor a tüzelés alatt el kell zárni őket (be a házba).

2013. ápr. 21. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:

Ahogy kívülállóként látom, ketté kell szedni a problémát.


Azt, hogy máskor ne essen teherbe a kutyátok, ivartalanítással lehet megoldani, semmilyen más értelmes megoldás nincs, nincs az a kerítés ami megakadályozhatna egy kan kutyát, hogy egy tüzelő szuka közelébe kerülhessen.


Ezt a problémát tehát inkább a családi kapcsolatok-egyéb kérdések témakörben kéne megbeszélni.

A megoldás ugyanis megvan, a megoldást a család akadályozza.


A másik, a kan kutya szökése, és terrorja.

Azt a szomszéddal, vagy ha vele nem megy, akkor a helyi jegyzővel tudod megbeszélni, a szomszéd kötelezhető rá, hogy úgy tartsa a kutyáját, hogy ne tudjon kiszökni.


De ha ez meg is valósul, mindig lesznek kóbor kutyák, és tüzelésnél minden kan megbolondul, és nincs az a magas kerítés, ami megmenthetné a szukáitokat a további szaporulattól.

2013. ápr. 21. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

A dokink azt mondta, ő nem vállalja, a családot pedig erről nem tudom meggyőzni. Általában kinevetnek mikor felhozom a témát, hogy falusi kutyát ivartalanítatni ugyan már...meg minek annyi pénz kiadni érte blabla. Sajnos én még nem tehetek ez ellen semmit. Ezt kell elfogadnom.

Az a szép az egészben, hogy el volt zárva ez a kutya. Ezért "védte" 2 kerítés+egy drótháló. Máskor pedig ha felügyelet nélkül vannak kennelben vannak. Este azért vannak kint mert elvileg "őrzik" a házat de most még a kerítés is meg van erősítve.

Egyébként sosem jött még ide ez a kutya, első és utolsó alkalom volt, a kerítést akkor mégegyszer átnézem a kutyákat pedig beljebb hozom.

2013. ápr. 21. 19:41
 6/23 anonim ***** válasza:
91%
ha nem akarja a család ivartalanítani akkor ilyenkor legalább a házba zárjátok be a kutyákat oda tuti nem jut be a kan..keritésen keresztük is megd.gja a szukát,nem akadály!
2013. ápr. 21. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
Anyagilag (megy egyébként is) az ivartalanítás lenne a legcélszerűbb. Gondolj bele, ha most úgy lesznek kis kutyák, hogy ti nem is tudtátok, észre sem vettétek, úgy hogy védtétek őket, mi a garancia hogy később nem lesz ilyen? Most egyenlőre 20ezret adtatok ki. Ott lesznek még a kiskutyák költségei is. Ez akár évről évre ismétlődhet. Nálunk pl. az egyik doki 15ért ivartalanít szukát. Tehát amit most ki fogtok adni, és már kiadtatok abból kettőt már bőven ivartalanítani lehetne. Ezt azért közöld a szüleiddel, hogy hosszú távon nem az a megoldás, hogy kerítést kerítés hátára építetek, hanem ivartalanítjátok őket, így biztosan nem lesznek kiskutyák akármilyen a kerítés. Anyagilag sem megterhelőbb mintha évente kiskutyákat nevelnétek.
2013. ápr. 21. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:

Èrtsétek már meg légyszives, hogy nem kivetelezhető az ivartalanítatás. Hiába fogtok nekem itt okoskodni én nem befolyásolhatom a szüleimet, mást meg nem tehetek, nincs jogom hozzá hogy megkérdőjelezzem őket. A házba sem jöhetnek be mivel "nem be valól". Èn már hoztam be őket ebben az ügyben is ugyanolyan tehetetlen vagyok. Èn mindent megadnék nekik, ők az életem viszont ezt nem tehetem meg. Ha rajtam múlna nem így mennének a dolog...

3évig sikeresen kivédtük ezt a problémát akkor a későbbiekben sem lehetetlen.

2013. ápr. 21. 20:18
 9/23 anonim ***** válasza:
93%
Kérdeztél. leírtad a helyzetet. Kaptál válaszokat a normális megoldásra. Neked viszont mindegyikre nemleges volt a válaszod. Érteni lehet, hogy nem tudsz tenni semmit. De akkor mi a fenének volt érdemes ide kiírni a kérdésedet? Az utolsó mondatoddal magad válaszoltál rá.
2013. ápr. 21. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:

9-es vagyok ismét. Rájöttem..

Netán megerősítést vársz arra, miként is tudnád azt a kant kiiktatni.Ha egy kutya bejutott, be fog jutni másik is. Szóval ez a része sem tökéletes megoldás számotokra.

2013. ápr. 21. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!