Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Félek a kutyámtól! Mit tegyek?

Félek a kutyámtól! Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Kis korom óta én nevelem etetem , de félek tőle látom rajta hogy szeret szót fogad de félek ha elmegyek sétálni is vele attól félek hogy bekattan és megtámad megharap. már az esemény a gondolatomban le is zajlik , lehet annak tudható be hogy harapott már meg kutya elég komolyan . A a kutya meg érzi ezt hogy én tartok tőle , de ugyan akkor szeretem is. ( Rotirol van szó)
2013. ápr. 21. 21:22
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
90%
Tedd fel ugyanezt a kérdést egy pszichológusnak.
2013. ápr. 21. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
59%
Ha a kutyád mentálisan egészséges, ne félj. Egy kutya sosem támad a gazdájára. "Ne támadd azt a kezet, amelyik etet téged!"
2013. ápr. 21. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
97%
Ha félsz a kutyádtól, én azt javaslom neked, hogy menjetek el egy kutyaiskolába, ahol a kutya is, és te is sokat tanulhatsz! Ha jó az oktatód, akkor a bizalmatokat egymás iránt meg fogja erősíteni, és ne habozz elmondani az oktatónak, hogy mit érzel!
2013. ápr. 21. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
95%
Kis kora óta neveled? Akkor mi a gond? Az én rotim 2,5 éves korába került hozzánk. Mivel semmit nem tudtam az elő életéről nekem is megfordult a fejemben, hogy mire hogy fog reagálni, de hogy nekem támadjon az nem. Eleinte párszor bepróbálkozott (játék közben durvább volt, meg tökre akaratos, és hisztis volt), de én nő létemre az 58 kg-al, félre löktem vagy vissza rántottam a 43 kg-os kutyát, hogy egy idő után már nem akart erő fölényben lenni. Nem hogy megharapni. Olyan van a mai napig is, hogy ha birkózunk, vagy bármi olyat játszunk ahol eléggé bevadul, és véletlen odakap a kezemhez mert mondjuk egyszerre nyúltunk a labdáért, vagy a rongyért, akkor egyből észreveszi és bocsánatkérés jeléül elkezdni nyalni a kezem és játszunk tovább. Ne félj! Előbb áldozná fel érted az életét, mint hogy kárt tegyen benned!
2013. ápr. 21. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
93%
Nem fog ok nélkül csak úgy bekattanni. Egy időben én is féltem a nagy kutyámtól, de ott velem voltak gondok, mmint a belső konfilktusaim ilyen kivetülése volt. Féltem, hogy öregségébn meghülyül, vagy csak simán bekattan. Nem kattant be, öregségben pusztult el, és nagyon szeretett minket. Azóta rendbetettem egy-két dolgot, és most a kiskutyával minden ok. Kutyasuli tényleg jó ötlet, a közs tevékenységek ráébreszthetnek arra, hogy mennyire jámbor egy kutya, és mennyire csak boldog akar lenni, nem karokat tépkedni.
2013. ápr. 21. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
63%

nekem roti keverékem van. Eszébe sem jutna bántani (sőt, inkább tűzön-vízen keresztülmegy értem. Megvédett 5 pásztorkutyától és utánam ugrott egy tóba, pedig előtte sosem volt vízben)

szeretettel, de kemény kézzel nevelem.

2013. ápr. 21. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
3. vagyok ismét... Én nagyon kiskoromban kaptam egy kutyát, akivel együtt nőttünk fel. Sajnos már nincs meg. Élete alatt egyszer mordult rám, mikor kavicsokat rugdostam sétáltatás közben, és véletlenül s.ggbe rúgtam, de mikor meglátta, hogy én vagyok, el is fordult gyorsan, mintha semmi sem történt volna. Nagyon félt a víztől, ezért kínszenvedés volt a fürdetése, de egyszer sétáltunk egy kisebb folyó parton, és melegem volt, ezért bementem, és hirtelen a víz alá buktam, hogy megijesszem, és berohant utánam és a karomnál fogva kirángatott a vízből! Akkor gyakorlatilag sokkot kaptam (9 éves lehettem), de visszagondolva nagy dolog volt, hogy remegett a víz csobogása hallatán is, és képes volt kirángatni a vízből. Szóval el sem tudod képzelni mikre nem képes egy kutya a gazdájáért!
2013. ápr. 22. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Szia. Tényleg nem kötekedésből kérdezem, de ha félsz a kutyáktól vagy a nagy kutyáktól és te ezt jól tudod magadról akkor miért pont egy rotid van? Mielőtt kutyázni készülsz ülj le egy picit, nyugodj meg, gondolj csak pozitív dolgokra kettőtökkel kapcsolatban. Ha már megnyugodtál akkor menj a kutyához és ha közben megint befeszülnél, emlékezz vissza azokra a pozitív gondolatokra, ne engedd, hogy a negatív érzések eluralkodjanak rajtad. Minél többet csinálod ezt, annál jobb lesz. Próbáld meg a kutyasulit is mindenképpen, de kérdezz körbe előtte, hogy ki melyiket ajánlaná, mert egy rossz kutyasuli csak rontana a helyzeten szerintem. Sok sikert :)
2013. ápr. 22. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Tényleg legjobb lenne, ha ellátogatnátok egy normális kutyasuliba. A rotik általában domináns, makacs, önfejű kutyák, határozott vezetőre van szükségük. A kutya érzi, hogy félsz tőle, ezt ő a gyengeség jelének veszi, és úgy fogja gondolni, neki kell rólad gondoskodnia. Ez meg már tényleg veszéles, mert maga alá helyez a rangsorban, és tényleg előfordulhat, hogy ha olyat tesze,l ami neki nem teszik, pl. el akarod venni tőle a kaját, akkor "helyre tesz" téged. Persze azért ekkor sem fog őrült módjára neked rontani, de benne lehet a pakliban, hogy rádmorog, esetleg odakap. Olyan sulit keressetek, ami a nevelésre fektet nagy hangsúlyt, nem pedig az engedelmes gyakorlatok betanítására. Ha megtanulod értelmezni a kutyák jelzéseit, kommunikációját, akkor a félelmed is megszűnet, hiszen ha ismered a kutyádat, akkor látod rajta mikor mire készül.

Nekem is rotim van egyébként, és soha meg nem fordult a fejemben, hogy féljek tőle, nem is tehetem meg, hiszen így hogyan is lehetnék hiteles vezető számára. Ismerned kell a kutyádat, és akkor tudni fogod, milyen szituban, hogyan fog reagálni. Ha megfelelő a kettőtök között a kapcsolat, akkor eszébe sem fog jutni soha, hogy bántson téged. Az a baj, ezzel e félelemmel magadat fosztod meg a kellemes élményektől.

2013. ápr. 22. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Hány éves a kutya?

Hány éves vagy te?


amúgy miből gondolod,hogy megtámadna?? morgott rád??

vagy csak mert roti a kutyud fajtája?


ha félsz az ilyen fajta kutyáktól akkor nem ilyet kellett volna választani!

2013. ápr. 22. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!