Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mikor érdemes ivartalanítani...

Mikor érdemes ivartalanítani egy csivavát?

Figyelt kérdés

Most még 3 hónapos kölyök csivi, egy hete van velem.

Lassan túlleszünk az oltásokon is. :) Szuka csivi

Szépen fejlődik, nincs vele gond :)

Tudom, hogy a csivavák elég hamar elérik a felnőtt méretüket, és már 6hónapos kortól ivarérettek lesznek.

Nem szeretnék szaporítani, és azt sem, hogy összevérezze a lakást. plusz az ivartalanítástól meg is nyugszik.

Mennyibe kerülne neki? Szeretnék rajta túlesni minnél előbb, de kissé aggódom is, hogy túl korai lenne...

Minden válasz érdekel. :)


2013. ápr. 22. 10:35
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem lesz túl korai, amerikába pl a tenyésztők már úgy adják oda a kutyákat 8-10 hetesen hogy ivartalanítva van ha nem tenyésztésbe vonható. Szerintem túl lesztek az oltásokon aztán kérhetsz is időpontot:) Ez rutinműtét, nem lesz gond ne aggódj!
2013. ápr. 22. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Ezt olvasgasd át, az alján találsz egy összehasonlító táblázatot is :)


[link]

2013. ápr. 22. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Azért nem törvényszerű, hogy 6 hónaposan elkezdenek tüzelni, de a kistestűek általában 7-8 hónaposan már nagylánnyá válnak. Szerintem ha olyan 5 hónapos korára belövitek a műtét időpontját, az pont jó :)

A műtét 15 körül lesz.

2013. ápr. 22. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell megvárni az első tüzelést.Nálunk kb. 10-12ezer körül lenne a műtét,de orvosa válogatja.
2013. ápr. 22. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! :)

Már beszéltünk az állatorvossal a jövő hónapban kerül sor a műtétre :)

23/L

2013. máj. 6. 18:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!