Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Gyanítom megint gyulladásos a...

Gyanítom megint gyulladásos a németjuhászom füle, mit tanácsoltok?

Figyelt kérdés

Azon felül hogy állatorvos, mivel az egyiknél járva, az kitisztította a fülét, (eléggé fájt szegénynek) és adott valami cseppet. Ez nem használt, a másiknál járva azt mondta nem kell ilyenkor kitisztítani, csak használjam ezt és ezt. (kaptam egy fültisztitós oldatot meg cseppet) Az szerintem akkor használt is, és egy időre elmult, vagy legalábbis nem láttam tünetét a kutyán.

Most megint előjött...


Ferdén tartja a fülét, rázogatja a fejét, + fáj is neki mikor megrázza, vonyít...pici hangokkal.


Most akkor tisztítani kell iylen állapotban, vagy nem? meilyk orvoshoz vigyem


2013. ápr. 22. 10:37
 1/8 A kérdező kommentje:
Még valami, nem lehet kérni hogy visszavágják kicsit a szőrt a fülénél? vagy az ugyanugy ártana mint használ, mivel jobban bejutna a kosz?
2013. ápr. 22. 10:39
 2/8 anonim ***** válasza:

A fülben lévő szőr jócskán megakadályozza a por bejutását.

Menj olyan orvoshoz, aki mintát vesz a füléből és utána kezeli a megfelelő gyógyszerrel. Bűzmirigyet is meg szokták nézni.

2013. ápr. 22. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
a mi kutyánk is sokat szenvedett a fülével, annak ellenére, hogy kezelést kapott nem múlt neki. a végén egy idős doki, azt csinálta, hogy tett bele rivanolt és mondta hogy tartsuk úgy a fülecskéjét, hogy pár perciig benne maradjon és jól dörzsüljük bele...és segített...addig pedig szegényt kezeltük potyára...
2013. ápr. 22. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
utolsó vagyok, a miénk is német juhász keverék volt...
2013. ápr. 22. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

nekünk az állatorvos a cseppek és a fültisztító lötyi mellett azt javasolta, hogy naponta kétszer csepegtessünk a kutya fülébe kövirózsa nedvet...nekünk ez bevált lehet nektek is segítene valamit.

am nekünk kau juhászunkkal volt ez a szitu...

2013. ápr. 22. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Mi is most vagyunk túl egy ronda fülgyulladáson.

Naponta tisztítottam és 7 napon keresztül napi 2x surolan fülcseppet kaptunk.

Ami fontos,hogy hiába szép a füle 2 nap múlva a kerelést végig kell csinálni.

Másrészt nem kell egyből másik orvoshoz menni(aki ráadásul nem is ismeri az állat előéletét)ha valami nem javul.

Ahogy írták kenetet is lehet venni a fülből és laborba kitenyésztik,hogy pontosan milyen baktérium okozza és azt célirányosan kezelni.

2013. ápr. 22. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
3-as vagyok, surolant mi is használtunk sokáig de nekünk nem használt.
2013. ápr. 22. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Azért kell mintát venni a fülből. Nem csak egyféle gyulladás van.
2013. ápr. 22. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!