Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Akik messzire viszik a kutyáju...

Akik messzire viszik a kutyájukat kocsival, vagy kiköltöznek külföldre, ők hogyan teszik? Biztonsági hámmal? Vagy csomagtartóba zárva? Vagy ilyen ládába?

Figyelt kérdés
Hogyan bírják az akár 8-10 órás utat? Nem viseli őket meg nagyon. Az én esetemben egy Golden Retriewerről lenne szó.

2013. ápr. 22. 16:51
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Kutya hordozó boxban, csomagtartóban vagy a hátsó ülésen biztonsággi hámmal bekötve. Gondolom néha te is megállsz pihenni, olyanor kiveszed a kutyát is. Semmivel se bírják rosszabbul az utazást, mint az emberek. Nekünk eddig 5 órás volt a leghosszabb autóutunk, de kutyák ezreit autóztatják szerte az oszágban minden héten és tökéletesen működik a dolog.
2013. ápr. 22. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Az en kutyam hozza van szoktatva a kocsihoz ugyhogy en sehova nem zarom be meg nem rakom be, a hatso ulesen fekszik o...
2013. ápr. 22. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Hátsó ülésen hámban+biztonsági övvel.

Eredetileg azért vettünk kombi autót, ha majd lesz baba, akkor a kutya a csomagtartóban fog utazni (elválasztó ráccsal), a gyerekülés pedig hátul lesz, de elvetettem az ötletet, miután a hangya ott motoszkált a fejemben, ha belénk jönnek, akkor a kutyának nem sok esélye van.


Egyébként szeret autózni, hozzászoktattuk :)

Ha hosszabb útra megyünk, 2-3 óránként megállunk pihenni.

2013. ápr. 22. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
47%
maximum Golden Retriever-ről lehet szó, szimpla v-vel.
2013. ápr. 22. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Én 1600 km-re költöztem kutyával. Jó én nem vagyok a legfelelősségteljesebb ilyen szempontból, de nálam simán a hátsúülésen aludt, ahogy mindig. Hármunk közül őt viselte meg legkevésbé.
2013. ápr. 22. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Hátsó ülés, hám + biztonsági öv. Minden parkolóban itatás, kis séta, pisi.
2013. ápr. 22. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Boxban, eddig a leghosszabb az kb 14óra volt kocsival, nem zavartatta magát szépen pihent. Persze azért volt közte némi séta meg a lehetőségekhez képest futtatás is (5-6perc labdázás/többi saját kutyával játék).

Nekem a box tűnik a legbiztonságosabbnak, na meg ehhez hozzá is van szokva, mondjuk ha csak az állatorvoshoz viszem akkor sokszor csak sima hámmal hátrakötöm, vagy elüldögél mellettem a hátsó ülésen ha párom vezet, de hosszabb utakra megy a boxba.

2013. ápr. 22. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Már akinek akkora autója van, hogy mondjuk egy nyaraláskor befér a box + a nyaralásra az utazótáskák, stb. Nekem a két kutyámnak való méretű box pl egyáltalán nem férne be a kocsinkba, így meg biztonsági övvel teljesen kényelmesen elférnek a hátsó ülésen.
2013. ápr. 22. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a két kutya box nélkül is teljesen kitölti a Mondeo kombi csomagtartóját, szóval a csomagoknak már csak a hátsó ülésen és a tetőboxban jut hely. Ha gyerek is lesz, akkor még a hátsó ülésről is kiszorulnak a csomagok. Lehet, hogy akkor dupla tetőbox kell majd.
2013. ápr. 22. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!