Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tegyem fel a szájkosara...

Hogyan tegyem fel a szájkosarat a saját kutyámra, ha odakap a kezemhez?

Figyelt kérdés

Sziasztok.. Tudom, hogy elég szomorú ez a kérdés, és én is sajnálom, hogy amikor elhoztam a menhelyről, egyből nem tettem szájkosarat, így valószinüleg ez okozza most a problémát.

1 éve hoztam el menhelyről, akkor 1 éves volt kb.

Azóta akárhányszor sétáltattam nemvolt gond vele, de mostanság oda került a helyzet nem merem elengedni a pórázról, mert fut rá az emberekre.

Legutóbb a doki is azt mondta következőben hozzam szájkosárral.

Nos hát én ma megvettem a szájkosarat de nem engedi, hogy feltegyem. Odakapott a kezemhez majd elfutott.

Mit lehet tenni?

Hogyan lehet kiküszöbölni ezt a problémát?

Vagy dominancia problémák lennének?

Németjuhász keverékről van szó.



2013. ápr. 22. 17:24
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:

Újra megpróbáltam közbe, itt a kérdésem kiírása után.

Ha szájkosár nélkül megyek be hozzá semmi probléma.

Amint meglátja a szájkosarat mintha kicserélték volna..

Még rám is morog.

Hát.. Valamit nagyon nemjól csinálok.. Már kezd elszomoritani a helyzet.

2013. ápr. 22. 17:33
 2/11 anonim válasza:
67%
Szerintem fokozatosan szoktasd rá, én először egy kendőt tettem lazán a kutyus pofája köré. Egyébként vannak textilből készült "szájkosarak", lehet, hogy azzal könnyebben megbarátkozna.
2013. ápr. 22. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 görbe bözske :) ***** válasza:
100%

Ott már régen nagy bajok vannak, ha megteheti, hogy rád a gazdájára morog. próbáld meg először odavinni hozzá a szájkosarat, közben beszélj hozzá, adj neki kaját stb. és ne tedd rá. Következő alkalommal csak kicsit tedd rá és jutalmazd és így tovább... lényeg a fokozatosság és hogy pozitív élménye legyen a szájkosárral kapcsolatban.

Amúgy nem gonoszkodásból vagy valami, de el kellene menned vele egy kutyasuliba, ahol segítenek nektek, mert itt nem az a probléma, hogy rosszul teszed rá vagy ilyesmi hanem hogy ő a góré....ezen kell változtatnod.

Bocsi, hogy kicsit hosszú lett :)

2013. ápr. 22. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

sajnos ez egyértelmű ele annak hogy nem te vagy a kutyád vezetője. mind az emberekre való támadása mind pedig a szákorasaras incidens egyértelmű jel ennek. a legeslegjobb mindenkinek az lenne ha a kutyussal egy olyan kutyasuliba mennétek ahol a fő hangsúly a gazda kutya kapcsolatán van. akkor nem kellene sem szájkosár, sem pedig attól tartanod hogy rárongyol az emberekre.


ha ezt nem akarod bevállalni akkor marad a jutifalatos hozzászoktatás, de még így sem biztos hogy akármikor rá tuidod rakni ugyanis a fő probléma itt a ti kettőtök viszonyában rejlik.

vedd a kezedbe a szájkosarat. minden olyan megnyilvánulását ami nem elfogadott tiltani kell. az első fok hogy a kutya ne kapjon idegbajt a szájkosár láttán. tehát ha még kissé távolabb is van de nyugodt dobsz neki jutit. a cél hogy minél közelebb kerüljön hozzád és ezáltal a szájkosárhoz. míg végül hozzáérintgeted. majd már a szájára teszed de nem kapcsolod be, hanem le fel teszed. a másik végéből add neki ilyenkor a jutit. és így csinálsz míg végül már rá is tudod kapcsolni. ekkor is juti,mész vele pár kört juti. stb stb. a lényeg hogy egy kellemes dologgal kösd össze a szájkosarat ezesetben a jutival. soha ne te menj felé. hanem te hívd magadhoz. ha jön juti.

2013. ápr. 22. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Úgy döntöttem most békén hagyom..

Mindjárt lessz a vacsi idő, akkor viszem a szájkosarat is, ahogy tanácsoltátok, de nem teszem rá, csak hagyom, hogy szagolja meg meg ilyenek, és békén hagyom.

Holnap kezzük újra.

Sajnos kutyasulira most nem telik..

Elég gondos most az anyagi helyzetem örülök, ha a kaját megtudom venni neki, még a szájkosárra is alig tudtam kihozni.

Megpróbálom megoldani magam, nézek kutyasulis videókat közbe.

Hátha sikerül.

2013. ápr. 22. 18:29
 6/11 anonim ***** válasza:

Mi a menhelyes kutyákkal úgy próbáljuk megszerettetni a szájhosarat, hogy beleteszünk egy szalonna,szalámi darabot. Amíg a kutya majszolja a kaját, észrevétlenül rácsatoljuk a szájkosarat.

Majd leszedjük, mert nem azzal szoktuk sétáltatni őket. Csak minden séta előtt ezt eljátszuk. :)

2013. ápr. 22. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Próbáld először jól elfárasztani fizikailag. Futás, labdázás, sokáig. Utána szellemi fárasztás: azzal kezd, amit hajlandó megcsinálni: ül, fekszik, pacsi, stb. Jutifalattal majd anélkül is. Ha a kutya már nyugis, mert elfáradt, akkor próbálkozz azzal, amit az előzőekben szép hosszan leírtak. A kutyádat le kell fárasztani minden nap. Ha neked nincs kedved sokat rohangászni vele, a labda, frizbi, bot eldobása-visszahozása sokat segíthet.
2013. ápr. 22. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
nézz utánna a falkavezéres szituknak és nagyon szigorúan tartsad be. ***** még jan fennel könyve talán sokat segít a javuláson. ugy értem a ketőtök közti kapcsolaton.

* Automatikusan eltávolított tartalom.
2013. ápr. 22. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Nem az a baj,. az a baj hogy semmi közöd a kutyaneveléshez.Keressetek fel az iskolát mert ez a kutya veszélyes, és rád is. Komoly baj!!!Nem mered elengedni , azt sem értem hogy jutott eszedbe.
2013. ápr. 22. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Szilvi & Argos ***** válasza:

Egy gazdájára nem hallgató, agresszív német juhász még szájkosárban is igen veszélyes tud lenni.

Első lépést már leírták, szájkosárhoz szoktatás!

De kutyasulit még a nyáron feltétlen oldjátok meg valahogy

2013. ápr. 22. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!