Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 10 hetes kölyökkutyán rühatka...

10 hetes kölyökkutyán rühatka mitől lehet?

Figyelt kérdés
2009. szept. 25. 18:22
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Attól, hogy szaporítótól vetted...
2009. szept. 25. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Köszi. Egyébként pedig nem onnan vettem.
2009. szept. 25. 18:27
 3/13 anonim ***** válasza:
Kétlem, hogy egy jó tenyésztőtől származó, törzskönyves kutyában rühatka lenne. Ha menhelyről van akkor nem szóltam. A többi kutyától kapta el.
2009. szept. 25. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Értem én. De honnan jön elő? olyan mint pl a bolha?
2009. szept. 25. 18:35
 5/13 anonim ***** válasza:
Hogy érted, hogy honnan jön elő? A kutyusoknál szőrhullást okoz, először a hónalj és farok környékén.
2009. szept. 25. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Megpróbálom mégegyszer! Úgy értem, hogy hogyan kerül a kutyára? Száll a levegőbe, vagy a földön van, akkor jön egy kutya és gondolja magában, hopp ráugrok (mint egy kullancs, vagy bolha), nekem itt jó helyem lesz? Nem tudom érthetőbben elmondani! Mitől alakul ki? Honnan juthat a kutyára? Ilyesmire gondoltam. Remélem így nem félreérthető.

És azt esetleg tudod, hogy mennyi idő után vannak látható jelei? Vakarózás, szőrhullás...

2009. szept. 25. 18:54
 7/13 anonim ***** válasza:

Egyik kutya elkapja a másiktól. Ha 10 hetes a kutyád és már tüneteket mutat (észrevehető) akkor az alomban kapta el.

Szőrhullást, kezeletlenség esetén bőrvarrasodás, keményedést végül halált okoz. Emberre is átterjed.

2009. szept. 25. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
A szőre nem hullik, de korpás. Akkor mégsem ez a baj? Állatorvos vizsgálta, kaptunk fertőtlenítő fürdetőt. Aztán elmúlt és pár nap után ismét korpás lett, akkor vett mintát(másik doki), megnézte és mondta, hogy nem talál igazából atkát, de mivel megfürdettük lemostunk mindent róla. Aztán mondta, hogy ad rá cseppet, mert ha az ő kutyája lenne, akkor ezt tenné. Ártani nem árt neki. Csak kíváncsi voltam több véleményre is. Köszi
2009. szept. 25. 21:09
 9/13 anonim ***** válasza:

Vidd el rendes állatorvoshoz. Először is bőrkaparék mintát kéne vennie, abból meg tudja állapítani, hogy parazitája van-e. Meg kell oldani a bolha elleni védelmét, hiszen allergiás is lehet.

Vidd olyan orvoshoz, aki nem találgat, hanem megvizsgálja és az alapján kezeli.

2009. szept. 25. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Vett mintát. Azt mondta mindenképpen szeretne meggyőződni róla, hogy tényleg rühatka-e, főleg, mert emberre is átterjedhet. A mintába nem talált semmit, azt mondta valószínűleg azért, mert előtte két nappal meg lett fürdetve. Mondta, hogy látni fogjuk, hogy változik-e a helyzet, ha továbbra is vakarózik akkor menjünk vissza, és ne fürdessük meg.
2009. szept. 25. 21:34
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!