Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek hogyan lehetne...

Szerintetek hogyan lehetne meggyőzni az egyszeri alkalommal szaporítókat, hogy ne hozzanak le almot a szukájuktól?

Figyelt kérdés
Szerintem a legfontosabb az, hogy az állatorvos mit javasol. Mert ha egy szaktekintély magyarázná el azokat a dolgokat a kedves gazdinak, amit mi szajkózunk folyamatosan a szaporítós kérdésekre, akkor az nem csak süket fülekre találna. Az meg egy másik dolog, hogy egyes állatorvosok még biztatják is a tudatlan egyszer-had-legyen-már-kölyke kutyásokat, hogy ha nem ellik akkor megbetegszik, nem lesz nyugodt, élvezi a kiskutyázást a szuka stb...Az a baj, hogy a többség ezt el is hiszi, mert egy egyetemet végzett állatorvos jobban tudja. Én is állatorvos szeretnék lenni, de én biztosan szorgalmazni fogom a hobbiállatok ivartalanítását és lebeszélem a tudatlan gazdikat az elletésről. Szerintem itt kéne elindulni a dolgoknak. Nektek mi a véleményetek?
2009. szept. 25. 18:33
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
Szerintem egy szaporító eleve nem úgy vesz kutyát, hogy hobbi célra. Azt meg nem tudom, hogy egy állatorvos mennyire lát bele, hogy szaporító vagy tenyésztő. Azért mert valaki kiváltott egy kennelnevet még lehet szaporító. Nem?
2009. szept. 25. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 A kérdező kommentje:
Most nem a pénzért szaporítókra gondolok, mert azokat nyilván senki sem tudná meggyőzni, de akik csak azért szeretnének, mert had legyen már kölyke, azokat kellene meggyőzni először. Egyébként meg aki kennelnevet vált ki, annak nyilván van valami fogalma a kutyatenyésztésről, nem teljesen tudatlanul vág bele, hajlandó ezért időt és pénzt áldozni, akkor már kevésbé valószínű, hogy szaporító lenne.
2009. szept. 25. 18:45
 3/25 anonim ***** válasza:
51%

ne vegyél tőle kiskutyát, így nem éri meg neki. minél több ember nem vesz szaporítótól kiskutyát, annál kevesebb lesz belőlük.

a kérdésedben benne van a válasz. állatorvosok tudnak velük beszélni, másra nem hallgatnak. ezt problémát nem lehet egyik napról a másikra megoldani. ezt nem csak neked kell akarnod. ne feledd, a világot nem tudod megváltani.

2009. szept. 25. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
64%

na most már fel vagyok háborodva! miért nevezitek "szaporítónak" azt, akinek van egy fajtiszta kutyája és egy almot vállal vele/neki. Azért, mert te vettél 4 kutyát, mert kitaláltad, hogy tenyésztő leszel és akkor nem kell majd dolgoznod???


Más az, amikor valaki fillérekért összevásárol több éppen aktuális divatkutyát és szüleszti őket ezerrel, mintha gépek lennének.


Én pl. sokkal szívesebben vennék olyan helyről, ami nem egy tenyészet, ahol egész nap fésülgetik a kutyákat, hogy mindenféle kitüntetéseik legyenek, hogy 30.000 helyett 130.000-ért adják el a kölyköket! Ráadásul egy tenyésztőnél annyi kölyök születik, hogy kénytelen bárkinek odaadni. Persze most írhatod azt, hogy te minden tőled vásárolt kölyöknek követed a sorsát, de ezt ugye senki nem hiszi el. Az, amikor egy családnál születnek kiskutyák, akikre jobban oda tudnak figyelni (mert egyszerre csak egy alom van ugye, sőt, lehet, hogy a kutya életében csak egy) és a kölyköknek is az ismerősök közül keresnek gazdát, ahol tuti jó helyük lesz!


Nem vagyok érintett a témában, mert keverék kutyám van, de voltam pl. egy kifejezetten elismert labrador tenyészetben, ahol a kutyák nem kertben, vagy lakásban vannak, hanem "kennelekben" (ugye így nevezitek azt a 20 négyzetméteres leválasztott részt, ahol a kutya leéli az életét?), a menedékük egy disznóól szerű valami. Akinek 20-30 kutyája van egyszerre (kölykökkel együtt), az nem tud velük rendesen foglalkozni, nem tudja sétáltatni, stb.


Tisztelet a kivételnek, és persze az is más, amikor valaki egy különleges fajtát próbál itthon tenyészteni és ehhez külföldről hozatja a kutyákat, ők nyilván szabadidejükben teszik ezt, nem a kutyájukból élnek...

2009. szept. 25. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 A kérdező kommentje:
A tisztességes tenyésztőknek nincs 4-5 kutyánál több, ennél többel nem tud rendesen foglalkozni amit te leírtál az szaporító. Nekem két törzskönyvezett kutyám van, mindkettő elismert tenyésztőtől származik, akinél 3 kutya van, 2 szuka egy kan, külföldi eredményes kanokkal fedeztet nem sajnálva sem időt, sem pénzt, csak a kutyának jó legyen, kb hetente vizsgáltatja a vemhes kutyát, a legjobb tápot kapják, a kölykök tiszta, tágas helyen vannak a házban és szocializálva vannak. Nem hiszem, hogy egy egyszeri almos ennyire utánanézne a dolgoknak, ha baj van az ellésnél, akkor nem tudja mit tegyen stb. Nyilván a közvetlen környezetéből választ kant, amiről fogalma sincs, hogy honnan származik, megeshet az is, hogy alomtestvérek a kutyák. Honnan tudják ha nincs törzskönyv? Meg minek rontják a fajta minőségét, lehet hogy számukra szép és okos a kutya, de mindenki így gondolkodik a sajátjáról mégsem hoz le mindenki almot. Nekem az a véleményem, hogy amihez nem értünk abba nem kell belerondítani és ezzel kárt okozni a szeretett kutyánknak, vagy mások munkáját tönkretenni.
2009. szept. 25. 20:41
 6/25 anonim ***** válasza:

20.19-es vicces a tudatlanságod a témában. Nézd meg pl őket [link] Égbekiáltó butaságokat mondtál. Illetve igazak ezek, ha ROSSZ tenyésztőről beszélsz. De az nem igazi tenyésztő, mert nem az elenevezéstől az. Persze azért vannak szükséges dolgok (kennelnév, törzsköny, de nem csak ennyi)

Egyetértek a kedves kérdezővel. De néha kezdem úgy érezni hogy ezeket semmi nem győzi meg. Hiába nulla a tudásuk sokszor... :(

2009. szept. 25. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:

És te mivel vagy különb, ha veszel egy szerinted rendes tenyésztőnek tartott embertől 2 kutyát és egy másiktól egy harmadikat és te is úgy döntesz, hogy tenyészteni kezdesz?


Most akkor mégis ki a tenyésztő? Akinek erről papírja van, vagy akire te azt mondod? Mert két tenyésztő közül az lesz a szaporító, akinek 5-nél több kutyája van?

2009. szept. 25. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
61%
Ja, és egyébként nálam egyszer születtek kölykök, bár ez már vagy 15 éve volt. Mind ismerőshöz került, magyarvizslák voltak és bár akkor még csak 12 éves voltam volt annyi eszem, hogy a kan és a szuka törzskönyvét összevessem, hogy nem rokonok-e. Nem kell úgy kezelni az embereket, mintha 1 kivételével (aki nyilván te vagy) mindenki vagy rosszindulatú, vagy együgyű lenne!
2009. szept. 25. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 A kérdező kommentje:
Mindkét kutyám ivartalanítva van, nem akarom tenyészteni őket. A törzskönyv nélküli almoknál többségében se a kannak se a szukának nincs törzskönyve, akkor mégis hogy vessék össze az őseiket?
2009. szept. 25. 22:36
 10/25 anonim ***** válasza:

Én nem kezdek tenyészteni. Az én kutyáim nem azért vannak. De ha ez is lenne akkor lekérnék nekik egy kennelnevet és akkor tudnám törzskönyveztetni. Nem lennének még olyan jó kutyák, hiszen mindenkinek el kell kezdeni valahol.

A tenyésztésnek vannak szükséges de nem elégséges feltételei (matek, gimnázium). Ilyen a kennelnév, a törzskönyves kutyaák, a kölykök törzskönyvezése, kiállításra járás néhányszor. Ezek nélkül nincs tenyésztő, DE ez nem minden, aki csak azt adja meg a kutyájának az lehet hogy hivatalosan tenyéysztő ugyan, de nem IGAZI. Mert az igazi tenyésztő mindent megad a kutyájának (ezért van az, hogy ehhez pénz kell, mert nem lehet belőle megélni ha tisztességesen csinálod) amiket a kérdező felsorolt.

Ha a kutyáknak van törzskönyve, és te elleted, akkor ugyanúgy szaporító vagy aki nem tesz jót, mert csinálsz egy csomó törzskönyv nélküli kiskutyát! Törzskönyv nem azért kell mert valaki sznob, hanem olyan ez mint neked a személyi igazolvány! Egyrészt igazolja, hogy fajtatiszta és remélhetőleg eégszséges kutya lesz! Másrészt ezerszer kisebb az esélye hogy menhelyre, rossz helyre kerül! Aki eladja őket valami felvásárlónak az meg menjen a ******ba. Aki meg csak elletgeti a kutyáját az is tudja, hogy semmi biztosítéka nincs arra hogy jó helyre kerül a kutyája. Majd ha a kutyád kölykének a kölyke évente elleni fog azért is te leszel a hibás. Nem kell a kutyának szülni, nincs rá szüksége, ez neki nem buli, sőt... Csak az ösztön irányítja. Ez neki csak teher...

2009. szept. 25. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!