Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tudnátok nekem sgíteni?...

Ambreeh kérdése:

Tudnátok nekem sgíteni? Kaptam egy körülbelül 13-14 hónapos staffordshire terriert akivel nem nagyon volt foglalkozva és nem akar nekem szót fogadni! (napi 2-3órát foglalkozok vele de semmi látszatja (nagyon makacs)

Figyelt kérdés
2013. ápr. 22. 18:25
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
és neked mit jelent az hogy foglalkozol vele? mert nagyon nem mindegy. ahogyan az sem hogy túl korán ne várj csodát. mióta van veled ez a kutya és mi a napi programod vele? ivara?
2013. ápr. 22. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

1 hónapja van velem és KANI

az első héten már sikerült magamhoz szokatni és onnantól kezdve az alap dolgokra koncentráltam picit játékosan..

de így nem sikerült próbáltam kicsit határozottaban de így sem megy. nagyon sokat kell neki könyörögni hogy jöjjön oda hozzám ha elvan engedve.

a napi programom sétával kezdődik, és a sétához szokatással folytatódik mert nagyon húz.. közben pedig mikor megállunk akkor mennek az alapok.. pl .ül. fekszik, figyelj csak stb. de semmit sem akar csinálni. pedig a jutalom sem marad el.

ezek után jön az hogy elengedem, ilyenkor szoktam arra tanítani hogy mit nem szabad, vagy odahívni magamhoz ami néha sikerül..

hogyha van valami tipped vagy esetleg valami tanácsod azzal kapcsolatosan hogy mit csinálok rosszúl vagy mit csináljak máshogy azt nagyon szépen megköszönném!!

2013. ápr. 22. 18:54
 3/8 anonim ***** válasza:
69%

először is ez túl sokminden egyszerre. bontsd le ezt a sokmindenséget amit elvársz tőle 1-1 hónapokra vagy legalább hetekre és úgy gyakoroltasd vele.


az én javaslatom hogy a legfontosabb az mindenképp a tekintély legyen. ha könyörögnöd kell az már régen rossz. semmiképp se könyörögj neki. a falkavezéres dolgokat mindenképp tartsd be iszonyat komolyan. kő kemény katonai fegyelmet várj el, ha viselkedik úgy lehet esetleg lazítani az elvárásokon. de persze ez nem minden kutyánál hatásos. van amelyiknél folyamatosan fent kell ttartani ezt az életmódot.


***** kezdetnek javaslom elolvasni jan fennel könyvét. legalább még egy hónapig inkább ne engedd el. de minimum amíg nem érzed tuti biztosnak a tekintélyed. az ülést és egyéb ilyen gyakorlatokat inkább lefárasztásképp otthon, játék keretében csináld egyellőre.



* Automatikusan eltávolított tartalom.
2013. ápr. 22. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Engedd el a kutyát, csak lehetőleg zárt kutyafuttatón vagy biztos területen. Ha nem engeded el, még több probléma lesz, még jobban fog húzni, még kezelhetetlenebb lesz, mert nem tudja levezetni az energiáit.


Így nem lehet segíteni, mert nem ismerünk se téged, se a kutyát. Felelőtlenség lenne bármilyen nevelésbeli tanácsot adni! A Fennel könyvek jók, de alapvetően arra nem elegek, hogy megtanulj belőle kutyát nevelni, azt könyvből nem lehet. Érdemes lenne pont ezért kutyasulit felkeresni és segítséget kérni, mert ez a helyzet idővel sokat romolhat még.

2013. ápr. 22. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nekem is amstaffom van. Hát nagyon rá kell feküdnöd a nevelésre, mivel nem kezdettől fogva nevelted te. A legfontosabb a szigor. És ne engedd el egyből, hanem majd akkor ha már behívható. Vegyél neki hosszú nyomkövető pórázt ami 5-10 méteres, és gyakorolj vele
2013. ápr. 22. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
türelem jó kutyát terem...
2013. ápr. 22. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

köszönöm mindenkinek a jó tanácsot!!

sokat tanultam belőlük :D

2013. ápr. 23. 15:33
 8/8 anonim ***** válasza:
Soha ne feledd, a kutyának nem haver kell, hanem főnök!
2013. máj. 1. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!