Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Adhatok a kutyámnak egy...

Adhatok a kutyámnak egy gerezd fokhagymát mindennap?

Figyelt kérdés
kullancsok ellen adnám neki minden nap, mivel ma is kivittem csak a kertbe 5 percre és 5 kullancsot vettem rajta észre és még hozzá úgy mentek rá hogy volt rajta kullancs/bolha nyakörv! vagy esetleg polib kapszulát adjak neki ?lehet hogy a kullancsok nem fúrták volna be magukat de én ezt nem hiszem.
2013. ápr. 22. 19:47
 1/10 A kérdező kommentje:
bár lehet hogy a kutyát nem bőrön keresztül izzadnak így nem túl hatásos ,de én pár embertől még is hallom hogy jó a kutyáknak a fokhagyma ,polib kullancs ellen...
2013. ápr. 22. 19:48
 2/10 anonim ***** válasza:
47%
Fokhagyma nem hatásos kullancs ellen, a poli b sem szerintem. Ha olcsó megoldást keresel vegyél az állatorosnál neospomosant, egy ampullát keverj el egy liter vízzel az oldatot tedd spricelős flakonba. Hente egy-két alkalommal fújd át a kutyát alaposan. A maradékot tartsd sötét helyen. Kb fél évig jó, nállunk nagyon bevált azóta nincs kullancs.
2013. ápr. 22. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
46%
Minden hagyma, így a fokhagyma is mérgező a kutyának! Remélem nem adtál még neki egyáltalán. Tönkre teszi a kutya vörösvérsejtjeit és vérszegénységet okoz. Érdemes lenne utána nézned, hogy mit nem szabad adni neki.
2013. ápr. 22. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
68%

[link]

Ketes vagyok, itt a tudnivaló a kutya fokhagyma viszonyról.

2013. ápr. 22. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Ha a saját kertetekben ennyi a kullancs, semmit nem ér a polib meg a fokhagyma. Utána kellene nézni először is, mivel tudnátok a kertet lepermetezni. Úgy mondják, atkaölő szerek hatnak némileg. A kutyádra pedig a nyakörv mellett szükség van még egy valamire.
2013. ápr. 22. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
á nem csak a kertünkben , ahova viszem sok van mindig fél távokon át vizsgálom és látom hogy kapaszkodik rajt sajnos idén rengeteg van. Köszi akkor fokhagymát nem adok neki
2013. ápr. 22. 21:55
 7/10 anonim ***** válasza:
Frontline hatásos, nekünk bevált!
2013. ápr. 23. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Kérdező olvasd el mit linkeltek a kutya és a fokhagyma témáról. Igenis hatásos módszer csak nem a kullancsokra nézve. Sajnos már én is találtam kullancsot a befogadott kutyámba...De remélem a kirándulás folyamán az idén is ejtjük a kullancsokat.. :) Én kefével szoktam átfésülni így a kullancs ha még nem kapaszkodott a bőrébe könnyen kijön. :) Én így védekezek és olcsó is.. csak 1 jó fésű/kefe kell :)
2013. ápr. 23. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

"Adagolásával megelőzhető a férgesség és a kullancsokat, bolhákat is távol tartja. A rovarűző hatáshoz sörélesztővel együtt kell alkalmazni."


akkor a kullancsokat is távol tartja akkor jól tudtam :D

2013. ápr. 23. 10:47
 10/10 anonim ***** válasza:
Nekem az expot vált be kullancsra,frontlaine bolhára,kiltix mindkettőre.
2013. ápr. 23. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!