Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy nagyobb testű tacsi...

Egy nagyobb testű tacsi keverék mamától és skótjuhász apától hogy fog kinézni és milyen természetű lesz szerintetek a kicsi?

Figyelt kérdés

2013. ápr. 23. 09:52
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
68%

"Vannak kiskutyák és gazda kell nekik!"

Igen, ahogy még másik 2 millió kutyának gazda kellene hazánkban. De kiskutya kell? Írj címet és küldök 100 kölyköt is 6 hetestől bármennyi idős korig! Épp csak jó pár hete keresek én is 3 gyönyörűségnek gazdát, akiket az anyjukkal együtt leadtak a menhelyen! Hova küldjem? Segíteni akarsz a kutyákon? Akkor segíts, ne pedig csak még több keverék, kóbor kölyök megszületését szorgalmazd azzal, hogy szaporítót támogatsz!


Kedves, drága Kinguskról pedig minden elárul ez a kérdés: http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__kutyak__4263324-hol-t..

2013. ápr. 23. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 A kérdező kommentje:

Miért kell eltér a tárgytól?

A kérdés az volt hogy "Egy nagyobb testű tacsi keverék mamától és skótjuhász apától hogy fog kinézni és milyen természetű lesz szerintetek a kicsi?"

Ha valakinek lövése sincs a válaszról az ne válaszoljon. Ha valamit nem értek félre állok, hogy más megoldja aki jobban ért hozzá és nem erőszakoskodom az én megoldásommal ami nem is biztos hogy jó vagy másnak nem tetszik. Nem csak erre az egy kérdésre igaz mert többször olvasgatok itt és egyre többször csak mások lenézése és elítélése megy a nagy viták között. És aki privátban kérte a linket, nem fogom megadni.

"Mielőtt feltételezel, tudd meg a tényeket.

Mielőtt ítélkezel, értsd meg az okot.

Mielőtt bántasz valakit, érezz.

Mielőtt beszélsz, gondolkozz."

2013. ápr. 23. 14:16
 23/29 anonim ***** válasza:
60%

az a baj, hogy a kérdésedre nagyon nehéz válaszolni, mert 2 nagyon különböző kutya a szülő. a tacskó (ráadásul itt keverékről is van szó) elég makacs fajta, nem túl könnyen tanítható, nem is az nagyon jámbor fajta, akinek a gyerek lecsavarhatja a fülét. míg a skótjuhász kimondottan családi kedvencnek való.

a tacskó láb igen domináns, szóval arra lehet számítani, hogy rövid lábúak lesznek. 6-8 hetesen már látszik, hogy tacskó lába lesz-e, illetve a természete is valamennyire kiderül. javaslom, hogy ha gyerekek mellé szeretnéd, az alomból semmiképp ne a legvagányabbat, de ne is a legfélénkebbet válaszd.

2013. ápr. 23. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:

Nem pénzelek senkit. Menhelyen nem találtam ilyen kicsi kutyákat, nagyobbat meg nem fogok befogadni mert sok gyerek van a családban és menhelyen szinte minden kutya problémás amit nem egy gyerekes családnak kell helyrehozni.



Ezt megcáfolnám. Sok menhelyen vannak problémás kutyák de azokat ameddig nem rehabitilálják ( remélem jól írtam :D ) addig nem kerülnek gazdihoz. Én is egy elég "vad" kutyát fogadtam örökbe a múltját ha néztük rettegtem tőle.. De totál beleszerettem okos kutyus. Na már most 6 hónapja van nálam ennél ragaszkodóbb, hű társat sosem láttam. Igaz idegenekkel szemben vad..nem támad csak morog rájuk meg ugatja őket de ez nem baj a mai "lopós" világban.. :)



Na csak ennyit akartam. :) És abban igazad van, hogy onnan viszel kutyust ahonnan akarsz. Viszont menhelyen is sok a kölyök kutya..és most már egyre többen lesznek. Tehát ez is tévhit. Majd azért képet ha kérhetnénk. :) Mikor elhozod :) Kíváncsivá tettél. :)

2013. ápr. 23. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
Ui.: Bújós kutya.. :) Szeretet éhes hanyadt vágja magát hasvakarásra. :) Szeret agilityzni is. Jelzem egy menhelyi kutyusról beszélünk akinek a régi életében sok volt a probléma.. Elég vad kutya volt..és tessék.. :) Velem és a családtagokkal mint egy kis angyal.:)
2013. ápr. 23. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
55%

Nekem van egy kan németjuhászom és befogadtunk egy spániel keveréket ő szuka éppen tüzelt és már létre is jött a fedeztetés és mielött még nekem esnétek hogy ilyen meg olyan szaporító vagyok mivel sajnáltuk volna magzatkorában is megőlni akiskutyákat mert az ivartalanítás során is végülis ugyan úgy megölöd a kiskutyákat akár hogy is okoskodól, hagytuk hogy megszűlje gond nélkűl megszűlte és 5 kutyus let mindegyiknek találtunk gazdit még sok jelentkező is volt nem is volt annyi kiskutya ahány kutyára váró gazdi.

A kiskutyák felnőt korukra vegyesek letek volt amelyiknek rövid lába let volt amilyek majdnem németjuhász méretűre nőt és igen csak tud aszülés után ivartalanítottuk attól hogy még néhól becsúszik egy egy alom attól nem kéne amásikat megkövezni és rögtön afejéhez vágni hogy szaporító tipikus szerinted is csak annak lehet kutyája kedves hencegő támadó aki pénzes és van 100.000 től felfele kutyája én összeraktam alóvét törzskönyvezet német juhászra de ezt nem mindenki teheti meg és ha valaki kutyát szeretne semmibaj nincs azal ha keveréket választ .Amúgymeg énse löktem voln ki akiskutyákat az utcára attól hogy a kissebségieknél vagyis acigányoknál ez aszokás mert még a kölykeiket sem lássák el nemhogy még azon fáradozzanak hogy a kiskutyáknak gazdit keressenek :)

2013. ápr. 23. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
ja és a szaporító meg az aki pénzért árúl korcsokat vagy fajta jellegű kutyákat esetleg ritka esetben fajtatisztát papírok nélkűl de attól hogy valakinek becsúszik egy alom még nem lesz szaporító főleg ha nem is pénzért kínálják akiskutyáákat akik direkt szaporítanak azok pénért csinálják szóval higgadj le kedves keneles hencegő barátom :)
2013. ápr. 23. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:

Ha gyerek(ek) mellé szeretnéd a tacsi ős miatt annyira nem ajánlanám(bár fene tudja mennyire érvényesül...), én golden párti vagyok, ha gyerek is van otthon. Nagyon szépek még a 'félgoldik' is, és ha ingyen szeretnél, valószínű keveréket fogsz is találni.

A fajtamentőknél, alapítványi menhelyeknél is érdemes szétnézni, szokott lenni kölyökkutyájuk, és általában a megfelelő kutyust adják a megfelelő gazdinak. Segítenek kiválasztani a megfelelő kutyust.

Mindenképpen azt ajánlom, hogy keress fel 1-2 ilyen helyet mielőtt befogadnál egy kutyust, mert 10-15 évre vállalod, hogy gondozni fogod.

(Ui: 3 lány kutyánk van(15, 9, és 7 évesek). A most 9 éves egyszer(!) vemhes lett, és úgy döntöttünk, hogy nem lesz ivartalanítva. Lett 1(!) alomnyi kiskutyánk, szépen el is tudtuk ajándékozni mindet. Mind hárman ivarosak, de se előtte se utána nem lettek kicsik, mert vigyázunk rájuk. Most akkor én is szaporító vagyok???)

2013. ápr. 23. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:
Kicsit tévedésben vagy a "szaporító" fogalmát illetően!
2013. ápr. 24. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!