Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Fajtiszta Berni pásztorkutyát,...

Fajtiszta Berni pásztorkutyát, tk-val, kitől vegyem, kitől ne vegyem? Mennyi a nem gyanús ár?

Figyelt kérdés
Fajtiszta Tk-s Berni pásztorkutyát szeretnék venni. Csak kizárólag megbízható helyről venném a kutyát, nem tenyésztésre kell, ivartalanítva lesz. Kizárólag társnak, barátnak, családtagnak szeretnénk a kutyát. A származás igazolására azért van szükségem mert sok rosszat hallottam az olcsón papírok nélkül kapható kutyákról és nem szeretnék egy élete végéig kezelésre szoruló beteg kutyát, nem bírnánk végig asszisztálni a szenvedését. Inkább fizetnék érte többet, de egészséges kutyát kapjak és megbízható helyről. Rengeteg hirdetést látok 30-35-40e forintos "fajkutyákkal". Kit tudnátok ajánlani és mennyi az elfogadható, nem gyanús ár? Ki az akitől ne vásároljak? Köszönöm a segítséget előre is.

2013. ápr. 23. 14:03
 1/6 anonim ***** válasza:
Örülök hogy tenyésztőtől akarsz venni kutyát :) Én sajnos szaporítótól vettem annak idején és bizony köze nem volt a bernihez....idegbeteg volt, és kiszámíthatatlan...Sok sikert kívánok nektek :)
2013. ápr. 23. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Menj el egy kiállításra nézelődni, vagy látogass meg több tenyésztőt is, mielőtt beleugrassz a vásárlásba!


Kiállítások listája: [link]

2013. ápr. 23. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos az ilyen kérdésekre meglehetősen kevés válasz jön, kennelt én sem tudok ajánlani esetleg egykét jó tanácsot adhatok. Nézz körűl a bernipásztor.lap.hu oldalon sok tenyésztőt fogsz találni. Válaszd ki aneked szimpatikusakat és vedd fel velük a kapcsolatot. Érdeklőgy a kutyák egészségügyi szűréseiről, hogy milyen idős kutyái vannak, mennyi időnként vannak egy-egy nősténynek kőlykei. Ha minden tűzelésnél elik az baj, az is ha 2 évesnél fiatalabb vagy 7 évnél időssebb kutyát ellet. A kiválasztott kennelt látogasd meg, nézd meg hol tartja a kutyákat, esetleg kérdezd meg megnézheted-e a törzskönyvet, szűrési papìrokat. Egy jó tenyésztőnek ez nem okoz gondot. Kérdezgesd mindenféléről, az igazi kutyabolondok rengeteget, és szeretettel beszélnek az általuk tenyEsztett fajtáról. Esetleg kérdezd meg hogy adna-e a szerződésből piszkozatot. Normális tenyésztőnél természetes hogy a kölyökhöz jár a törzskönyv, chip, oltás, kölyökcsomag. Remélem tudtam segíteni, jó kutyázást.
2013. ápr. 23. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat.
2013. ápr. 23. 14:40
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
én őket ismerem személyesen: [link] nagyon korrektek
2013. ápr. 23. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 zümm válasza:
Szia, én is sajnos szaporítótól vettem, tapasztalatlanságból, és sajnos méretben és jellemben is elmaradt a sztenderdtől, alacsonyabb volt és félénk, de nagyon tanulékony, igazi családi kutya. Expresszről 30ezerért biztos nem vennék kutyát, a bernik ára 150ezertől indul. De az állatorvosom, akinek szintén bernije van (ő altatta el a kutyámat tavaly, aki 9,5 éves volt), ajánlott egy kennelt, fel is hívtam a tenyésztőt, aki a szokásos árnál kedvezőbbet mondott. Ha írsz privátot, leírom a nevét is, csak nem akarok itt reklámozni. Az orvos elmondása szerint évek óta több kutyát is visznek neki oltásra onnan, és mindegyik szép, egészséges, kiegyensúlyozott kutyus.
2013. máj. 11. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!