Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » SOS! Véres széklet, mitől...

SOS! Véres széklet, mitől lehet? (bővebben lent)

Figyelt kérdés
Ma reggel a kutyámnak hasmenése volt. Többször is lement napközben és akkor is kakilt. Kicsit bágyadt, keveset eszik,iszik. Folyton nyújtózkodik. Járkál fel-alá, nem találja a helyét csak kis időre nyugszik el fekve. Észrevettem a fenekén, hogy véres, a kakija nem volt az csak a feneke. Felhívtuk az állatorvost és azt mondta, hogy valószínűleg elkapta, mert a családban is pár napja átment a hányós-hasmenéses vírus. Mondott egy bélfertőtlenítő gyógyszert amit kiváltottunk és be is adtuk neki. Holnap a lehető leghamarabb visszük hozzá. De nagyon aggódok miatta!! Mit csinálják addig, mit adjak neki?

2013. ápr. 23. 14:56
 1/10 anonim ***** válasza:
67%
adhatsz natur joghurtot, kaukázusi kefirt, hogy a bélflóráját javitsa, mellette nyákos főtt rizs, és csak száraz hust, pl. főtt csirkemellet.
2013. ápr. 23. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Sok vízre van szüksége. Vehetsz neki a patikában Bolus Adstringens tablettát, azt adhatsz neki, naponta legalább 2x2 szemet, ha egy közepes méretű kutyáról van szó.

Ha hasmenése volt, a legjobb, ha ma nem kap semmit. Holnaptól ehet napi többször kisebb adagokban túlfőzött rizst, és egy kis főtt csirkét lehet hozzákeverni.

2013. ápr. 23. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Megmérted a lázát? Mennyi volt? Milyen idős az állat? Megkapta a kötelező oltásokat? Más kutya is volt beteg? Embertől nem hiszem, hogy ilyen betegséget elkapnának, bár ritka esetben előfordulhat.

Amit első körben lehet tenni, hogy kaolin oldatot adsz a kutyának, de ez szintén függ, hogy mekkora kutyáról van szó, állatorvostól lehet érdeklődni az adagolást illetően. Viszont készíthetsz rehidráló oldatot: egy evőkanál szőlőcukor port (esetleg cukrot), és egy evőkanál sót egy liter langyos vízben elkeversz, ezzel megpróbálod megitatni a kutyát. Bár szerintem az lenne a legjobb, ha minél hamarabb látná orvos, ugyanis gyorsan kiszáradhat az állat. Azt se értem, hogy ilyenkor nem mondja el az orvos a teendőket? Szerintem keressetek más orvost, menjetek kisállat ambulanciára.

2013. ápr. 23. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha véres hasmenése van, én nem adnék neki ételt, míg meg nem történik a kivizsgálás. Nem játék...
2013. ápr. 23. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Bolus Adstringens tablettát kapott nagyjából 1 órája vette be. Néha felkel, és nemrég játszott is, de nem látom, hogy jobban lenne, én azonban az idegességtől egyre rosszabbul vagyok, remegek mint a nyárfalevél, nagyon félek, hogy bármi baja lesz, bár hajlamos vagyok a kis problémákból is óriásiakat csinálni.
2013. ápr. 23. 15:32
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

A bolus adstringens védi a bél nyálkahártyáját, és megköti a toxinokat, de ettől nem lesz egyik pillanatról a másikra jobban.

Valószínűleg vastagbélgyulladásról van szó, mivel itt vér van, és nem emésztett (fekete) vér. A hasmenéstől, gyulladástól gyorsan le tudnak gyengülni az állatok (és az emberek is). De ne aggódj, általában gyorsan rendeződni is szokott a helyzet. De persze mindenképpen el kell menni állatorvoshoz, mert akár súlyosabb betegség is lehet a háttérben, amit ki kell vizsgáltatni.

Ha meg akarod mérni a lázát, akkor használj gyorsan mérő digitális lázmérőt. 39 C-ig normális a kutya hője. 39,5 ig kb hőemelkedés, e fölött pedig láz.

2013. ápr. 23. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

a kutyám akkor produkált ilyeneket amikor parvós volt! mondjuk ő plusszba véreset is hányt..


ne adj neki semmit!

csak víz legyen előtte!


de ha véreset hány akkor irány a doki,mert parvós és nagyon gyorsan elpusztulnak benne a kutyák a sok folyadék veszteség miatt!

2013. ápr. 23. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Nem hányt, hál' istennek!
2013. ápr. 23. 15:53
 9/10 anonim ***** válasza:

Vidd el orvoshoz, amint tudod, de azért ne aggódj túlságosan. Gyakori a vírusos bélgyulladás, és az jár véres széklettel.

A hasmenés szerencsére nem komoly betegségek velejárója, bár említették a parvot... De ha rendesen oltva van, akkor ennek nagyon kicsi az esélye, + ott inkább a hányás a jellemző.


Pihenjetek, és ne izgulj, nem lesz semmi gond :) Higgy nekem ;)

2013. ápr. 23. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Tegnap el kellett mennem egy órára és amikor elmentem még nagyon rosszul volt a kutyus, de mire hazaértem teljesen jól volt, futkározott, játszott, evett, ivott. Mindenesetre ma elvisszük orvoshoz.
2013. ápr. 24. 15:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!