Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tudnátok mondani olyan kutyado...

Tudnátok mondani olyan kutyadokis részt amelyik konkrétan a falkavezérséggel kapcsolatos?

Figyelt kérdés
Olyan kellene, hogy utcán ne vonja el semmi a figyelmét, hallgasson ránk, tisztázzuk le vele ki a falkavezér, ne ugasson ha itthon hagyjuk! Köszi!

2013. ápr. 23. 16:19
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Szinte mindegyik rész ilyen:-)
2013. ápr. 23. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Jó, igen, de nekem pl nem agresszív a kutyám..azzal a résszel sajnos semmire nem megyek.
2013. ápr. 23. 16:39
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem olvasd el Jan Fennell kutyapszihológia című könyvét, elég jól öszefoglalja a dolgokat, és bizonyos szinten érthtőbb mint ha filmen nézed. A neten megtalálod letölthető verzíban.
2013. ápr. 23. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

hát ezt nem Cesartól fogod megtudni.. sok mindent mond de nem tanít igazából semmit. Ez igazából egy show hogy megmutassák hogy ő mire képes. Többnyire a kutyák pont ugyan olyanok lesznek mint voltak miután Cesar elment persze nem mindig..


A Jane fennel könyve tényleg jó érdemes elolvasni mind a kettőt. Aztán ha az alapján nem megy akkor meg kutyaiskola.

2013. ápr. 23. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Az, hogy a kutyák ugyanolyanok lesznek mint előtte az nem cesar hibája, hanem a gazdáé, mert képtelen folytatni az elkezdett folyamatot, nyilván azért is jutottak el kérdéses helyzetig, mert nem tud "kutyázni". Szerintem a sorozat inkább azt mutatja meg, hogy mire képesek a kutyák és egy-egy probléma nem megoldhatatlan és rövid időn belül hatalmas változásokat lehet elérni. Jan Fennel könyvét én is ajánlom, röviden, érthetően megfogalmazza a megoldást.
2013. ápr. 23. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
"képtelen folytatni az elkezdett folyamatot" Milyen folyamatot? Azt a 20 percet, amíg Cesar bökdöste a kutyát és közben energiáról halandzsázott? Hát, azt azért lássuk be, nehéz is folytatni. Egy kutyasuliban hónapokig tanítják a gazdát, kezelik a viselkedési gondokat, de a kutyadoki elintézi a problémákat egy fél óra alatt.
2013. ápr. 23. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Sajnos amit Cesar produkál, az vele működik. Míg pl Victoria Stilwell teknikákat is tanít, és nem az energia vagy a kisugárzás a lényeg csak...egy agresszív, nehezen kezelhető kutya sok gazdit megrémiszt, így kicsit nehéz lehet nyugodt, magabiztos energiát sugározni...persze Cesar mindig külsős, nem az ő kezéből csúszott ki az irányítás. Ő egyszerűen zsigerileg tud bánnia kutyával, de átadni...
2013. ápr. 23. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Azért mert van egy adott műsoridő, nem azt jelenti, hogy annyit van ott. Biztos, hogy ad tanácsokat a gazdának. Nem láttam minden részt, de soknak a végén volt egy pár perces összefoglalás amiben a műsorban bemutatott gazdák küldtek videot ahol megmutatták, hogy igen a kutya fejlődött és tudták hasznosítani a tanácsokat. Victoria meg milyen technikát mutat, csak a jutalomfalatot nyomja ezerrel.Ha nincs jutalomfalat akkor mi történik? Én pl. csak új trükkök tanításánál használok jutalomfalatot. Nem akarom mindenáron Cesart védeni, de Victoria szerintem egy 0. Akkor inkább Jan Fennel, az ő könyve tényleg jó, de sokan vannak szerintem akik a 3 közül egyiket sem tudják hasznosítani. Sok olyan ember van akinek egyszerűen nincs érzéke a kutyaneveléshez. Ez olyan mint a vezetés, hiába van jó oktatód, hiába tudod oda-vissza az elméletet ha nincs hozzá érzéked. Nem mindenki akar autóversenyző lenni, viszont mindenki akar kutyát és akkor előjönnek a problémák.
2013. ápr. 24. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

most lehet én emlékszem rosszul, de egyik rész végén se mutatják, hogy mennyit javult a kutya, hanem csak ülnek a kanapén a családtagok és megköszönik Cesarnak van hogy a kutya rajta sincs a videón :D


Nem akarok jönni a tükrös luzerpecsétes példával, de ez kb olyan... Ha adsz nekem egy majdnem akármilyen kutyát( az ideggyengéket meg a sulyos rehabra szorulókat most hagyjuk) akkor 3nap után nálam szinte biztos hogy máshogy fog viselkedni. Miért? mert én még nem játszottam el a kutyánál a lehetőségeimet, meglehet neki jeleníteni egy bizonyos erőt, amit az eredeti gazdája nem tud. Mivel már eljátszotta a lehetőségeit. Tehát ami nekem 3nap az (gazda függő lehet sose jön össze) az a kutya gazdájának lehet fél-egy év is.. mivel neki szépen ki kell törölnie a bénázásait a kutya fejéből mielőtt el kezdhetné azt a 3napot..


Ezzel csak azt akartam, hogy Cesar ugyan ezt csinálja. Oda megy megmutatja ki a fasza csávó, addig amíg ott van a kutya máshogy viselkedik miután elmegy olyanok lesznek a kutyák mint ha ott se lett volna. Mivel értelmes tanácsot nem hallottam még tőle (magyaráz a falkavezérségről meg energiákról, de azt hogy ezt hogyan miként arról egy szót se.) A kutya mozgatásáról ami tény hogy jó dolog, de azzal hogy minden kutyát felakar rakni egy futópadra még a kutyának a vándorlási ösztönét minimálisan se elégíti ki, hogy a többiről ne is beszéljünk.

2013. ápr. 24. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Nem erre gondoltam :D

Nem tudom most így, hogy melyik részek végén vannak ilyenek, de az olyan, hogy vége van a műsornak, lemegy már a kanapén ülős elköszönős rész és akkor még 2-3 percben jön az, hogy "ők küldték" pl. az a kutya akit nem lehetett a többi kutya közé vinni, ott játszik másik 5 kutyával, vagy aki nem tudott sétálni az szépen láb mellett megy, úgy hogy egy másik kutya elmegy mellettük stb. Na mindegy, nem is ez a lényeg. Ezek a műsorok, könyvek azoknak vannak akik kb semmit nem tudnak a kutyázásról és még ez is jobb mint a semmi. Igaz amit írtál a külsős dologról, de amelyik gazdának fél év kell a változáshoz hát az is gáz szerintem. A futópad szerintem azért van, mert amerikában a legtöbb ember lusta és elhízott és ők nem fognak eleget mozogni a kutyával, tehát ki kellett találni valamit ami helyettesíti valamennyire a mozgást, de a drága elkényelmesedett gazdának nem kell tennie érte semmit.

Nálunk itt a közelben nincs tükörsuli, sem cerberos, de még olyan egyéb kutyasuli sem ami a gazdát nevelné és nem az ül, fekszik, marad ismételgetésénél lenne leragadva. Tehát ha én nem tudnám magamtól megnevelni a kutyám, van problémánk lenne valamivel akkor én most itt állnék széttett karokkal, hogy akkor most mit csináljak? Maradna a net meg a könyvek, hogy hátha össze tudok kaparni valamit belőlük...

2013. ápr. 24. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!