Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kiegészítenétek nekem a...

Sippara kérdése:

Kiegészítenétek nekem a következő mondatot? (Lent)

Figyelt kérdés

Jó lett volna, ha első kutyásként tudom, hogy...


Egy weboldalt készítek összegyűjtve azokat az infókat, amiket az embernek tudni érdemes, mielőtt az első kutya a házhoz kerül. Mik tehát azok a dolgok, amiket jó lett volna tudni? Nyilván az alapvető témakörökön (ivartalanítás, örökbefogadás, tenyésző/szaporító, szobatisztaság, suli, stb.) kívül.


2013. ápr. 23. 17:27
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

...hogy ilyen hűséges, megbízható, szeretettel teli társam lesz, mert akkor már korábban is elkezdtem volna a kutyázást. :)

Bocsi, jobb nem jutott eszembe.

2013. ápr. 23. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

a roti nem nekem való

viccelek pincsim van:D

2013. ápr. 23. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
... érdemes már pár hónaposan kutyaoviba vinni a kutyát, mert én vártam a kutyám 1 éves koráig, és utólag derült ki, hogy jobban jártam volna, ha nem várok. Csak sok helyen olvastam, hogy 6 hós kor alatt nem lehet kutyasuliba vinni a kutyát és nem néztem jobban utána.
2013. ápr. 23. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

...tudom,hogy...hogy is működik a falkavezérség,és a felelős állattartás,akkor talán nem vettem volna magamhoz,két staffot,ráadásul szaporítótól az egyiket.


Bár a dolog másik oldalát nézve,ez indított el bennem valamit,aminek most a hivatásomat köszönhetem.Azóta rengeteget tanultam és fejlődtem.A kutyákkal (lekopogom) minden rendben.Együtt tanultuk meg a kutyás élet következetes rendszerét.

Összességében elégedett vagyok magammal és velük is;mondjuk ha mindezeket 14-15 évesen is tudom,akkor pár bunyót megelőzhettem volna.Igaz,maradandó sérülés soha nem lett belőle senkinél.

2013. ápr. 23. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
...mennyire fontos az ivartalanítás.
2013. ápr. 23. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

az egész életemet megváltoztatja . Hogy ez a változás ,jó-e vagy rossz ?? az attól függ,hogy én a gazdi ,hogyan nevelem !

mi a fene az a szocializáció, meg felelős állatártás, meg következetesség ?? egyszóval ?? : kicsit felnőtté kell válni :)

2013. ápr. 23. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

- fajtatiszta kutya vásárlásakor alaposan utána kell járni egy jó tenyésztőnek!

- ha nincs különösebb célom a kutyával, csak annyi hogy "legyen" akkor a menhelyeken kell tájékozódni!


Ez az, ami részemről fontos lenne, ha újra kutyáznék, de hál' istennek minden mást szépen, lassan megtanultam és azóta is folyton tanulok!:)

2013. ápr. 25. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 tenyeres-talpas ***** válasza:

... az étellel nem elkényeztetni kell, hanem táplálni. Következetesen betartani az etetési időt, nem adni nasit napközben...


A legelső kutyámat "elrontottam", mert ha kicsit nyüszített rögtön adtam neki valamit, aztán kunyerálós lett. Később meg diétáztatni is kellett, most már tudom mit és hogyan kell. :)

2013. ápr. 26. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!