Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy lehet lenevelni egy...

Hogy lehet lenevelni egy kutyát arról, hogy mindenáron ő akarjon mindenkit rendre utasítani?

Figyelt kérdés
Sajnos egy ideje a kutyánk más kutyák orrába kap, ha úgy véli túl intimen szaglászták, vagy ha "úgy" közelítenek hozzá. De olykor simán nekikap akkor is más kutyáknak, ha csak nem tetszik neki, hogy a közelünkben van. Nem merem elengedni társaságban, pedig emberek között soha semmi baj nincs vele. Féltékeny gondolom, de szeretném lenevelni erről.
2013. ápr. 23. 17:47
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
33%

nálam is volt ilyen egy nagy bordeaux-i doggal. ha láttam h vicsorít a többi kutyára, vagy harapdálja esetleg kötöszködik akkor egy pálcával rácsaptam mindig. nem nagyot, nem fájt neki csak akkorát h vegye észre magát. olyankor le lett szidva, el lett onnan zavarva és látszott rajta h érti h rosszat csinált mert lehajtott fejjel elment onnan. kb 1 héten minden nap többször meg kellett csinálni de bevált. másik nagy kan bordeauxi meg velem volt agresszív. azt hitte h ő a góré. lehet sokak szerint röhejes dolog de meg kellett harapnom a fülét erősen közben fejét leszorítva tartani aztán 4-5 nagy pofon és egy nagy szidás. azóta nem mer gazdájára morogni (ami egy 60-65 kilós kutyánál nem hátrány:)) és kezesbárányként viselkedik. hallgat a vezényszavakra is ellenvetés nélkül, persze makacs egy fajta de nem meg fölényeskedni velem.

ez a 2 módszer mind2 kutyámnál bevált talán nálad is be fog.

2013. ápr. 23. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Köszi! Nekem egy foxi terrier keverékem van, és mindkettő fajból a legrosszabbakat örökölte! :) Persze imádom, és vicces kutya tud lenni, örökmozgó és mindig kapható a játékra. Tud pár vezényszót, de olyat, hogy ül pl nem, mert ha már látja, hogy valami készül, akkor leül.. :D leül, ha kér, vagy mutatni akar valamit, szóval ez nálunk nem megy, hogy csinál valamit, és mondom neki, hogy ül, mert azt nem sikerült megtanulni. Leteszi a seggét más miatt. Ezt a rácsapok dolgot ki fogom próbálni, bár elég nehéz ilyenkor kizökkenteni, és volt olyan is, ha lábbal megpróbáltam visszatolni falhoz pl, akkor nekem is juttatott egy letoló morgást és fejmozdulatot. Igaz ez is csak egyszer fordult elő, nehogy már ő legyen az úr, ott jött a földre teperés nekem is, meg a fülszorongatás. Akkor kicsit lenyugodott. Nagyon nehéz ilyenkor kizökkenteni ebből az ideges, feszült, támadó állapotból.
2013. ápr. 23. 19:40
 3/12 anonim ***** válasza:
Csak rájuk szól, mert neki kellemetlen ez a helyzet. Semmi gond nincs, ha egyébként verekedést nem kezdeményez. Ez egy teljesen normális és természetes domináns viselkedés, kár és fölösleges is büntetni.
2013. ápr. 23. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 Eboktató ***** válasza:

A foxterrier eleve egy pörgős fajta. És rengeteg köztük a domináns, amit vagy sikerült időben visszafognod, vagy soha. Javaslom mozgasd le teljesen mielőtt kutyák közé viszed, ha nincs tele feles energiákkal, egyszerűbb dolgod lesz!

Foxihoz mindenképp erős kéz kell! És hihetetlen gyorsaság... Nekem is volt ilyen problémám sajnos, és pont a gyorsasága miatt nem tudtam az adott pillanatban megfelelően reagálni. Én pl a kizárásos módszert alkalmaztam, ami célt is ért rövid időn belül. Ha a többi kutyával nem megfelelően viselkedett, kikötöttem a pórázzal a kerítés mellé és nem figyelt rá senki 10 percig. Az elengedés pedig érzelemmentes! Nincs dicséret.

2013. ápr. 23. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat! 4-es, ki fogom próbálni a módszert, bár eddig, ha elzártam, akkor utána jobban támadott, mert még féltékenyebb volt, hogy ő nem lehet a középpontban, a másik kutya meg ott járhat körülöttünk.

3-as: sajnos verekedést kezdeményez, szóval nem lehet elnézni neki, és egy rászólással elintézni. Szétszedem őket, de nem mindig vagyok elég gyors, ahogy a 4es is mondta, és legutóbb anyumék tacsijából fülcimpát sikerült harapni. És nem érdekli, ha ő is kap, pedig volt már vérző sérülése, de kötegszik akkor is! Bekattan, és kész.

2013. ápr. 24. 08:01
 6/12 anonim ***** válasza:

Olvasva kérdésed, teljesen azt hittem,hogy én írtam.

Nekem is terrier, foxi féle keverékem van. Nagyjából ugyan olyan ez a szitu.Nekem mondjuk alapjában véve félős nagy személyes szférával.Ő mehet ismerkedni, viszont ha valaki nem tetszik neki és jobban visszaszagol azt jelzi. Először csúnya nézés, majd fog mutogatás, majd odakap, majd nagyon odakap, ha nem érti a másik kutya a szitut.

Amikor nincs fokozat,és rögtön durvábban reagál akkor szidok,amúgy nem , próbálom inkább kiszedni a helyzetből és jelezni a másik gazdinak,hogy vigye el a kutyáját stb.

Tiltani nem érdemes kutyáktól,mert van aki meg elsőre teszik neki.Szóval szerintem figyeld a jeleit és ha behívható és alapból nem támad, akkor el lehet engedni.Ha meg tudom,hogy olyan kutya van a körben ,aki egy apróbb jelzése is durván reagálhat, akkor nem engedem oda vagy fokozottan figyelek.

2013. ápr. 25. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Jaj most olvastam az utolsó válaszodat.

Ez már másabb tészta, rá kell szólni, kizárni illetve a másik terrieremnél a műanyag kanna válik be,már amikor látod,hogy hülye lenne dobbantani vele. Nekem csak ezzel sikerült eddig időben kizökkenteni.

2013. ápr. 25. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Műanyag kanna?? Neki az játék! Szétszednivaló, ami hangos és műanyag! :D

Mai új tapasztalatom, van két szerelmünk. Ők beszagolhatnak... :D Szóval időszakosan változik, hogy ki az, aki épp szimpi, és ki az, akit meg kell támadni, mert vetélytárs. :) Nem értem én ezt a lükét! :D

2013. ápr. 25. 19:21
 9/12 Eboktató ***** válasza:
Ha talált magának két "szerelmet" az már jó! Ők segíthetnek beilleszkedni, megtaníthatják a megfelelő kommunikációra.
2013. ápr. 26. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Csak sajnos az egyik nekem nem szimpi, a másik meg kerítés másik oldalán van, és nem ismerem a gazdikat... :) Nehéz ügy! :)
2013. ápr. 29. 16:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!