Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Vajon miért a pibull legnépsze...

Vajon miért a pibull legnépszerűbb harci kutya? Ha bunyóról van szó én még olyan kutyát nem láttam ami veri a kangalt. (pedig láttam olyat is ahol farkassal teszik össze. A rotikat meg a kájokat és társait hagyjuk is. )

Figyelt kérdés
mégis: romániában, szerbiában, szlovákiában úgy ragaszkodnak a pithez. persze az is igaz hogy ha nem kangal vagy szürke farkas az ellenfél akkor az esetek 80%-ában a pitbull nyer...
2013. ápr. 23. 18:15
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
Szerintem főleg azért, mert egy harcra nevelt kangaltól még a gazdája is félne, és totál kezelhetetlen. A pitbullt TALÁN fizikailag jobban lehet kezelni, ráadásul a pit elvileg az emberrel szemben nem támadó, a kangal meg egy félig vad kutya azért, kb kinyírná a szomszédokat. A kangalnak baromi nagy terület kell, a pitbull túléli egy kennelben is... Talán ezért.
2013. ápr. 23. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 A kérdező kommentje:
oké logikus amit mondasz na de akkor is. valahogy azért csak meg tudnák oldani. mit tudom én leszedálják egy nyugtatólövedékkel vagy valami...:D
2013. ápr. 23. 18:57
 3/25 anonim ***** válasza:
Mondjuk azért mert a pitbullt mindenki ismeri a kangalt meg senki sem. Pitbull van a filmekben, a videókban, stb. Híres lett. Vagy inkább hírhedt.
2013. ápr. 23. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
100%

Te szellemileg komoly kihívásokkal küzdő kérdező, aki komolyan bunyóztat és profi, az nem rak össze pitet más fajtával. Ahol fajta szerint mixelt meccsek vannak, azok a pásztorkutyák, ott összerakják a kájt kangallal, kauval és hasonlókkal, de pittel nem.


Arról hallottál már hogy megállapodnak a súlyban? Egy kangalt meg nem fognak lefogyasztani 20 kilóra.

2013. ápr. 24. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 A kérdező kommentje:
tudom hogy (jobb helyeken) még mérlegelések is vannak mint a boxban. nem is erre gondoltam. egyszerűen csak arról beszélek hogy a pit sokkal népszerűbb harci kutya mint mondjuk a kangal. és ennek nem látom a miértjét.
2013. ápr. 24. 13:21
 6/25 anonim ***** válasza:

Én már láttam nem egy orosz videót, ahol kau, káj, sőt egyszer egy bullmasztiff is leverte a kangalt.


Egyébként pedig a kangal nem harcikutya, hanem pásztorkutya. Farkas ellen pedig esélye sincs egyedül, még a kisebb anatóliai farkas ellen sem, amelyik Törökországban él. A szürke farkas pedig megeszi reggelire.

2013. ápr. 24. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
Egyébként pedig a legtöbb viador kangal nem fajtatiszta, hanem mix. Német dog/kangal, masztiff/kangal, stb. Akárcsak a KÁJ-oknál is megvan ez a viador vonal, de ezeket nem lehet pásztorkutyának nevezni, mert nem azok.
2013. ápr. 24. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 A kérdező kommentje:

érdekelne mert én még olyan videót nem láttam ahol leverik a kangalt. sőt még olyat se láttam ahol egy káj vagy egy kau legyőzne bárkit is.

a SZÜRKE FARKAS elleni bunyóra meg keress csak rá nyugodtan.

ami pedig a mix részét illeti: persze nyilván nem törzskönyves kiállítási kutyákról van szó. és ahogy a kangalban is lehet egyéb pont úgy lehet a kájban is.

2013. ápr. 24. 15:08
 9/25 anonim ***** válasza:

A kangal nem legyőzhetetlen. Ugyanannyit tud, mint bármelyik más pásztorkutya (káj, kangal, komondor, kau, stb.).


Szürke farkas ellen nincs esélye egy kutyának sem. A kangal területén a jóval kisebb anatóliai farkas él, amit 2-3 kangal le tud győzni.

2013. ápr. 24. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 A kérdező kommentje:

persze, nem legyőzhetetlen. 10-ből kb 3-szor kikapna a kájtól... bár mondom: én még 1 vereséget le láttam a kangal részéről. a lényeg hogy én abból indulok ki amit láttam. és az elég megdöbbentő volt:)

az viszont zavar hogy nem hiszed el a hogy legyűrt egy szürke farkast.:D

2013. ápr. 24. 16:08
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!