Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi lehet a baj?

Mi lehet a baj?

Figyelt kérdés

Másfél éves westie lány kiskutyám van. Tudni kell róla, hogy extra válogatós, néha tényleg ugy kell beleerőszakolni a tápot.

Egy hete és egy napja egy kullancsot szedett ki belőle az állatorvos. Azt mondta, hogy az a kullancs volt ami hordozhatja a lyme kórt, de szerinte még alig volt benne 12-14órája, szóval nagy baj nem lehet, de azért figyelgessük, hogy változik-e a kutyus valamiben.

Jött ez a jó idő, melegben Stefi még annyira sem hajlandó enni, mint amúgy.

A probléma az, hogy:

alig eszik, tényleg csak pár falatot

nagyon bágyadt

aluszékony,csak kint fekszik a napon egész nap (ezt egyébként amúgy is szereti, de nem szokott egész nap csak kint feküdni)

ha vittük valahová autóval mindig nèzegetett, de most csak belefeküdt az ölembe és aludt. Vonaton is ugyan igy csak alszik.

Hamar megunja a játékait, a velünk való játékot és inkább fekszik, pedig nagyon eleven és a jàtékot eddig nem utasitotta vissza akkor sem ha épp beteg volt.

Inni normálisan iszik, pisi-kaki színe,állaga átlagos, szívverése sem szapora, légzése is normális (vagyis liheg, de mint írtam egész nap a napon fekszik)


Nagyon félek, hogy valami komoly problémája van!

Köszönöm a válaszokat!



2013. ápr. 23. 18:31
1 2
 1/11 Szilvia Nagy válasza:
Az idő is betehet neki,de ha nem eszik,akkor vidd állatorvoshoz.Nem csak kullancsok okoznak ilyenkor fertőzéseket egy állatnál
2013. ápr. 23. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Nem a kutya válogatós,hanem te hagyod neki,hogy válogasson.

Ha hagyod,hogy válogasson,nehezebb megállapítani,hogy valóban baj van-e,vagy csak nem akar enni,mert tudja hogy úgyis kap mást.

Előbb ezt a válogatós témát kellene lerendezned vele.

Azt írtad,hogy 1 hete volt benne a kullancs,azóta már vonatoztatok meg autóztatok is?


Amúgy a nagy melegben minden kutya bágyadtabb és fáradékonyabb.Ha nagyon aggódsz,vidd vissza az orvoshoz,biztosat csak ő mondhat!

2013. ápr. 23. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

A lyme kór nem jelentkezik ilyen hamar. A másik kullancsok által terjesztett betegség a babézia, ha nagyon aggódsz, akkor csináltass egy vérképet, az kimutatja. Illetve ha pisil a kutyus, akkor töröld meg "ott" egy tiszta zsepivel. Ha a vizelete nem sárgás, hanem barnás, vagy vöröses, akkor doki, azonnal.


Amúgy mivel eteted? Úgy értem mit eszik, és mit nem eszik meg?

2013. ápr. 23. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Mert nem kellett volna Vele utazni? :O Csak Pestről mentünk haza vidékre.

Nem hagyom neki, hogy válogasson, ha nem eszi meg a tápot elsőre nem adok neki házikosztot, meg semmit. Szimplán beleszagol és ott hagyja, van hogy egy nap akkor inkább nem eszik. Egyébként Amikinost kap enni masfel hónapja, de nem szereti, így visszaváltok ProPlan Sensitive-re, talán azt jobban eszegette.

2013. ápr. 23. 22:48
 5/11 A kérdező kommentje:
és a tápon kívül mindent megenne. :D
2013. ápr. 23. 22:49
 6/11 anonim ***** válasza:
Ha van időd, és kedved, akkor megpróbálhatnád a BARF etetést.
2013. ápr. 23. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Szerintem álljatok be egy konkrét tápra.Ami anyagilag és összetételileg is megfelel.És ha nem eszi,vedd el tőle,ahogy eddig.Ezt max 2-3 napig játssza a kutya,mert utána már valóban olyan éhes lesz,hogy meg fogja enni.


Nálunk is volt ilyen,ivartalanítás után 1-2 napig nem nagyon akart enni a kis drágám.Eredetileg tápot kapott,de akkor pont elfogyott és még nem vettem neki újat.Ezért gondoltam kap rizst egy kis főtt husival.Hát legelőször az egészet megette és tisztára nyalta a tálját.Az esti etetésnél viszont kitúrta a rizst és csak a húst ette meg.Hál'isten másnap megjött a táp és visszaállt a rend.


Amúgy van oltás lyme ellen.Nem gondolkodtok rajta?Tudom,hogy drága.De hatásos.Szerintem..

2013. ápr. 23. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Kedves Utolsó!


Nézzetek alaposan utána, mert a Lyme kór elleni oltás drága és haszontalan is!!!!

2013. ápr. 24. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Tudom,hogy drága,írtam is...

A hasznosságáról saját tapasztalatom nincs.Csak ismerősöktől hallott dolgok.No meg a dokitól.Eddig nem hallottam még senkitől,hogy nem használna.

2013. ápr. 24. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Visszajöttünk Pestre tegnap este, befalta a tápot a tálat is kinyalta, reggel is kapott enni és megint megette az adagját! :) :) Láza nincs. Mikor lementünk sétálni, csak kifeküdt a napra, mikor próbáltam mozgásra bírni (bottal, labdával) kicsit futkozott, majd ismét csak feküdt. Ezt a melegnek tudom be. :)


Köszönöm a válaszokat!

2013. ápr. 24. 13:50
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!