Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Meg fogja szokni az új környez...

Meg fogja szokni az új környezetet?

Figyelt kérdés
Van egy 4éves,pici(1,8kg) yorki kutyám.Eddig egy kisebb városban laktunk,ahol ha kimentünk a kapun,egyből zöld terület volt,kevés ember,autó alig,vígan sétált.Felköltöztem vele a fővárosba.Ahogy kilépünk a lépcsőházból,egyből buszmegálló,sok ember,zaj,kocsik,beton,15percre van tőlem füves terület.Amúgy is félősebb kis termetétől fogva,de most zűrzavar van,a járdán se mer menni,állandóan a kocsik alá akar bújni,befeszíti sokszor az első két lábát,és nem akar jönni.Ilyenkor néha fel szoktam venni és viszem egy darabon,mert sokan azt gondolják,hogy biztos tőlem fél,vagy galád módon bánok a kutyámmal,azért ilyen.Viszont azt nem akarom hogy kézben kelljen vinnem amíg el nem érek egy nyugodtabb területet.Meg fogja szokni,vagy hogyan szoktassam ehhez hozzá? Ha nem akar jönni,bújik a kocsik alá,mit csináljak vele ? Kellemetlen az egész,mert így lefárasztani se tudom sétával,és haladni se tudunk.Ha van valakinek jó tanácsa,azt megköszönném!
2013. ápr. 24. 14:13
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Semmi nem lehetetlen! Alapból félénkebb a kutyád, tehát ilyen változás valamennyire megviseli, de szeritem Te jobban félsz ettől az egésztől:)


Nem tudom az időbeosztásod, nem tudom mennyire érsz rá, most sok sok türelemre lesz szükséged, de én a helyedben azzal indítanék: hogy amennyiben lehetséges igyekeznék a régi, bevált, megszokott dolgokat, időpontokat ugyanakkor, ugyanúgy végezni mint eddig. Nem babusgatni semmilyen tekintetben!! Ez még nagy csapda lehetőség!


Amikor lementek, ne kezdjél beszélgetni neki, semmit ne mondj, tedd rá a "szereléket" és indulás. A zsebedben legyen valami általa nagyon nagyon szeretett csemege, amit adhatod neki,mihelyst leértek, aztán elindultok, te megállsz, nem hagyod őt megállni, és akkor megint jutifalat.


Ne ijedezz, ne pánikolj, meg fogja szépen szokni, mert akármekkora is ő egy kutya!

2013. ápr. 24. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
59%
Egyébként mennyire "tanult" a kutyád? Milyen parancsokat ismer?
2013. ápr. 24. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Ajánlanám a szocializációs foglalkozásokat.Nekem is félénk(pánikbeteg)kutyám van,illetve már csak volt,mert a foglalkozások óta teljesen normális.

Az Őrs Vezér tértől még BKV-val is könnyen megközelítheted a kutyasulit.Nemcsak a kutya lelkét teszik rendbe,de téged is sok mindenre megtanítanak.Nekem több mint 20 év kutyázás után tudtak újat mutatni,pedig az előző kutyámmal munkakutyaversenyekre jártunk.

[link]

2013. ápr. 24. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Az időpontok is felborultak,mert pakolnom kell a lakásban,nem egyszerű.Eddig ahogy lementünk,nem babusgattam,csak rászóltam folyamatosan ha nem akart jönni,persze nem drasztikus módon.Azt is csináltam,hogy megálltam,megvártam amíg lép egyet előre.Türelmes vagyok,ezzel nincs gond,de amikor sok ember jön,ő meg menne össze-vissza a járdán,meg le az útra,ezt nem lehet hagyni.Este is lehetne gyakorolni,csak akkor meg nem biztonságos sétálgatni,pedig lehet ez is jobb lenne.Jutalomfalatra nem is figyel,nem érdekli igazán,ahhoz csirkemell falatok kellenének,vagy nem tudom.Nem tud vezényszavakat,eddig nem igazán volt erre szükség,a másik helyen tudta azért hogy "állj","gyere",az alapokat,ott érezte mit kell tennie.Itt meg se hallja amit mondok,mert nagy a zaj,nem erre figyel.Amúgy én is pánikban vagyok,mert nem ismerem a környéket,senkit nem ismerek,lehet érzi hogy nem vagyunk biztonságban :)
2013. ápr. 24. 15:19
 5/8 anonim ***** válasza:

Ha így áll a helyzet, és nem igazán nevelted, csak szeretgetted, akkor szerintem a 3/4-es válaszoló nagyon jó helyet ajánlott! ott biztosan tudnak segíteni!!!


Az első voltam, ha valami történés van azért írj!

2013. ápr. 24. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Merre laktok? Nincsenek kutyás ismerősök a környéken?
2013. ápr. 25. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat,megnézem azt a helyet,amit valamelyikőtök ajánlott.6.kerületben lakok most.Nincs kutyás ismerősöm,megpróbálok a neten keresni valakit,hátha szerencsém lesz :)
2013. ápr. 26. 10:23
 8/8 anonim ***** válasza:
Terézvárosban sok a kutyás és közel a Liget is!
2013. ápr. 26. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!