Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Véleményeket, tanácsokat...

Véleményeket, tanácsokat kérnék szépen?

Figyelt kérdés
Az a helyzet hogy van egy 8 hós kan pit keverékem. Pár napja a szokásos helyünkön feltűnt két keverék kölyök. Egy szuka és egy kan. Olyan 4-5 hónaposnak tűnnek de nagyon alultápláltak. Nyakörvük van, gondolom a fenti valamelyik ház udvarából jönnek ki. Az első alkalommal nem engedtem oda hozzájuk az enyémet. Kissé harciasak voltak kölyök létükre eléggé ugattak és nem akartam gondot meg hát úgyis mentünk már hazafele. Ma először csak a kant láttam. Úgy döntöttem végül odaengedem az enyémet. A helyzet az, hogy a kicsi eléggé ugatott mire az enyém konkrétan meghajtotta, de nem bántotta egyetlen újjal sem. Viszont a kicsi torka szakadtából üvöltött mintha nyúzták volna. El is hívtam onnét az enyémet. A kan nem is jött onnantól felénk. D.u. megjelent a szuka is, akkor már nem engedtem oda megint az enyémet, viszont a kiskan megint felbátorodott és ugattak minket a szukával együtt. Persze elgondolkodtam hogy elkaphat valamilyen betegséget az enyém tőlük ha hagyom hogy érintkezzenek? A szuka tele volt kullancsal is, gondolom a másik is de az sötét szőrű így nem látszik. Magukhoz közel nem engednek, bizalmatlanok egy kissé. Ezek testvérek de elgondolkodtam azon is hogy a szuka miatt lehet-e próbléma a két kan között? Érdemes ezt erőltetni vagy hagyjam hogy mindenki maradjon a maga területén?

2013. ápr. 25. 00:12
 1/4 anonim ***** válasza:
Szerintem ne erőltesd. De a kicsikkel jó lenne valamit kezdeni, nem hagyni éhen halni őket ott.
2013. ápr. 25. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
Ne erőltesd szerintem sem, a fiu kutyákat pedig soha nem szabad össze engedni mert komolyabb is lehet a baj ha össze kapnak, a lányhoz inkább lehet engedni ha a lány se a fiu nem morog egymásra. a másik két kutyának pedig lehet meg kéne kresni a gazdáját mert a kullansok a fülben vagy szem körül halálos betegség is lehet és az fertőző is lehet ha begyullad a szeme
2013. ápr. 27. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ilyen szituban nem kell erőltetni, együtt felerősítik egymás ugatását, ha baj van együtt mennek rá a kutyádra, ellenkező nem ellenére is.


Tudom,hogy már nem a kérdésedre a válasz, de az egyik hozzászólásra muszáj reagálnom.

Azért az így nem igaz, hogy kant kannal SOHA nem szabad összeengedni,mert ha ez így lesz az agyadba,nagy valószínűséggel rányomod a kutyádra is és tényleg összeférhetetlen lesz a többi kannal. Megfelelő neveléssel nem okoz problémát.HA meg dominánsabb kan kordában lehet tartani,verekedéseket elkerülve.

Sajnos séta közben állandóan kérdezik, hogy szuka vagy kanom van. Ha ellenkező nemmel sikerül találkozni,akkor odaengedhetem/engedi.Csak vannak olyan kutyák,akinek tök mindegy ellenkező nem vagy sem. Sokszor meg hebegnek habognak, amikor szukához engedem oda az én szukámat, és játszani akarnak. A válasz az szokott lenni, hogy pedig a szukákat nem szeretni. Vagy általánosítanak az emberek,hogy 2kutyával nem jött ki,akkor a 3.al sem fog vagy elhiszik a sok kutyát tartó embernek, hogy ne engedd össze csak ellenkező neművel. Saját fülemmel szoktam hallani,hogy tanácsolják egymásnak a baromságot, amikor csóvál a kutya...

2013. ápr. 28. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
de az ár nevelés kérdése a ásik kéét kutya sztem eg nincs ugy nevelve mivel még nem is ápolják öket
2013. ápr. 28. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!