Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nem értem, hogy az állatmentők...

Nem értem, hogy az állatmentők miért csinálják ez, elmagyaráznátok?

Figyelt kérdés
Szóval most van az az időszak, amikor sok szuka vemhesen kerül be a menhelyekre, az állatvédőkhöz. És sokszor olvasom, hogy az előrehaladottan vemhes szukát ivartalanítják. Azaz kvázi megölik a születendő kiskutyákat. A miértre a válasz: hogy ne legyen annyi kutya, már így is sok van. Megértem, DE, és itt jön, amit nem értek: ugyanezek az állatvédők tíz-meg százezrekért képesek rehabilitálni gyógyíthatatlanul beteg, rákos, öreg, epilepsziás, stb. kutyákat, meg teljesen szocializálhatatlan kutyákat panzióztatnak, stb. Szóval miért nem a kuskutyákat választják, akik még nem betegek, max férgesek, akiknek nincs rossz tapasztalata az emberekkel, akiket nem kellene rehabilitálni... Szóval baromi sokat megtesznek az idős, agresszív kutyákért, de az ártatlan kölyökkutyákat szívbaj nélkül abortálják, elaltatják. Miért?
2013. ápr. 25. 21:50
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
32%

Teljesen jogos a kérdésed, ezen én is mindig dühöngök. Biztos lesznek akik megmagyarázzák miért van így, de az én gyomrom ezt nem veszi be. :(

A megszületett kiskutyákat mentik, a majdnem megszületetteket megölik. :(

2013. ápr. 25. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
84%
Mert ezek a felesleges kiskutyák lesznek azok,akiket majd öregen,betegen,stb. rehabilitálni kell.Egyrêszt nem lehet mindnek felelős gazdát találni,hiába édik.Többsêgük a menhelyen nő fel és évekig nem talál gazdit.Emellett ivartalanítani,chipezni,oltani kell,ami kölykönként még akciósan is több tízezer forint.Nincs hova tenni őket,mert egy családnak külön kennel kell.Rengeteg már megszületett kiskutya van az utcán és várni kell,hogy bekerülhessenek,mert nincs annyi hely,amennyi felesleges kutyát termelnek a felelőtlen gazdik.
2013. ápr. 25. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 A kérdező kommentje:
Értem, de ha mondjuk a menhelyen a tuti, hogy örökbeadhatatlan kutyákat altatnák el, vagy azokat, akiket az utcán gyógyíthatatlan betegen szednek össze, rögtön lenne hely/pénz a kiskutyákra...
2013. ápr. 25. 22:07
 4/27 anonim ***** válasza:
95%

Azt azért ne felejtsd el, hogy sokkal több kölyök kerül be még így is menhelyre, mint ahány hely felszabadulna ha az általad említett kutyákat elaltatnák. Persze, meg lehetne oldani ezt (bár nem tudom, hogy neked lenne-e szíved elpusztítani egy olyan kutyát, amelyikkel évek óta foglalkozol a menhelyen vagy amelyiknek az életéért küzdesz), de ha hagynák megszületni a kölyköket, akkor beláthatatlanul sok kiskutya lenne! Csak gondolj bele, az teljesen átlagos, hogy egy alomban születik 8-10 kölyök. Egyszerűen lehetetlen ennyi kutyát gondozni, szocializálni, nevelni menhelyen. Márpedig jelenleg még a legtüneményesebb kölyöknek is kegyetlenül nehéz normális gazdát találni.

A másik, hogy 2 millió gazdátlan kutya van. Még ha annyi kiskutyát is hagynának megszületni, mint ahány beteg, szocializálatlan ebet elaltatnak, akkor sem csökkenne ez a szám, sőt.

2013. ápr. 25. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
86%

általában azon az alapon, hogy onnantól kezdve tekintik kvázi megmentendőnek amikor megszületik. Tehát attól a pillanattól kezdve kell védeni, és megadni neki az esélyt.

Egy alom felnevelése szintén rengeteg pénz és energia amit nehéz vállalni főleg, hogy ha mondjuk születik 10 és 6 a nyakukon marad akkor azok is ugyanott végzik ahol az öreg/beteg senkinek se kellő kutyák.


Tehát szerinted altassuk el amit már "elcsesztünk" (királyi többes és alapvetően az embereket értem alatta) és hagyjuk megszületni az új generációt akik lehet ugyanúgy végzik mint az elaltatottak?

2013. ápr. 25. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
100%
Emellett nagyon sok helyen nincsenek biztonságban a kölykök,mert parvós az lesznek,legyen az a legjobb menhely.A vemhes anyákat megpróbálják ideiglenes befogadóknál elhelyezni,mert különben nem sok esélyük van egy telepen az életben maradásra,a kezelésüket pedig nagyon nehéz finanszírozni.
2013. ápr. 25. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
61%

Mert ma a legtöbb állatmentő számára, ami él, az megmentendő. A meg nem születettek még nem élnek.

De erről dönteni azoknak van joga, akik mentik az állatokat.

2013. ápr. 25. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 Szilvi & Argos ***** válasza:
80%

Jó kérdés...a még meg nem született kutyákkal együtt történő ivartalanítással igazából egyet értek, hiszen almonként 4-10 felesleges kutyával több kerülne gondozásba.

Azt viszont én sem értem meg teljesen, hogy balesetes, sokszorosan törött csonttal rendelkező kutyákat százezrekért összeraknak, fél évig-évig kezelgetik-műtögetik, amikor ennyi pénzből már akár 10 másik kutyát lehetne gazdihoz adni...vagy amikor ÉVEKIG tartogatják a kutyát a menhelyen, mert nem akarja senki örökbe fogadni.

Aztán ott a másik oldal, a menhelyeké. Amelyik kutyát befogadták, azért már felelősséget vállalnak és minden tőlük telhetőt megtesznek, és számos esetben CSODA történik, kutya meggyógyul, boldog gazdis életet él. Nem akarnak/tudnak Istent játszani, ami tök érthető :)

De sztem amikor ennyi kutya vár gazdára, muszáj lenne gazdasági és ésszerű szempontok szerint szelektálni...undorítóan és brutálisan hangzik, tudom...:((( Ez az én véleményem...de mondom, totálisan megértem azt, hogy aki benne van napi szinten a mentésben, akkor egy-egy újabb kutyáért MINDENT MEG TESZ!

2013. ápr. 25. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
100%
Az öreg kutyát éppen úgy megilleti az normális élethez való jog,mint amikor kölyök volt.Ugyan az a kutya ugyanis.egy állatvédő egyesület,nem szelektálhat azon az alapon,hogy mennyire kelendő a kutya,mert működésük az állatok tiszteletén és védelmén alapul.Nehéz kérdés ez,meghúzni a határokat.
2013. ápr. 25. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 A kérdező kommentje:
Erre gondoltam, amit Szilvi mond, hogy szerintem a kölyköknek, akik tiszta lappal indulnak, nagyobb eselye lenne a szerető gazdira, és mondjuk 100 ezer Ft-ból, amennyiből mondjuk egy rákos, öreg kutyát kezelgetnek, fel lehetne nevelni az almot. Az is igaz, hogy a menhelyen a kiskutyák könnyebben megbetegszenek, ez valós kockázat. Csak mondom, nekem fura, hogy totál nem embercentrikzs, esélytelen kutyákra facebook csoportok gyűlnek össze, ezekért a meg nem született kutyákért meg egy sajnálomot se mondanak. Én valahogy egyetértek azzal, ami az amerikai állatvédős műsorokban van: legyen egy teszt, és amelyik kutya agresszív, vagy beteg, azt kell elaltatni, és a kicsiknek megadni az esélyt. De attól függetlenül tényleg minden választ örömmel olvasok, mert kíváncsi vagyok a véleményetekre. Arra is, hogy a nagyon beteg kutyákat megéri-e tízezrekétt műteni, ha amúgy sincs pènzük...
2013. ápr. 25. 22:27
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!