Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutya a családba kisgyerek mellé?

Kutya a családba kisgyerek mellé?

Figyelt kérdés
Szerintetek, ha egy kisgyerekes családba - nem pár hónapos gyerek mellé, hanem minimum 3 éves és fölötte - kerül egy kutya, akkor milyen pluszt tanulhat a gyerek?
2013. ápr. 25. 22:26
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Csak amit a szülőktől lát.Ez lehet felelős állattartás,beleértve a kutya nevelését is optimista esetben.
2013. ápr. 25. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
2013. ápr. 25. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
26%
Attól függ, hogy milyen kutyafajta kerül a házhoz. Én labradort ajánlanák mindenképpen gyerek mellé. Okos, intelligens kutya. Nagy barátok lesznek a gyerek és a kutya. (Mint nálunk.)
2013. ápr. 25. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Az, hogy mit tanul a gyerek, a fajtától teljesen független, viszont a szülő hozzáállása, példamutatása meghatározó. Amennyiben a szülő modern kutyatartóként, felelősségteljesen tartja a kutyáját, a gyerek tanulhat:

- empátiát. Nem csak kutyák felé, hanem az összes élőlény felé

- rengeteg gyakorlati dolgot általában az állattartásról is és a kutyatartásról is

- ha a szülő rábíz kis feladatokat, akkor felelősséget is

- ha a szülő a gyerekkel együtt elviszi a kutyát kutyaiskolába, vagy járnak kutyás társaságba, akkor ott szociális készségeket gyakorol (egy tök kocka kisgyereknél ez elég látványos is lehet)

- problémamegoldást, magabiztosságot

- csapatmunka

- tanítási készség és az ezzel együtt kreativitást

- kutyájával együtt sportolhat, kutyás sportokon vehet részt


Most így ennyi jutott eszembe.

2013. ápr. 26. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Olvastam már én is erről egy cikket, én előtte is annak a híve voltam, hogy nem kell egy gyereket üvegházban tartani, nyugodtan kutyázhat, macskázhat meg van még jó pár állatunk és nagyon ritkán is beteg, meg magamból kiindulva én még a macska tányérjába is beleettem kicsinek, na persze ezzel nem azt mondom, hogy etessük a gyereket egy tányérból az állatokkal, de azért, mert egy egészséges állatot megsimogat nem kell még eret vágni, ahogy sok szülő (ismerősök között is) kétségbeesik.

Másrészről meg úgy vettem észre, hogy elég nagy változás van a gyereknél és pozitív irányba, maga képességei szerint próbál róla gondoskodni, 4 hónapja a játékaihoz sem nyúlt, sokkal több játékot talál ki magától, amibe a kutyát bevonhatja, bármint csinálunk az neki, az első, hogy a kutya is, félti, vigyáz rá, előtte meg azért elég durván bánt az állatokkal.

A kérdést igazából azért tettem fel, mert kíváncsi voltam más véleményére, tapasztalatára is, én nagyon örülök neki, hogy a családba került a kiskutya, de több családtagnak nem tetszik (anyós, após, sógornő).

2013. ápr. 26. 10:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!