Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Magasugrásról több kérdés?...

Magasugrásról több kérdés? Ezekre a kérdésekre máshol eddig nem találtam választ, ezért örülnék, ha minél többen leírnák a véleményüket.

Figyelt kérdés
A múltkor én írtam ki a súlyhúzásos kérdést, na most ha én esetleg mind a két sportra tréningezném a kutyám az baj lenne? Olyan értelemben, hogy két különböző izom mozgatásról van szó és például az embernél választani kell, mert aki atletizál az nem lesz jó súlyemelő, aki meg nagy súlyokat mozgat meg az meg nem fog tudni az életben sem lefutni egy atlétát. Ez a kutyáknál is így van? Magasugrásnál mi az a magasság ami jónak számít? A kutyám most tréning nélkül akkorát tud ugrani, hogy a lábai vannak nekem fejmagasságban. 170 cm vagyok. Ez jó alapnak számít? Vagy hagyjam inkább és legyen a súlyhúzás? Azért a dilemma, mert a kutyám jó képességeit akarom kiaknázni és nem egy másik dolgot erőltetni fölöslegesen. A másik dolog, hogy lehet még éppen megtartja azt a 3 mp-t, de ő igazából nem fog rá rendesen a csalira,nem lóg rajta, mert kiskorában az első dolgok egyike amit megtanítottam neki az az "ereszd". Túlságosan benne maradt :/ Rongyozni sem nagyon tudok vele, mert ha kicsit nagyobbat rántok rajta azt hiszi, hogy nekem kell a rongy és inkább odaadja, hiába nem mondom az ereszd parancsot...lehet ezen még javítani?
2013. ápr. 26. 07:40
 1/5 anonim ***** válasza:

az ereszdel valamit nagyon elronthattál, mert pont az a lényege hogy a kutya fogjon folyamat, csak parancsra engedjen.


Én arra nem tudom rávenni a kutyáimat, hogy ugorjanak, úgyhogy kezdésnek az a 170centi nagyon jó. Főleg hogy magasugrás kutyáknál nem ugyan az mivel inkább falmászás.


Azt hogy fogjon, próbáld meg úgy elérni, hogy ne ellened küzdjön. Egy kötelet csigázz át valamin és álljál minnél messzebb hátha úgy fog. Ilyen kutyáknál nem jellemző hogy a fogást le lehet tiltani, max kicsit pihentesd és próbáld 1hónap múlva.

2013. ápr. 26. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
jah és mindkettőt csinálhatod vele nyugodtan. majd eldől melyikben jobb. Csak arra mindenképpen figyeljél oda hogy pihentesd a kutyát heti 1-2napot mindenképpen
2013. ápr. 26. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Hát ja valamit elrontottam ezzel, de nem tudom, hogy hogyan :D Nem a palánkos magasugrásra gondoltam, hanem amikor két oszlop között egy csövön van átfűzve a csali és a kutya a levegőben kapja el. Például ennek a videonak az első részén van ez. http://www.youtube.com/watch?v=21B7X5SghvM

Bár a palánkos dolog is menne neki szerintem mert szoktam fára mászatni és ott is a 2 méter fölött lévő csalit simán leszedi. De ha nem bírja leszedni, mert erősen van felrakva akkor elengedi és ez ugyanúgy igaz a levegőben elkapott dolgokra is. Talán a 3 mp-t még ki bírom csikarni belőle, de többet nem. De az "ilyen kutya" megtévesztő, mert ő nem staff és nem is pit, hanem corso,de nem lett típusos, amit így utólag már nem is bánok. Olyan szálkás, izmos mint a videoban lévő pitek. Imád ugrálni,mászni, húzni, csak épp corso feje van és 65 cm marmagasságú :D Nem is gondoltam rá, hogy ilyen sportokkal foglalkozzak, de ha már ilyen lett meg szereti csinálni akkor legyen valami tétje vagy célja. Megpróbálok majd úgy rongyozni vele, hogy engem elvonatkoztasson, majd meglátjuk, hogy fog menni :) Semmiképpen nem akarom túlerőltetni, nem az a lényeg, hogy minél hamarabb elérjünk egy szintet, hanem szépen fokozatosan.

2013. ápr. 26. 10:02
 4/5 anonim ***** válasza:
próbáld meg úgy fogásra bírni hogy a kutya elsőre maradjon a földön ott fogjon rá egy rongyra, de ezt ne te fogd hanem egy hosszú kötélen ereszd le mondjuk egy faágról és mozgasd neki hogy rábuzuljon. Ha meg végre megfogta akkor dicsérd folyamat, de előbb hagyjad had élvezze hogy tépi. És akkor ezt arongyot szépen fokozatosan húzd feljebb neki szerintem 2-3 hét alatt rájön hogy azt jó megfogni.
2013. ápr. 26. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Oké. Köszi a választ :) Mások is írhatnak egész nyugodtan, mindenre kíváncsi vagyok!
2013. ápr. 26. 10:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!