Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 3 különböző oltás után meg...

3 különböző oltás után meg fog gyógyulni a kutyám?

Figyelt kérdés
ma már tettem ki egy kérdést, kullancs volt benne, rosszul volt, kapott oltás jobban lett. most volt kint az állatorvos, kapott újra egy oltást kullancs ellen, egy antibiotikum injekciót, és még egyet méreg ellen. plusz amin nagyon megdöbbentem, hogy azt javasolta az állatorvos hogy este adjak neki egy szem benuront, vagy germicid c kúpot. emberi gyógyszert lehet adni kutyának? ami nagyon aggaszt az az, hogy semmit nem eszik, inni iszik, de kb 2 perc múlva ki is hányja a vizet. már az oltás előttől így van, félek hogy kiszárad :(
2013. ápr. 26. 12:23
 1/6 A kérdező kommentje:
2013. ápr. 26. 12:24
 2/6 anonim ***** válasza:
Imyzoltól hányás lehetséges. A legfontosabb a folyadékbevitel. Enni majd akkor fog, ha jobban van.Gondolom, a láz miatt ajánlotta az orvos a kúpot.ha nem múlik a hányás , nagyon is ajánlatos lenne infúziózni. Azt persze, inkább a rendelőben tudják megoldani.
2013. ápr. 26. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
igen tudom de arra nem lesz pénzem, egyik ismerősöm is most vitte a kutyáját 15 000 forintba került, nekem sajnos ennyi az egyhavi jövedelmem :(
2013. ápr. 26. 12:29
 4/6 anonim ***** válasza:

Szerinted mi jósok vagyunk, vagy olyan állatorvosok, akik láatatlanban többet tudnak mondani, mint az a doki, aki kezeli?

Vidd be egy rendes rendelőbe minél hamarabb, mondd meg, hogy nem iszik és hány, infúzióval tudják pótolni a vízveszteséget is, meg lehet, hogy nem csak találomra fogják oltogatni, mint a kijárós dokik szokták, hanem rendesen meg is vizsgálják. A humán gyógyszerekkel amúgy semmi gond nincs, nincs mindenre állatnak való cucc.

2013. ápr. 26. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Sajnos a babézia igen komoly anyagiakkal jár, mire rendbe jön. Ha csak kezelgetik, lehet, nem gyógyul ki belőle teljesen.Ha iszik a kutya, holnapig várjál. Ha nem javul egyáltalán, csak rendelőben tudják helyrehozni, ha egyáltalán még lehet.

Enyhe tél volt, rengeteg a kullancs. ha nem védekezel ellenük, ami szintén pénzbe kerül, akkor folyamatosan fertőződhet a kutya. Azt pedig egyik sem bírja ki.

2013. ápr. 26. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Az infúzió nem kerül 15 ezerbe. Igazából egy egyszerű sóoldat bőr alá szúrva, szóval akár otthon is megoldható ha az állatorvos viszi magával a szükséges felszerelést. Anélkül viszont kiszárad a kutya és a dehidratáltság egy bizonyos szint után már visszafordíthatatlan.
2013. ápr. 26. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!