Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan kezdjek el szimatoltatn...

Hogyan kezdjek el szimatoltatni a kutyámmal?

Figyelt kérdés

Van egy 2 éves németjuhászom. NEM akarok drogkereső kutyát nevelni Belőle!

Csak látom, hogy a napi 3 séta és a futtatást nem fárasztja ki eléggé. Ezért mentálisan is ki szeretném fárasztani, hiszen munkakutya. :)


Séta közben észrevettem hogy szeret szaglászni, és sokszor van olyan hogy szagot fog és követi.

Gondoltam megtanítanám szimatoltatni, vagy ilyet "játszanánk".


Hogyan kezdjek hozzá?


(kutyaiskolába járunk, de ott csak engedelmesség van és őrző védő, utóbbira nem járatom...)


2013. ápr. 26. 12:59
 1/7 anonim ***** válasza:

Alacsony ingerkörnyezetben fogod a kutyád, leülteted, s úgy, hogy lássa, elrejtesz előle valamit, amit szeret (egy darabka virsli vagy a labdája stb...). Menj vissza hozzá, s biztasd, hogy keresd. Ha megtalálta, örülj neki, ill. a falatott megeszi, ha játékot dugsz el, játszol vele.

Ezzel megtanulja, mi a lényeg.

1-2 ilyen után dugd el úgy, hogy nem látja, biztasd, hogy keresse, s mikor megtalálta, örülj neki. :) Kész is.

Ha eléggé rá van mozdulva a témára, akkor később magasabb ingerkörnyezetben is megteheted ugyanezt.

2013. ápr. 26. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Ja, kis vadászkutyának, vagy vérebnek képzeli magát :D imád vadászni a Lelkem :)
2013. ápr. 26. 13:07
 3/7 anonim ***** válasza:

Én a kiskutyámmal szoktam ugyanezt. Fogok egy marékból akár a tápjából, és eldobom a magas fűbe, otthon. Mondom az utasítást, hogy keresd, és megdicsérem ha talál valamit. Ha nehezebben megy neki, valami szagosabb kaját fogj meg, szagoltasd először meg vele és úgy dobd/rejtsd el.

Össze fogja egy idő után kapcsolni a parancsszót a cselekedettel.

2013. ápr. 26. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
2013. ápr. 26. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Én azt szoktam játszani a németjuhász keverékemmel, hogy amíg ő a kert elején van és nem lát engem, elkezdek kacskaringósan, sétálgatni a kertben, végül elbújok oda, ahonnan én látom őt, de ő nem lát engem(két mogyoróbokor közé), és hívom. Elképesztő nézni, hogy egy ideig keresi a szagot, végül rátalál, és boldogan, pontosan követi a szagnyomot, amit hagytam. Előfordult, hogy nem talált meg engem, ekkor a tacskónk (aki elég alacsony, hogy észrevegyen) kiszúrt, odajött hozzám, és ugatott a másiknak, hogy itt vagyok :)
2013. ápr. 26. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 zsuzsabazsa ***** válasza:

Ültesd vagy fektesd le ha ottmarad. Ha nem akkor addig míg a tárgyat elrejted, kösd ki egy fához, vagy ami épp ott van. Először a tárgyat ne dugd el, hanem kb 15 méterre tedd le a földre. A kutya ki fog menni és a szemével megkeresi.


Utána dugd el a tárgyat egy bokor tövébe, vagy ház sarkára úgy, hogy a kutya ne lássa hova rejtetted.

Mielőtt a kutya kimenne a tárgyért adj neki szimatot a kezedből. Mikor érzed, hogy a kutya vákumot szív a tenyeredből, küldd ki a tárgyért és mondd neki azt a szót, hogy keresd. A kutya ki fog menni és keresni fogja, de mivel már szemmel nem látja az orrával fog tájékozódni a földön. Halad előre és a szagminta ill a szagnyom alapján megtalálja a tárgyat.

Amint megtalálta dicsérd meg.

2013. ápr. 26. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 zsuzsabazsa ***** válasza:
Fontos még az, míg a kutya nem tanulja meg jól a nyomkövetést,ill tárgy keresést olyan helyre tegyél tárgyat ahol nem járkálnak és nem keresztezik a lábnyomodat más idegen szagok.
2013. ápr. 26. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!