Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Az engedelmességi vizsgák...

Az engedelmességi vizsgák letételéhez szükséges a törzskönyv? Tudnátok nekem olyan vizsgákat mondani, ami tk köteles, meg olyanokat, amik nem?

Figyelt kérdés

Illetve lenne még egy kérdésem. Vannak olyan kutyák, amik ilyen Örző-védő versenyen vesznek részt( nem tudom, hogy ennek mi a hivatalos neve, de gondolom sejtitek, hogy mire gondolok)

Az ilyen versenyeken csak tk-s kutyával lehet menni, vagy lehet tk nélkülivel is?


Azért kérdezem, mert szeretnék egy belga/német juhászt, és ÖV-re járnék vele, de ha tk köteles, akkor tk-sat veszek, ha nem, akkor örökbe fogadnék.


Szóval értitek, hogy mi lenne a kérdésem lényege, csak nagyon nem tudtam most ezt jól megfogalmazni.

A válaszokat előre is köszönöm


2013. ápr. 26. 14:34
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
26%

Munkavizsgához, versenyhez kell a tk. A buliversenyeket kivéve.

Engedelmességi vizsgához nem kell (vagyis pár éve még nem kellett. nem gondolnom, hogy ez változott).

Azt is hozzá kell tenni, hogy komoly versenyre jó eséllyel csak kb. a harmadik kutyáddal jutsz majd el, egyrészt az első kettőt elrontod, másrészt nagyjából akkora tudod majd, hogy miből lesz a cserebogár.

Ez egy hosszú távú projekt, ne egy-két évben gondolkodj.

2013. ápr. 26. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
63%
Szerintem nincs olyan sport, amelyen csak törzskönyves kutyák vehetnek részt... Talán a Crufts-on rendezett sportokra, de ezt így nem tudom.
2013. ápr. 26. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
IPO versenyhez kell tk? A munkavizsgát én itt nem vettem számításba, de a versenyekről nem gondoltam, hogy tk kell hozzá.
2013. ápr. 26. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
0%
IPO és VK (SchH) vizsgához kell, és versenyhez is
2013. ápr. 26. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

Nem egy két évben gondolkozom:)

Eddig is kutyáztam, de eddig csak agilityztem, de érdekelt az ÖV is, viszont most határoztam el magam, hogy el is kezdem, de ezen a vonalon igen tudatlan vagyok:S


Pl, egy olyan verseny, ahol ugye a kutyákat ráküldik egy emberre, az is tk köteles?

(még mielőtt valaki félre érti, nem akarok egy vad kutyát, csak videón láttam, hogy ilyen verseny van, hogy leültetik a kutyát, egy segéd kb 100-200m-re van tőle, és a kutya ilyen messziről rongyol rá, gondolom vezényszóra, és elkapja)

Nagyon szeretném kipróbálni ezt a részét is a kutyázásnak, ezért van ilyen sok kérdésem:S

2013. ápr. 26. 15:04
 6/18 anonim ***** válasza:

a komolya versenyeken vagy FCI rendezvényeken kérnek törzskönyvet. (pl egy Munkakutya világbajnokság)

De nyugodtan vegyél keveréket, mire verseny szintre jutsz az 2-3 kutya minimum, kísérletezni keverékkel is lehet vagy kisebb hobby versenyezni

2013. ápr. 26. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
0%
Vad kutyában se gondolkozz. :) Nem csak fognia kell, mint a ződfösték, de első szóra eresztenie is.
2013. ápr. 26. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
Nem kell tk sem IPO-hoz sem BH-hoz, viszont értelemszerűen vb-n és fajtaversenyeken nem indulhat az ember tk nélkül. De ha ez az első kutyád, akkor ezen még nem kell aggódnod mert mire eljutsz egy komolyabb szintre eltelik majd pár év, és biztos hogy nem az első kutyáddal fogsz elindulni egy komoly versenyen.
2013. ápr. 26. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
Amit írtál kérdező, szerintem az is IPO feladat, mégpedig a bátorságpróba. Na az pont egy olyan feladat amihez nem mindegy milyen kutyád van és hogyan van felépítve mert egy csak zsákmány ösztönből dolgozó kutyát úgy lezavar a segéd a pályáról mint a sicc.
2013. ápr. 26. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
Ha nem a VB a célod , akkor simán mehetsz akár keverékkel is bármilyen versenyre IPO-n.
2013. ápr. 26. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!