Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit jelent a kutya nevelésében...

Mit jelent a kutya nevelésében következetesség?

Figyelt kérdés
mit is jelent maga a szó mert azt sem tudom :D valaki megtudná magyarázni parasztos megfogalmazásban :D Köszönöm!
2013. ápr. 26. 23:16
 1/7 anonim ***** válasza:

az ha valaki mindig ugyanúgy cselekszik, vagyis ugyanazon elvek szerint


pl ha azt akarod hogy ne menjen fel az ágyra, akkor SOHA nem engedheted meg neki hogy felmenjen, mert csak így jegyzi meg. ha egyszer így egyszer úgy cselekszel akkor nem vagy következetes

2013. ápr. 26. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
nagyon szépen köszönöm! és ha tiltás módszert változtatom ? pl ha harapdálja a nadrágomat egy kis kutya van amikor ellököm , van amikor dobbantok vagy kővel teli palackkal elijesztem de nem engedem neki meg csak a módszert váltogatom
2013. ápr. 26. 23:37
 3/7 anonim ***** válasza:
Szerintem inkább azt jelenti hogy egy esemény következménnyel fog járni, tehát ha rosszat csinál nem hagyod rá, hanem megneveled.
2013. ápr. 27. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ha valamit nem szabad neki, akkor azt soha nem szabad, nem hangulat függő, hogy most van kedvem fegyelmezni vagy nincs, mert fáradt vagyok, vagy például nálam azt is jelenti, ha rosszat csinál, tegyük fel kiborogatja a kukát, akkor hazamegyek meglátom nem szidom meg, mert nem tudja miért, hanem amikor rajta kapom, akkor leszidom a megfelelő pillanatban, módon és mértékben.
2013. ápr. 27. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Szerintem nem azt jelenti, hogy ha nem mehet fel az ágyra, akkor sose mehet. Ha van elég tekintélyed, meg tudod csinálni, hogy csak engedélyre mehessen.

Nekem azt jelenti, hogy ha valamit akarok tőle, akkor azt el is érem, vagy nem mondom ki.

Tehát ha el szeretném zavarni magamtól, mert szeretném felvenni a cipőm, akkor nem mondom, hogy menj innen, aztán kezdem el magyarázni, hogy most azért nem megy, mert izgul, hogy itt hagyom, hanem elküldöm, ha kell 15-ször is, nem hagyom rá.

Ha kimondtam, hogy ül, akkor leültetem ha a fene fenét eszik is, és nem érdekel, hogy így lecsúszok a zöld lámpáról, majd átmegyünk a következő zöldön.

De a legnehezebb része, hogy ha nem vagyok biztos benne, hogy tényleg vissza tudom hívni, le tudom ültetni, el tudom küldeni, mert épp nincs rá időm, máshol jár az eszem, változnak a külső körülmények, akkor lakat a számra, és nem mondom ki, hogy mit akarok. Ha meg mégis kimondtam, akkor nincs apelláta, akkor el is érem, hogy az legyen amit akartam.

2013. ápr. 27. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
A harmadik válaszoló adott helyes választ. Az a lényeg, hogy a felállított szabályokat tűzön-vízen át be kell tartatnod a kutyával, és soha nem engedsz belőlük és nem változtatod meg őket. Ennek addig kell működnie, míg a kutya veletek él.
2013. ápr. 27. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Az is következetesség, ha csak úgy engeded fel az ágyra, ha előtte megengedted neki, saját magánakcióként ezt nem teheti meg.


Tulajdonképpen a következetesség egyenlő a kiszámíthatósággal a kutya számára: ha rosszat csinál, megbüntetik (és nem dicsérik pl), ha jót csinál, megdicsérik, ha a gazdi kiad egy parancsot, azt meg kell csinálni, ha van egy szabály, azt be kell tartani stb.

2013. ápr. 27. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!