Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van egy 3 éves fajtiszta...

Van egy 3 éves fajtiszta bullterrier kan kutyám. Egyik nap sétálni vittem. (többi lent? )

Figyelt kérdés

Falun lakom, így ha kiviszem hosszabb sétákra, mindig rakok rá szájkosara. Ez most is így történt. Úgy 20 perce sétálhattunk már, mikor feltűnik egy ilyen rottweiler szerű kutya. Távolból ugatott, elkezdett futni felénk, az én bullom nem nagyon vetette rá figyelmét. Mikor a távolból már vicsorogni kezdett, s futott felénk, én levettem a kutyámról a szájkosarat.


Elkezdett futni körülöttünk, és ugatott. A kutyám csak nézte, nem mukkant meg, viszont kezdett egyre izgatottabb lenni. A rottweilert látva nekem akart jönni, ekkor lecsatoltam a kutyám a pórázról. A roti neki rontott, a bullom elugrott felé és feldöntötte majd a fejéhez harapott.

Leszakította a fülét, a roti felakart állni de valahogy "visszalökte" és a nyakára harapott.


Ez mind másodpercek alatt történt. A bullom nem nagyon akarta elengedni. Elkezdtem neki mondani, hogy " ereszd, mondtam a nevét, és hogy ereszd. Ekkor elengedte és a másik kutya elkezdett zihálni vagy mi, és vergölődött'. Nem volt valami szép látvány. Kihívták ránk a rendőröket, ők elkezdtek velem ordibálni, hogy tegyem vissza a kutyára a szájkosarat. Eleget is tettem neki. Jött a szokásos rendőr "duma".. stb.


Elakarják altatni a kutyám, tudomásom szerint. A bullterrierembe rengeteg pénzt öltem, kutyaiskolába jártam vele, jól szocializálódott, rengeteg törődést, és figyelmet kap. Oltások, chip minden megvan. Más kutyákkal jól kijön. Nem agresszív, játékos természetű, nyugodt kutya. Szófogadó, embert sosem bántott, s más állatot sem. Van egy macskám, vele is elég jól kijön.


Mi a véleményetek? Nem tudom mit csináljak.. Nekem a kutyám a mindenem...



2013. ápr. 27. 11:06
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
65%
Kár volt a kutyáddal elintéztetni a dolgot. Neked kellett volna elzavarni a támadót. Amúgy nem lehet csak úgy elaltatni a kutyádat. Eleve meg kell vizsgálniuk, veszélyes-e a kutya valóban, vagy csak a szitu miatt történt az egész. Ne hagyd magadat!!
2013. ápr. 27. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 A kérdező kommentje:
De nem vele akartam. A kutyára ordítottam, "ijesztgettem" de nem nagyon érdekelte. A nincs velem a kutyám, már nem ülnék a számítógépem előtt....
2013. ápr. 27. 11:21
 3/26 anonim ***** válasza:
96%
Keríts embereket, akik szükség esetén alá tudják támasztani, hogy nyugodt kutya, nincs vele baj. Am altatás előtt 2 hétre karanténba zárják, megfigyelik h nem-e agresszív, ha nem, nem altatják el. De ne engedd h elvigyék! esetleg előkeríthetnéd a roti gazdáját, h mit keresett a kutya az utcán szájkosár és póráz nélkül. A kutya csak téged védett... a rotival mi lett?
2013. ápr. 27. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 A kérdező kommentje:

Úgy beszéltek velem a rendőrök mintha valami okádék lennék. Hogy mi a f*asznak magának ilyen kutya stb.


Meghalt, nem nagyon mozgott már. Én őszintén sajnálom ami történt, és tényleg nem akartam ezt. Azért engedtem el a kutyám, mert Őt is, és Magamat is féltettem.

2013. ápr. 27. 11:25
 5/26 anonim ***** válasza:
91%
:( sajnálom, megértem h megijedtél, én se tudtam volna sztem h mit csináljak...esetleg kérhetnél tanácsot egy állatorvostól vagy vmi hozzáértőtől h mit lehet tenni.
2013. ápr. 27. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 A kérdező kommentje:

Hétfőn el is megyek az állatorvoshoz. Azt mondták napokon belül jönnek a kutyámért, és hogy ne tűnjek el, vagy ne dugjam el Őt sehova, mert akkor bűncselekményt követek el.


Most is itt fekszik a lábamnál, azt néz fel azzal a nagy fejével :))

2013. ápr. 27. 11:30
 7/26 anonim ***** válasza:
100%

A páromnak az apukája is így járt egyszer.

Ő is sétáltatta a rendőrkutyáját szájkosárral,egy vadbarom meg elengedte a szájkosár nélküli idióta kutyáját és a párom apukája pedig nem vette le a rendőrkutyáról a szájkosarat így szerencsétlen nem tudta megvédeni magát,ki is harapott az a másik egy darabot az oldalából...

Az másik dolog h a párom apukája gumibottal megverte azt a kutyát ....

Ő feljelentést tett és azt ítélték meg,h az övén volt szájkosár így a másik a hibás.a Te esetedben is ez van.volt rajta szájkosár,csak vmiért 'lekerült' .

Majd írj hogy mi lett a vége a dolognak.

Én nagyon szurkolok h ne tegyenek semmit a kutyáddal :)

21L

2013. ápr. 27. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
100%
Na most jól értem-e? Annak a rotinak volt gazdája, és hagyta kóborolni? Mi ez már, ha nem szabálytalanság. Mond meg a rendőrnak, hogy megtámadt a kutya, és ketten is meghaltatok volna, ha a kutyad nem lép közbe. NNagyon sajnálom a rotit. És mi lenne a roti gazdával? Ha ide leírnám, kkor kitiltanának. Gratulálok Magyarország.
2013. ápr. 27. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
92%
Nincs joga elvinni a kutyádat a rendőröknek !!!
2013. ápr. 27. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
92%

[link]

Olvasd el és nyomtasd ki az " eb okozta sérülés...." részt.

2013. ápr. 27. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!