Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 1,5 Amstaff kutyusunkat...

Boldogság Bár kérdése:

1,5 Amstaff kutyusunkat februárban fogadtuk örökbe. Pici mozgástere volt és nem volt "kifárasztva", próbálunk sokat sétálni vele, de még mindig rág (unatkozik. Milyen módszeretek van levezetni az energiáját. Kutyasuli közelben nincs :/?

Figyelt kérdés

2013. ápr. 27. 12:57
 1/4 anonim ***** válasza:

le tudnád írni az állandó napi programot?


ezenfelül nem oldd meg mindent a lefárasztás, nevelés és tekintély is kell.

2013. ápr. 27. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Napi 2-3x10 perc klikker tréning...agyi fárasztás kell, fizikailag lehetetlen elmenni a határáig.
2013. ápr. 27. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Adjál neki olyasmiket, amit rághat.Erős slagdarab, kemény fadarab,Természetes anyagból súroló kefe, időnként marha cupák, stb.Az nem baj, ha fiatal kutya rág.
2013. ápr. 27. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Nem hallottam a klikkerről eddig, de most utána néztem és nagyon hasznosnak találom!!!


Tehát egy másfél éves kutyi aki már egy neveltetésben és szokásokkal érkezett. Alapvető probléma, hogy rág mivel olyanokat (bicikli ülés, box zsák) Hangos szó nincs mivel első perctől nem ismertük a szokásait, inger küszöbét. Előző gazdiéknál egy kicsi fiú 4 éves volt a pajtása. (szerintem szomorú, mert hiányzik neki) Nekik a kis hely és kevés idő miatt kellett megválniuk tőle, de nagyon szerették Őt. Nálunk most öcsém a "vezér". Sajnos én nem tudok otthon lenni munka miatt ritkán megyek haza.


Reggel reggeli és szabadba kiengedés (nagyon-nagy kertünk van) amit Ő uralhat... itt kora délutánig játszik meg pihen majd mikor hazaérnek játék (labda, rágcsák, futás, meg nem feltétlenül játszanak csak együtt vannak). Hétköznap sajnos nem mindig van lehetőség nagy sétára, de hétvégente rengeteg, nagyon sok helyre viszi magával a tesóm aki maga is elég aktív. hiába nem régóta vannak együtt hihetetlen szeretet van mind kettejük részéről( szinte mindent elmond neki) :) nem tudom mennyire szabályozza a kutyust, hogy ha kiviszi a kerítésen kívül a póráz nem kerül le róla, mert viszonylag nagy területen van a falu sok erdővel, réttel stb. és mivel még nem jártak be mindent nem meri elengedni, mert fél, hogy eltévedne. (azt nem bírná ki ha nem jönne vissza)Az a legfőbb cél, hogy a saját játékait ráhja, ne a mi használati cikkeinket. neki egy erős kutya játék jó esetben 30perc 1 óra.

2013. ápr. 27. 14:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!