Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ásványvizes palack megrakva...

Ásványvizes palack megrakva pár kővel mennyire jó módszer?

Figyelt kérdés
A tiltást az az a "nem szabadot" társítom egy palack rázással amitől a kutyám kicsit megtorpan és abba hagyja a rossz cselekedetét. szal így nevelem mert nem akarok fizikailag hozzá érni és valahol olvastam hogy ez jó módszer. nektek mi a véleményetek róla? Ha ezt a módszert követem a kutyám nem fog félni ? és pl egy idegen nem tudja palack rázással elijeszteni ? még sok tekintélyem nincs a kutyámnál szal 1 szóra még nem reagál rám ( 3 hónapos múlt kutyáról van szó ) Köszi a válaszokat!
2013. ápr. 27. 18:54
 1/9 anonim ***** válasza:

Inkább legyen elég határozott a tiltószó és a palackot felejtsd el. Mindenhová magaddal akarod vinni a palackot, akkor is ha csak sétáltok? Mi van, ha szaladsz vele sétakor és ott zörög a palack? Mi van, ha nincs nálad a palack, mikor épp büntetni kéne? Akkor nem bünteted meg?


Egyébként a palackot más helyzetben használjuk, nem egy olyan kutyát kell büntetni vele, aki még nincs elrontva...


Ha önmagában nem elég a tiltószó, akkor inkább fogd meg a grabancát és emeld ki az adott szituációból.

2013. ápr. 27. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Ez mekkora egy gagyiság úristen...

ha egy 3 hónapos kutya előtt nem tudsz dominánsan, vagy tekintély keltően fellépni, rázogathatsz te rumbatököt is, nem fog segíteni.

2013. ápr. 27. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
köszönöm! második mintha írtam volna hogy ez a módszer egyértelműen bevált csak olvasni kellene és örülök hogy te egy 3 hónapos kutyánál már tekintélyt szerzel, nem tudom milyen kutyád lehet ... ) mert azt te ne akard nekem bemesélni hogy egy 3 hónapos kutya aki megrág mindent minden érdekli te letiltod őt mindenről ... nem akarom az emberekhez hasonlítani de ha van gyereked tudhatod hogy egy csecsemőnek is mondhatod hogy nem szabad őt nem érdekli .... vigyázni kell még rá és tanítani még nincs abban a korban...
2013. ápr. 27. 19:17
 4/9 anonim ***** válasza:

Hát konkrétan én le tudtam tiltani a háromhónapos kutyámat!

Nem hiszem hogy jó módszer ez a palackrázás. Sokkal jobb ha mindíg minden helyzetben határozott vagy. Ha nem fogad szót menj oda és picit fogd meg a grabancát és rázd meg de csak finoman. Ahogy az anyja csinálaj, ennyi a titok.

2013. ápr. 27. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Akkor ne hasonlítsd őket egy gyerekhez.

Egyébként ha saját testbeszéded, ráhatásod ennyire eredménytelen, mit vársz más módszertől?

Vagy mikor akarsz váltani? Előbb járja ki az ovit, vagy érettségizzen is le?

Miért nem egyszerűbb következetesen, a kezdetektől egy módon fegyelmezni, tiltani, korrigálni?

Miért kellenek ilyen pótcselekvések?


De te vagy a kérdező, szóval nem kell válaszolni ezekre a kérdésekre.

Nem különösebben érdekelne a válasz, ezek után elég messzinek látszol attól a szinttől, hogy érdemben hozzá tudjál szólni a témához.

2013. ápr. 27. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Ez elég komoly segítség neked. Nem igen kéne használni, mert majd később nem tudsz találni ennél erősebbet..
2013. ápr. 27. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Jó dolog a palack akkor, amikor valóban kell egy komolyabb inger a kutya kizökkentéséhez. Egy 3 hónapos kutyusnál viszont korainak tartom az ennyire drasztikus fegyelmezést. Ő még szerintem túl érzékeny és ahogy Diesel23 is írja, ha ehhez most hozzászoktatod, akkor amikor kamaszodni fog és ez már kevés lesz, milyen eszközhöz nyúlsz? Az viszont simán benne van a pakliban, hogy bárki más is el tudja zavarni egy palackkal.
2013. ápr. 27. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Szerintem is túl erős. Mi a határok meghúzásánál tiltószót használtunk, grabancrázást meg kis időre ki(be)zárást. Utólag azt gondolom, hogy több türelemmel elég lett volna a tiltószó is.
2013. ápr. 27. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ja a palack jó dolog lehet egy erőtelenebb gazdinál és pl. egy igen magas agresszióval rendelkező kutyánál, míg nem rehabilitálják. De az hogy egy 3 hónapos kutyánál ilyet kelljen alkalmazni, az elég nagy baj. Ha nem is most de a kamaszkorban. Akkor mit fogsz rázogatni neki? Ütvefúrót? Hogy fogod letiltani, ha mondjuk neki akar menni egy másik kutyának, ha már most mindent fegyvert felhasználsz?
2013. ápr. 28. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!