Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit csináljak a kutyámmal,...

Mit csináljak a kutyámmal, hogy ne szökjön el?

Figyelt kérdés

Nagytestű, fajtatiszta kan németjuhász. 3éves lesz Júlisban.

Folyton szökik és az emberek félnek tőle.

Kertesházban lakom, nagy kerítéssel, de valahogy mindig sikerül Neki.

Már több, mint 100ezret költöttem fölöslegesen a zsebpénzemből a kerítésre, mert őnagysága simán kimegy, bármit csinálok.

Egyszerűen az őrületbe kerget. Nagyon szeretem, de már elegem van a viselkedéséből..


Jelenleg meg van kötve, futóra illetve kennelben van.

Én vagyok a 2. gazdája, tavaly Augusztustól. Ott, ahol volt kennelben volt mindig.


Egyébként végtelen értelmes, szófogadó kutya, de nemtudom miért csinálja ezt.


Amióta meg van fosztva a szabadságtól(CSAK MAGÁNAK KÖSZÖNHETI), picit mintha agresszívabb lenne. Ma reggelre a házát is szét szedte..

Nemtudom már hány tízezer Ft-os kárt csinált, de már kezd elegem lenni..


KÉRLEK SEGÍTSETEK!


2013. ápr. 28. 08:19
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
egy ivartalanítással megspékelt ÁLLANDÓ SZELLEMI ÉS FIZIKAI FOGLALKOZÁS hidd el csodákra képes. ráadásul minden bizonnyal olcsóbban is megúsztad volna. egyértelmű hogy nem eleget foglalkozol vele ha még a szabadsága elvesztése után még agresszívabb lett ahogy írtad. ezenfelül nem értem eddig miért nem ivartalanítattad? tán tenyésztő vagy? a kutyád által ilyenkor befedezettt többi szuka gazdájára nem gondolsz?
2013. ápr. 28. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Naponta mennyit sétáltatod szabadon, mennyit tanítod és dolgoztatod? Hogyan telik a közösen töltött időtök?

Ha a kerítésnek betonozott alja van, akkor már csak egy befelé 45 fokban döntött kiegészítés kell a tetejére és máris nem tud kimászni sem kibújni. Ha egy ekkora energiaszintű kutyát csak korlátozol, sőt egyenesen megkötsz, akkor ne csodálkozz, hogy szökik, rombol és bekattan! Az ilyenekből lesznek a kutyatámadásos hírek a tévében.

2013. ápr. 28. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Foglalkozz vele. Napi szinten futás, kutyaiskola, hogy agyban is le legyen fárasztva és mellé nem ártana valószínűleg egy ivartalanítás sem.
2013. ápr. 28. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Egyelőre nincs sok időm foglalkozni vele, nyártól tudok csak.

Addig valahogy ki kell bírnia..

2013. ápr. 28. 09:23
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
tudod a kutya nem egy robot. egy élőlény akinek ha nem vagy képes biztosítani ezt az alapot akkor talán egy megfelelő gazdit kellene neki találni. jól írta az egyik válaszoló. ne csodálkozz ha egyszer tényleg bekattan szerencsétlen és megtámad valakit. a kutya nem egy tárgy amit egyszer elrakunk majd újra elővesszük, letöröljük róla a port és minden okés.
2013. ápr. 28. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha nincs időd rá csak majd nyáron akkor ne csodálkozz!

Egy-két órát mindenképpen kéne vele foglalkozni minimum, naponta, sétálni se árt vinni egy kutyát.. A többiek már leírták én nem részletezném tovább .

Olyan meg nincs,hogy nyárig kéne kibírnia, ezt megbeszéled vele,hogy légyszi néhány hónapig ne akarj már sehova menni , ne is csinálj semmit csak úgy pihengessél?! :D Te kibírnál akár csak egy hónapot úgy, hogy nem mehetsz ki a szobádból? Persze se internet , se tv, se könyv semmi csak úgy létez. Ez nem így működik.

Meg lett fosztva a szabadságától azt meg neked köszönheti egyébként, mit csináljon ha nincs foglalkozva vele?!

2013. ápr. 28. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!